Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Termeszetes szules vagy csaszar?

Termeszetes szules vagy csaszar?

Figyelt kérdés

Tavaly volt egy agydaganat mutetem,ami joindulatu volt es sikerult teljesen eltavolitani!De az egyik szemem sajnos 90%ban megvakult!A mutet utan 7honappal teherbe estem,es az elso doki akihez kerultem az a tavalyi mutet miatt egybol csaszart ajanlott...azota tobb nogyogyaszt bejartam kisebb nagyobb problemak miatt,mint peldaul magas vernyomas...mas orvosok azt mondjak nem szukseges a csaszar,de en mar feltem a masik szemem,hiaba mondjak hogy semmi baja nem lesz,nem tudok mar hinni az orvosoknak,mert a masik szemem is orvosi hiba miatt nem lat...

viszont mindenhol azt olvasom hogy a csaszar az nem jo a babanak mert sokkot kap,es hogy igenis kuzdjon meg az anyuka a babajaert stb.stb.es hogy mennyivel jobb termeszetes uton szulni..ugyhogy most nagy dilemmaban vagyok...

bar ha belegondolok az lenne igazan nagy sokk a babanak es nekem ha nem lathatnam legalabb az egyik szememmel felnoni....



2015. júl. 25. 11:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A kérdést meg is válaszoltad.

Sok az indokolatlan császár,de a te eseted nem az. Nem kell kézzel-lábbal ragaszkodni a szüléshez, csak, akkor, ha semmi akadálya annak és nem veszélyezteti sem a baba, sem a mama egészségét a szülés. Amúgy tényleg a legjobb a természtes szülés, de nem minden áron.

2015. júl. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Alapvetően a természetes szülés pártján vagyok, amíg egy egészséges nőről és egy egészséges gyerekről van szó. Az élet viszont nem fekete és nem fehér. A Te esetedben meg se próbálnám a normál szülést.
2015. júl. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Sok nőgyógyász biztonsági játékot játszik, és akkor is császárt javasol, ha az nem indokolt igazán. Pl.cukorbetegeknél. Mások meg reálisan kezelik a helyzetet.

Én a helyedben először szemésszel konzultálnék, és ha ő rámondja az okét a sima szülésre, akkor megpróbálnám. De csak úgy, ha közben mondjuk elhúzódik, vagy nehezebben alakul, készüljenek a császárra.

A császáros babákkal főként az a baj, hogy nem kapnak előzetes figyelmeztetést, felkészületlenül rántják őket a világra. Ez gyakran okoz adaptációs nehézséget. Sokkal könnyebben alkalmazkodnak, ha legalább beindult a vajúdás, felkészíti őket a változásra.

Nyilván nem azt mondom, hogy minden esetben muszáj vajúdni hagyni a nőt, mert a sürgős császárnak is megvan az oka.

Remélem minden jól alakul nálad! Egyet ne feledj el, mindegy, hogyan hozod világra a babádat, a szülés az szülés, akár hüvelyi, akár műtéti.

2015. júl. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Koszonom a gyors valaszokat!!!Igen kellett kernem szemeszi velemenyt,a szemesz azt mondta nem lesz semmi baja.a szememnek termeszetes uton...Csakhogy az en felelmem azon alapszik,hogy 1even belul 3szemesz mondta hogy minden rendben a szememmel es szemcseppet irtak,holott mar a daganat nyomta a szem ideget...kozben annyira ratekeredett,hogy mar nem volt mentheto...szoval 1evig csak novekedett novekedett es senki nem vette eszre hogy baj van...ha nem zaklatom oket akkor mar nem itt irogatnek...(megnyugtatas kepen,ez mind nem magyarorszagon tortent,de a mutetre mar hazamentem,a magyar orvos elmondta a mutet utan,hogy fel mn-en mult,hogy nem ment ra a masik szemem is) szoval akkor mennyire is higyek a szemesz orvosnak ujra?
2015. júl. 25. 12:55
 5/11 anonim ***** válasza:
A császár a te esetedben teljesen jó megoldás. Biztonságos neked is és a babának is.
2015. júl. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A baba semmilyen sokkot nem kap császármetszésnél. Rémhírterjesztő bulvárlelkű anyukák okoznak ezzel felesleges lelkiismeretfurdalást a császármetszést választó anyukáknak. Természetes szülésnél sokkal több sokk éri a babát, amikor kegyetlenül löki és préseli őt ki az anya szervezete egy szűk csatornán keresztül. Ha egy baba ezt kibírja, akkor a császármetszést is kibírja. A tapasztalat egyébként is az, hogy császármetszéses babák szebbek és nyugodtabbak, mint a sok esetben oxigénhiányos, kínok között természetes úton született társaik. A kötődés is ugyanolyan tud lenni, mintha természetes úton született volna. Nem egy császármetszéses gyereket, fiatalt ismerek, semmi bajuk nincsen. A te esetedben indokolt a császármetszés, még egy egészséges anyukának is lehet átmeneti, pár heti kancsalsága egy nehéz szülés után.
2015. júl. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

7 éve volt orrszaglóideg rosszindulatú daganat műtétem, kaptam kemót is, sugarat is, ami miatt az egyik szememen szürkehályog lett, amit megműtöttek és sokszor begyullad azóta is. Annyit látok vele, hogy honnan jön a fény, de semmi mást nem. Az egyik orrjáratom azóta teljesen el van dugulva mindig. 3 éve lettem állapotos a második kislányunkkal. Az orvosom az első találkozáskor megmondta, hogy mindenképpen programozott császárral fogok szülni.

"Nyugodj" meg, a császár sem leányálom, bőven megküzdesz így is a kicsiért. Különben pedig mindenkit fejbevágnék, aki azt mondja, hogy a császár nem szülés!!

A műtétnél minden rendben volt, miután kivették, és felsírt, odahozták a fejemhez, rögtön megnyugodott, ahogy összebújtunk. Amint összevarrtak, már vittek is vissza a helyemre, nem kellet megfigyelésen maradni, és rögtön hozták szopizni a kincsemet. A nagyobbik gyerekünket természetesen szültem, 8 évvel a kistesó előtt; elmondhatom, hogy semmivel sem volt a kicsi zaklatottabb, nyűgösebb...

Sok minden van, ami nem kedv kérdése. Felelősségteljes döntést kell hozni, és ez szerintem is a császár. A szülés néhány óra, és ugyanolyan fantasztikus csoda akkor, is ha császárral történik. Viszont az ép szemedre vigyáznod kell nagyon, hiszen életed drága kincsét szeretnéd mindig látni, ugye?!

A leges-legjobbakat kívánom neked, nektek!

2015. júl. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!Hat nem semmi az sem amin te keresztulmentel.Minden jot kivanok en is neked,es azt,hogy soha tobbe ne legyen nagyobb gondunk az eletben,minthogy az egyik szemunkel nem latunk!!!
2015. júl. 26. 01:57
 9/11 anonim ***** válasza:
7-es vagyok. ÁMEN!!! :D
2015. júl. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia,

Végül hogy szültél? Minnden rendben volt?

Nem ugyanaz, de hasonló jellegű szemészeti problémám van, éppen holnap megyek orvoshoz...

2023. febr. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!