Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet abból baj, ha diéta...

Lehet abból baj, ha diéta alatt egyes étkezéseket (tízórai, uzsonna) olyan gyümölccsel helyettesítem, ami a magas szénhidrát tartalom miatt nem ajánlott?

Figyelt kérdés
Gondolok itt például a szőlőre, persze úgy, hogy betartom az adott étkezésre vonatkozó szénhidrát mennyiségi korlátját.
2008. szept. 3. 20:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha betartod, nem lehet gond. Bár úgy tudom, meghatározott, hogy mennyi gyümölcscukrot lehet enni. Én is gyakran inkább gyümölcsöt eszek. Szerintem attól is függ, hogy hány g-os diétán vagy. Nekem a legszigorúbb 150 g-os van előírva, gyakran eszek gyümölcsöt, de a mérésekkor (diabetológián) mindig normális az érték.
2008. szept. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha kibírod, hogy ezekből sem eszel többet egy étkezésre mint 10 dkg. Akkor beleférhet. Egy napon belül lehet eltérés pl mondjuk 25-10-45-15-30 egyiknap az elosztás másik nap meg 20-15- 50-10-25 Szóval lehet, csak a napi megengedettnél ne egyél többet.

Szép baba várást

dietetikus

2008. szept. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem olyan szigorú a diéta, 225 g szénhidrát a megengedett.
2008. szept. 3. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!