Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 180 grammos szénhidrát diétát...

180 grammos szénhidrát diétát tartanom kell. Van aki ilyen diétát tart? Tud nekem ebben segít? A kalóriabázis oldal is jó, hogy nyomon kövessem a bevitt kalóriákat?

Figyelt kérdés

21 hetes kismama vagyok.

Segítségeteket kérném szépen!

2 napja nagyon fájt a lábam,tegnap este már duplájára dagadt és estére már menni sem bírtam.Ma a védőnő elküldött vérvételre toxoplasmára és mivel most 1,5 hét alatt 4 kg híztam így mihamarabbi konzultációt javasolt az orvosommal mivel az ő javaslatára tud küldeni cukorterhelésre mivel 21 hét alatt 11,5 kg pluszEgy kicsit nagyon féltem babámat egy kicsit sírhatnékom is van.


2015. júl. 13. 10:58
 1/3 anonim ***** válasza:

ne keverd a kalóriát a szénhidráttal! ha szénhidrát diétát kell tartanod, akkor a szénhidrátot kell számolnod, nem a kalóriákat! ráadásul 2 féle szénhidrát van (lassú és gyors) és nagyon nem mindegy, hogy mikor melyiket kell enned. pontosan, grammra meg van adva, hogy hány órakor mennyit és melyikből.

menj el diabetológiára, ők majd kiírják neked az étrendet és elmondanak pontosan mindent

2015. júl. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Első körben, ami fontos: ki kell iktatnod a cukrot, fehér lisztet, fehér rizst az étkezéseidből, és cseréld le xilitre/eritritre, tönköly lisztre és barna rizsre ezeket.

Második lépés, hogy tudd, hogy legalább 5 étkezésre kell ezt elosztanod, de még jobb a 6 étkezés. Hogy milyen arányban, ezt általában dietetikus/orvos szabja meg, de általános ez a felosztás:

reggeli 40 g Ch

tízórai 20 g Ch

ebéd 50 g Ch

uzsonna 20 g Ch

vacsora 40 g Ch

pótvacsora 10 g Ch



ch = szénhidrát. Nem kalória, hanem szénhidrát. Ezeket a fogalmakat tényleg fontos tisztáznod.


Hogy mekkora mennyiségű ételben mennyi szénhidrát van, itt kiszámolhatod:


[link]


Folyadékok közül kerüld a tejet, gyümölcsleveket és társaikat, mindent, amiben cukor lehet. Szénsavmentes ásványvíz, cukormentes tea ajánlott, napi min. 3 liter.


Ha dietetikai tanácsadást szeretnél, őket nagyon tudom ajánlani:

[link]

2015. júl. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én 180 gr-ra vagyok beállítva, bár ebben a melegben csak 160-at tudok enni, nem kívánok többet.

Az én felosztásom a következő:

7:00 - 30 ch csak lassú

10:00 - 20 ch gyors, lassú vegyesen

13:00 - 50 ch gyors, lassú vegyesen

15:00 - 20 ch gyors gyümölcsturmix (ez extragyors :) )

17:00 - 20 ch csak lassú

20:00 - 40 ch gyors, lassú vegyesen


A kalóriabázis a ch-t rosszul adja meg, helyette inkább a kalóriagurut ajánlom, ott jók a ch adatok. A kalóriát nem tudom, azt ebben az étrendben nem is kell hivatalosan számolni. Olyanok szokták, akik fogyni is akarnak, de ilyenről a terhesség alatt nem hallotam még. Ez a ch diéta eleve nem enged sok kalóriát, annyira eltelít a ch, hogy nem sok zsír fér már be mellette. :)


Az én étrendemet is dietetikus állította be, sok infót tudni kell, szóval ne innen a gyik-ről kezdj diétázni, mindenképp először szakemberhez menj. Minden szervezet egyedi, terhesen egyéni beállításokat szoktak csinálni.

2015. júl. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!