Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a teendőm ha Ausztriában...

Zóra31 kérdése:

Mi a teendőm ha Ausztriában van munkám és Magyarországon élek, orvoshoz járok?

Figyelt kérdés

Ausztriában dolgozom (25h). Határhoz közel Magyarországi felén élek.1es típusú cukorbeteg vagyok, es közeljövőben szeretnénk babát vállalni.

Még nem jártam külföldön orvosnál,elfogadták a házi illetve szakrendeléses igazolásokat.(elég rugalmasak) havonta járok cukorkontrollra.

Viszont babavállalasnál kinnt is ki kell járnom orvoshoz? Kell háziorvost keresnem? Lefordíttatni a cukorbetegségről keszult összes papírt?( vannak egyezményes kódok az orvosoknál,hogy értse egymást a két fél?)

Honnan kell táppénzre mennem?

Valaki tudna a menetéről vmit bővebben írni?



2015. júl. 14. 08:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell csak magyaroszágon. Végülis ez a lakóhelyed. Itt élsz, ide tartozol valahova kórházba, azaz a baba is itt születik meg. A védőnő megint lakóhely szerinti.

Az ellátásokkal viszont én nagyon nem vagyok tisztában ilyen esetekben, ennek utána kell járni majd de hátha valakinek van ötlete.

2015. júl. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is ezen agyalok. Kint dolgozok, és itthon élünk. Tehát kint fizetem a TB-t, akkor kint kell dokihoz járni (gondolom én). Vagyis akkor kint is fogok szülni. De akkor osztrák állampolgár lesz a baba? Sajnos én sem értem a dolgokat :/
2015. júl. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A gyerek nem lesz osztrák àllampolgár ha mindkèt szülö magyar
2015. júl. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2015. júl. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Először is #3 as válaszoló. Én úgy tudom akkor kettős állampolgár lesz ami jó...Magyar és osztrák. Ha kint fizeted a TB-t akkor csak kint mehetsz el dokihoz. Apukám is kint fizeti,kint dolgozik és itt él Magyarországon. Sőt ő itthon nem mehet el dokihoz (elméletileg) csak sürgősségire! Ott meg még fizethetsz is...Ha van kérdés írj nyugodtan!
2015. júl. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én kinnt élek Ausztriába van egy hat hónapos gyermekem és magyar férjem a gyerekem mégsem kettős állampolgár.

magyar állampolgár.

csak tudom... ha az egyik szülő osztrák akkor lehet a gyerek osztrák állampolgár!!!!!!!!!!

2016. febr. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!