Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nst-ken nem igazán mozog a...

Nst-ken nem igazán mozog a baba, baj van?

Figyelt kérdés
37 hetes kismama vagyok, a babám elég mozgékony mindig, de nst-n egyszerűen alig lehet mozgásra bírni. Csoki, kóla, savanyú cukor, rázogatás, semmi nem válik be, előtte-utána azonnal nekiáll mozogni, de közben nem. Mit javasoltok hogy valahogy mozgásra bírjam? Illetve kicsit aggódom is hogy baj lehet-e, ma nem is mozgott a vizsgálat alatt ês a szívhang sem ugrott fel, de végül csak megnézte a doki és csak 1 hét múlva kell újra mennem. Köszönöm
2015. júl. 24. 11:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem többször is visszahívtak emiatt. Sokszor akkor aludt a babám, mikor nst-n voltam. Én is ezeket tudtam bevetni: csoki vízzel, alma. Ha kaptam úgy időpontot (nagyjából lehetett tudni, mikor alszik), hogy nem aludt a babám, akkor 20 perc alatt végeztem. Egyébként 1-1,5 óra.
2015. júl. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is ez volt.

Nagyon lusta volt Nst-n, még hétvégén is mennem kellett.

Szintén 37 hetesen kezdtem, és 39+2 hetesen megszületett. Úgy gondolom, hogy a közelgő szülés miatt volt nyugis.

Már 5 hónapos kislány, és teljesen egészséges. 😃

2015. júl. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nekem azért furcsa, mert máskor sokat mozog, csak nst-n nem akar, és nem tudom igy hogy tudják értékelni az eredményt, és ha nem mozog is kiraknak 20-30 perc után... Most izgulhatok megint egy egész hetet:( Már arra is gondoltam hogy a póz rossz ahogy a faszékbe egyenesen.beültetnek és azért nem êrzem mozogni, de már félek az nst-ktől. Pedig most is ficánkol.
2015. júl. 24. 12:43
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem sem alig mozgott.HA mozgatták a hasam, és felrázták,akkor utána hirtelen leesett újra a szívhang. A végén,már 2 naponta jártam NSTre,majd beindították a szülést 9 nappal hamarabb.Rövid volt a köldökzsinór,ezért lehetett a rossz NST eredmény.
2015. júl. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Lépcsőz előtte. Nekem mikor nem mozgott megmozgattak hogy felkeljen. 3éves nagylany.
2015. júl. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti, amikor felrázták és.leesett a szívhang arra neked mit mondtak? Mert ma nekem is volz ilyen de felfelé nem nagyon ment. Szerintetek bemehetek a kórházba holnap a szülészetre hogy nyugtalanit ez és nézzék meg újra hogy minden ok-e?
2015. júl. 24. 13:48
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyanígy volt, naponta vagy 2 naponta jártam NST-re. Egyszer előfordult, hogy tartósan 180-asra ment a szívhang, ez sem jó. Végül 37+0 héten beindították a szülést és kiderült, hogy kicsi a méhlepény mérete, emiatt nem látta el jól oxigénnel a kisfiamat.
2015. júl. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Utolsó előtti" vagyok :)

Nem nagyon mondtak semmit. Annyit kértek, h NST-re mindig cuccal menjek,mert bármikor megindíthatják,ha úgy látják jónak.

2015. júl. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ma nst-n nekem sem nagyon mozgott a babám ezért vissza hívtak 2 óra múlva.mondták hogy egyek cukrosat,csokit pl, igyak kv-t, vagy kólát. igy sikerült mozgásra bírnom,mert előtte hiába rázogatták nem kelt fel.meg is ijedtem nehogy ott fogjanak emiatt, vagy baja legyen a babának. nekem a doki azt mondta lehet a melegtől is,meg hogy a babák valahogy nem szeretik nst-t.
2015. júl. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!