Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A túl sok simogatás tényleg...

A túl sok simogatás tényleg árthat a magzatnak?

Figyelt kérdés

Szokott mocorogni, rúgni, ha a hasamra teszem a kezem vagy megsimogatom, de olyan nehezen állom meg, hogy meg ne érintsem, mert annyira aranyos, ahogy mozog.


Viszont olvastam, valahol, hogy keményedést okozhat, akár görcsöket is. Ez igaz?


Illetve lehetséges az is, pont pont azért rúg, mert nem teszik neki? Ti mennyit simogattátok a pocakotokat / tettétek rá a kezeteket?



2015. júl. 19. 11:20
 1/9 anonim válasza:
28%

Ezt a kerdest komolyan gondoltad ? XD

Nem himes tojás van a hasadban,hogy a simogatás ártson neki.

2015. júl. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor. Eddig se ettől, se mástól nem keményedtem. Az orgazmus is méhosszehuzodasokat okozhat, egészséges terhesség esetén mégis szabad. Gondolom ha azt ajánlatos kerülni akkor a pocaksimit sem árt, ha olyan panasz van.
2015. júl. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Különösebb panaszunk eddig nem volt, voltak apróbb görcsök-fájások, de nem voltak vészesek, viszont mások folyton riogatnak :(
2015. júl. 19. 11:36
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha fennáll a koraszülés veszélye, akkor valóban nem ajánlott.

Egyébként lehet.

2015. júl. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ebben is, mint minden másban az életben, érdemes a saját érzéseidre hallgatnod. Ha ismered a tested, tudod, mit szabad és mit nem. Ha jólesik simogatni és nem okoz rossz érzéseket utána sem, akkor tedd nyugodtan! A babának nem rossz érzés, hogy kimutatod ahogy szereted. Ha erősen keményedsz tőle, úgy sem fogod csinálni. Amíg jó, addig pedig miért ne??
2015. júl. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az előttem szólóval értek egyet! Én is szoktam simogatni, mikor mocorog, "el is játszunk" ezzel egy darabig és soha semmi bajom nem lett belőle. Egyébként én is olvastam arról, amit most leírtál, de ahogy az előző is írta, te ismered a tested és tudni fogod, hogy mikor jó és mikor nem. Nem kell mindig elhinni, amit írnak! ;)

Boldog baba várást! :)

2015. júl. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az orvosom mondta hogy ha sokat simogatom a pocakom főleg a vége felé akkor össze húzodásokat okozhat ami koraszuleshez vezethet. 37.het után már nincs gond....
2015. júl. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez egy általános szabály. És mint általános szabály van akire vonatkozik, van akire nem.


Nem kell mindentől félni attól, ami nem is okoz gondot.


Ahogy írták: figyeld magad. Van, akinek érzékenyebbek az izmai, könnyebben görcsölnek, azoknak gond lehet. Ha ilyen vagy esetleg kalciummal tudsz segíteni rajta, de nem biztos.


Kezedet ha csak ráteszed a pocidra és ott tartod, akkor érzed a rugdosását, mocorgását és mégsem árthatsz vele.

2015. júl. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Én rengeteget simogattam a pocakomat, becézgettem már akkor a babát, és elég szeszélyes a kis hölgy, majdhogynem rafkós, szinte követeli a dajkálást, simogatást, nagyon érintésre vágyó típus, e hogy ennek lenne-e köze a sok pocaksimihez...hát, nem tudom.


Mindenesetre Kínában úgy tartják, hogy a pocakban sokat simogatott baba elkényeztetett lesz születése után :D

2015. nov. 26. 09:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!