Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Úgy szeretnék már babát de...

Úgy szeretnék már babát de fiatal vagyok Ez rossz?

Figyelt kérdés
Fiatal vagyok de már vágyom a babára. Ez baj :(?
2010. márc. 4. 18:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

szia!

természetes, hogy vágysz Babára, de nagyon meg kell fontolni, mikor és kivel vállalsz Babát!

én már 27 hetes terhes vagyok, de sajnos egyre több rossz dolog üt be, amire nem számítottunk!

ha ezeket előre tudjuk, nem biztos, hogy már vállalunk gyereket, pedig 28 évesek leszünk a Párommal és nagyon szeretjük egymást!

sajnos anyagi problémáink vannak!

ezért nagyon nagyon gondold meg!


de nagyon szép részei vannak a terhességnek!

2010. márc. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :)
2010. márc. 4. 18:46
 3/11 anonim ***** válasza:
mennyi idős vagy?
2010. márc. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Sajnos még fiatal :/ Középiskolás :S
2010. márc. 4. 19:17
 5/11 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, másnál is van ilyen, de ez egy idő után elmúlik. Felelőtlenül ne ess teherbe, ráérsz még, ha minden meglesz hozzá. Addig meg csak csodáld őket, ha van rá módod :)

13.h km

2010. márc. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
:)
2010. márc. 4. 20:34
 7/11 anonim ***** válasza:

nekem mindig azt mondogatták, hogy egy gyerek nagyon sokba kerül. persze 1: bele sem gondoltam igazán, 2: nem akartam elhinni, hogy nekünk ne lenne könnyebb.


hát, már tudom... igazuk volt. és iszonyat nehéz kitermelni, amit elvisz a kasszából az, hogy mindent meg akarunk adni neki, hogy ne szenvedje hiányát semminek se.


szóval a gyerekvállalás nem csak abból áll, hogy szellemileg felkészültél a terhességre, gy.nevelésre.


ha van ismerős/családtagnál baba, akkor hajrá, babázd ki magad, ameddig nem lesz/lehet neked is. meg kérdezgesd őket az árny oldalakról. mindjárt elveszik a kedved.. :)

2010. márc. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok azon a véleményen hogy mindent meg kell adni a gyereknek. Tegnap láttam egy házaspárt, vettek bébiétel-melegítőt és programozható digitális párásítót, meg egyéb hülyeségeket, amivel a saját kényelmüket alapozzák meg főleg. 65 ezer forintot fizettek. Ne mondd nekem hogy a vizes sós lepedő nem jó párásító szükség esetén, és mikróban kevergetve nem melegszik meg az a bébiétel (vagy egy lábosban?).. hallottam olyat is hogy egy gyereknek 3 babakocsi kell amíg óvodás lesz, mert sport meg újszülött meg mittudomén... harminc évvel ezelőtt volt ilyen?...

Nem arról beszélek, hogy ne elégítsd ki a gyerek felmerülő szükségleteit, de csak ha nem beteg, nem kell vagyonokat költeni rá. Talán a bútor necces, de azt vehetsz használtan, ruhákkal meg el fognak halmozni az ismerősök, és ott a turi, nagyszerű holmik vannak.

Nem kell elkényeztetni, csak szeretni kell.

2010. márc. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

egy szóval sem említettem bébikaja melegítőt. egy gyerekkel újabb és újabb kiadások vannak és lesznek. csak ezt akartam kihámozni a gondolatból. előre tervezés nem árt. a gyerek addig gyerek, amíg a saját lábán nem áll. szakma, állás, stb...

és nem biztos hogy elég azt mondani, hogy úgyis lesz majd valami... meg majd segítenek az ősök. ugyanis nem mindenhol tudnak segíteni...

2010. márc. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát igen. Beszéltük párommal hogy majd érettségi után szeretnénk :)
2010. márc. 7. 20:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!