Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukros kismamák,...

Terhességi cukros kismamák, ki mennyit hízott a diéta előtt, és a diéta tartása alatt?

Figyelt kérdés

Mennyire igaz az, hogy a diéta alatt a magzat elveszi a szükséges dolgokat magának, és nem lesz semmi gond, szépen fejlődni fog?

7,6 lett a terhelt cukrom, és 180 g-os diétára fogtak, de már fogytam majdnem 1 kg-t másfél hét alatt. (előtte a 25 hétben is csak 4 kg-t híztam), épp ezért aggódok kicsit. A doki szerint nem gond... Féltem a kicsi manómat, olyan nehezen jött össze :(



2015. jún. 24. 09:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, 180 g szenhidrat bőven elég a magzatnak. Az ettől több úgyis csak rajtad maradna.

Ha a kaloria, fehérje adott meg persze vitaminok és ásványi anyagok, akkor a picivel meg is van mindene.

2015. jún. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
*picinek
2015. jún. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Ezek lettek eddig az eredményeim:

Tegnap

Reggeli előtt 4,8

Reggeli után 1 órával 5,6


Ebédelőtt 4,1

Ebéd után 1 órával 4,8


Vacsora előtt 4,1

Vacsora után 4,6


Ma reggeli előtt 4,8

Reggeli után 6,6


Ezek jó eredménynek számítanak, igaz?

2015. jún. 24. 09:39
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem kell ahhoz rengeteget hízni az anyának, hogy a gyerek jól fejlődjön. Ez tévedés. És valóban nem a szénhidráttól növekszik a baba, hanem inkább a fehérjétől amit beviszel. A terhességi cukorbetegek diétája ráadásul úgy van összeállítva, hogy a magzat mindent megkapjon, és ne nélkülözzön. Lehet, aki nem diétázik sokkal egészségtelenebbül táplálkozik, mint aki igen.


És az bizonyított, hogy magzat mindent elvesz az anya szerveztéből, ami neki kell. Sokan vannak, akik végighányják a terhességüket, és mégis egészséges, normális súlyú gyerekük lesz.

Normál súllyal kezdted a terhességet, vagy volt felesleged? Mert aki túlsúllyal indít, az sokszor akkor is csak keveset hízik (vagy esetleg fogy) ha nincs szénhidrátszegény diétára fogva.

2015. jún. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
En nem vagyok cukros, vagyis meg nem tudok rola, de igy is igyekszem a szenhidrat keretemet 160-180 kozott tartani. Szerintem ennyi teljesen eleg, ha az ember nem eszik sok " szemetet" egesz jol be lehet kajalni ennyibol, foleg ha sok hust es zoldseget eszel.
2015. jún. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A magzatnak a magas vércukorszint árt, nem pedig a kevesebb szénhidrát. Nyugi:) Az eredményeid pedig jók:)
2015. jún. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem rossz a cukrod, érdekes hogy diétán vagy. Hát nekem jóval több volt :)

Szóval én is minimálisat híztam. Mikor jött a cukorterheléses vizsgálat, amikor megtudtam az eredményt mindjárt jött a diéta és innen már fogytam is.... szóval addig feljött néhány kg és onnantól márcsak lement, szóval majdnem annyival szültem mint amennyivel kezdtem a terhességet. Nekem jóval magasabb volt a cukrom, nem mertem bűnözni. Mondjuk amúgy sem vagyok hízásra hajlamos.

A gyerek valóban megkapja amit kell. Én is aggódtam, de teljesen normális mérettel született a gyerekem, nagyságra is meg kg-ra is.

Ha magas a cukorod, tehát sok szénhidrátot eszel azzal pont ártasz a babának, hiszen a szervezeted nem tudja a cukrot lebontani.

2015. jún. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Konkrétan én sem értem miért fogtak diétára, mert ha jól tudom 7,8 a határérték. Igaz aznap reggel, mikor a diabetológiára mentem, ott 7,9-et mértek...érdekes volt, mert vérnyomásra is nagyon magasat mértek, életemben nem volt annyi.... igaz ideges is voltam, meg 2 órát aludtam előtte....


Anyum szerint lehet nincs gond a cukrommal, csak az idegességre lehet így reagál a szervezetem (a terhelés során is idegesebb voltam, mert negyed óránként elájultam a lötyitől :( )


Ma kiváncsiságból ebédnél rendesen ettem...paprikáskruplit 1 szelet slimm kenyérrel, és még bűnözésként 2 db raffaellót...az eredményem 1 órával később így is 5,0 lett....

2015. jún. 24. 15:24
 9/11 anonim ***** válasza:
Előtte 8-9 kilót híztam, utána semennyit. 12 feletti volt a terhelt értékem, de diétával abszolút kordában lehetett tartani, onnantól már csak jó értékeim voltak.
2015. jún. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem hiaba a mondas, hogy fel megy a cukrom, ha ideges az ember :)
2015. jún. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!