Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fiatal kismamik! AKik megtarto...

Fiatal kismamik! AKik megtartották a babát sok rossz véleményt kaptok ti is?

Figyelt kérdés

Én 19 vagyok és megtartottam a babám,már 5hónapos:)sajna a szülés még messze van:)Na de a babó apuja velünk van lassan össze költözünk,mégis sok rossz véleményt kapok naponta pl:Tul fiatal vagy,ki tudja mi lesz a jövöben,miért nem vetetted el??

Miért rontják el ilyenekkel a szép babavárás hónapjait?


2009. márc. 13. 14:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ne foglalkozz velük. inkább 19 évesen, mint 38 évesen. én 24 éves vagyok, és engem is ,,oltott" a haveri köröm, hogy milyen korai, pedig még ráadásul terveződött babáról beszélünk, hogy nem tudjuk mire vállalkozunk, meg satöbbi, de azt úgyis egyedül te érzed, meg te tudod, hogy mikor van itt az ideje, és ha úgy döntöttetek, hogy akarjátok, akkor ne hagyd, hogy bárki is elvegye a kedvedet. gondolj arra, hogy 39 évesen már lesz egy 20 éves gyereked, és milyen klassz lesz, hogy mindenki rácsodálkozik majd! egyébként ezelőtt 20 évvel ez egyáltalán nem volt meglepő dolog, csak napjainkban a karrier meg az iskola meg ezek miatt kitolódnak a dolgok. de rá se ránts, figyeld meg, 20 év múlva te jössz ki nyertesen az ilyesfajta véleménynyilvánítók mellett:)
2009. márc. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ne is foglalkozz az ilyen megjegyzésekkel Honna tudná bárki, mi lesz később? Nem értem én az ilyen vészmadarakat, nem tudom megérteni miért zavarja őket más boldogsága...

Barátnőm 17 volt, mikor terhes lett, és megtartotta, és nagyon boldog anyukája egy gyönyörű 4 éves kislánynak.

Én most töltöttem a 22-t, tehát már nem vagyok túl fiatal:D, de még engem is szúrkáltak, hogy minek ilyen korán a baba meg minden, pedig mi már össze is házasodtunk párommal, no elsősorban nem a baba miatt:) Eleve nem értem, miért érzik úgy az emberek, hogy joguk van beleszólni mások döntéseibe, és tök mindegy, hogy rokon vagy nem rokon...

Ne foglalkozz velük:) Csak élvezd ezeket a gyönyörű hónapokat:) Boldog baba várást!

2009. márc. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat:)Megnyugodtam egy kicsit:)

Nektek is boldog babavárást:)

2009. márc. 13. 15:01
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
első vagyok, köszi. hát igen én már nagyon várom, tegnapra voltam kiírva. :))) és tényleg, nyugodj meg!! :)
2009. márc. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes! Én is pont egy ilyen kérdést szerettem volna feltenni csak még nem járt le a két kérdés közötti 1 óra! De örülök hogy nem vagyok egyedül! Mondjuk én éppen betöltöttem a 21-et mikor kiderült hogy terhes vagyok, de én is hasonló reakciókat kaptam. Annyi hogy én azt hittem a családom lesz kiakadva, de szinte mindenki örül a hírnek. Nekem is a barátaim voltak nagyon pesszimisták. Mindenki már most fogadott rá hogy tuti nem maradok együtt a párommal, mert már négy éve együtt vagyunk és nagyon fiatalon kezdtem. De szerintem ez nem jelent semmit, a hozzááláson múlik minden meg azon hogy mennyire vagyunk türelmesek és kitartóak! Attól még hogy 30 évesen szülök egy gyereket, az nem garancia arra hogy sosem fogok elválni és hogy épp nem rosszkor vállalom a babát. Lehet hogy nem ez életem legjobb időszaka és várhattam volna mondjuk még pár évet, de ez a baba nagyon jönni akart és szerintem ez sokat jelent. Egyáltalán nem érzem magam felelőtlennek, hisz már négy éve dolgozom és eltartom magam és még egy háztartást is meg egy pasit is ellátok :-). De ezeken sem múlik semmi, szerintem mindenki érzi hogy megérett-e a feladatra, és ha nem is könnyen bele lehet rázódni! Szóval kitartás és sok mosoly a pesszimistáknak, had pukkadjanak meg!

Egy 11+3 hetes kismami

2009. márc. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is 19 vagyok 14 hetes. Nekem a család jól fogadta de volt egy-két személy aki egy kicsit húzta a száját.

Én sem értem az ilyen embereket. Még is meddig kellene várnod? ha folyamatosan csak húznánk halasztanánk hogy most épp nincs rá elég pénz meg stb akkor ennyi erővel soha ne szüljek?Engem nem érdekel senki véleménye mi a párommal úgy döntöttünk, hogy megtartjuk ezek után én boldogan várom a kicsit.Te se foglalkozz senkivel

2009. márc. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem is sokan mondták, hogy fiatal vagyok pedig 25 éves vagyok (24 évesen szültem). 23 évesen mentem férjhez, ne tudd meg azért mit kaptam. Mondták hogy miért nem éltem még egy kicsit, meg fogom bánni, el fogunk válni stb.

Annyira nem érdekel, hogy az valami hihetetlen. Most 4 hónapos a kisfiúnk, a világ legimádnivalóbb gyereke és a házasságunk is nagyon jól működik.

A lényege, hogy ne foglalkozz senkivel, csak a saját boldogságotokkal.


Nagyon szép babavárást :)

2009. márc. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én 23 voltam mikor szültem! Most 27leszek és , ha esetleg cigit veszek elkérik a személyimet!:) Hát volt egy-két megjegyzés mikor vizsgálatokra jártam, voltak beszólogatások, hogy minek ennek még gyerek, hova szül ez a kis csitri! Jókat nevettem rajta! De a barátnőim közt is volt aki kiakadt rajtam! Pedig mi is terveztük a babát! Ne foglalkozz ilyenekkel! Az a lényeg, hogy te mit érzel! Ha te fel vagy rá készülve akkor senkinek nincs beleszólása! Ha zavarnak az ilyen ismerősök akkor inkább ne találkozz velük! Boldog baba várást!:)
2009. márc. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én 19 éves voltam mikor az első gyerekkel terhes lettem. Az apja elhagyott minket, nem kellett neki a gyerek.Én a rokonaimtol mást se halottam, csak hogy vetessem el. Egyszerüen nem beszéltem velük, egészen addig mig meg nem született a kislányom. Anyukám végig segitett mindendenben.A barátok eltávolodtak /bajban ismerni meg ki az igazi barát /, egy-két kivételével.Soha nem bántam meg a döntésemet. Azota 3 gyermek anyukája vagyok, és mindennél, és mindenkinél többet érnek nekem.
2009. márc. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Szia!Nalunk is hasonlo a szitu!En 20 eves vagyok,a ferjem 28, nyaron mentem ferjhez es oktoberbe lettem terhes!Nem terveztuk,de nem is tettunk ellene h ne jojjon,ugy voltunk vele ha jonni akar akkor jojjon:)!

Nalunk a csaladba nagyon nagy volt az orom(anyukam,nagymamaim is hamar szultek) de a barataim!!! hat kicsit-nagyon kiakasztoan reagaltak.Viszont voltak olyanok akik jol fogadtak,orultek.Szamomra most derult ki h kik is az igazi baratok.

Csak nekem az a furcsa h mindig hivogatnak meg jonnek panaszkodni h:ez a pasi sem jott ossze,csalodott stb..Es akkor ezek mondjak nekem h miert nem elem ki meg az eletemet???Ez nekik az elet h a pasikat valogatjak mint az also nemuket?Es mindig az a vege:de jo neked,te boldog vagy,szeret a ferjed.

Szoval ha ez nekik a szabadsag az elet akkor en koszonom de nem kerek belole.

Mindig is csalad volt a legfontosabb es nagyon boldog vagyok a ferjemmel es a kislanyunkkal aki meg a pocakban van es juniusba erkezik.:)

Jo babavarast nektek!:) 26 heteske

2009. márc. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!