Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor állapítják már meg,...

Mikor állapítják már meg, hogy pontosan hány hetes vagyok?

Figyelt kérdés
Senki nem mond semmit. Egy hete is voltam dokinál. Ott a petezsák 3mm volt. Ma 7mm-t állapítottak meg. Sac/kb. múlt hónap 3.-án vagy 3- és 6.-a közt foganhatott meg. Szerintetek? És az orvos miért nem mond semmit???!!!
2008. szept. 4. 18:00
 1/4 anonim ***** válasza:

uccsó menses első napjától kezdve számold. én így számolom, a dokim és a külön UH-n is ezt állapították meg. méretei alapján UH-kon lehet eltérő, de csak pár nappal.

ha 1 hónapja fogant meg akkor az eleve 4 hét, plusz kb előtte 2 héttel lehetett a mensesed, akkor az 6 hét kb.

2008. szept. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az uh leleten szerpelnie kell a grav. rövidítésnek, az mutatja. bár a dokinak is mndania kellett volna. A pontos időpontot a menstruáció alapján számítják. Ha elmész védőnőhöz, ő mkiszámolja. Aztán a 12.hetes uh-n kiderül, hogy jól számították-e. Addíg is ha érdekel, nézd meg ezt a linket: [link]
2008. szept. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az utolsó menses első napjából számolják ki, azt tudjad fejből.

Nekem a kismamakönyvemben van róla egy táblázat.

2008. szept. 5. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A papírodon kell olyannak lennie, hogy grav:

Én először az 5. héten voltam UH-n, akkor 3 mm volt a kicsi, szóval úgy az 5-6. hét között lehetsz.

Pontosan megmondani, hát, majd látni fogod, hogy szinte minden UH-n mást mondanak, mikorra vagy kiírva. Sok minden függ attól, hogy a kicsi milyen ütemben fejlődik.


Mi pl. anno úgy indultunk, hogy február elején szülünk, most már január 22-énél tartunk. Folyamatosan pontosítanak ahogy nő a kicsi.


Egy ismerősöm viszont elment a 18. heti Uh-ra, aztán közölték vele, hogy a méretek szerint nem is 18 hetes terhes, hanem 20 hetes. :S

2008. szept. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!