Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyukak, akik az elso babatoka...

Anyukak, akik az elso babatokat csaszarral szuletetek, masodikat megprobalnatok rendesen?

Figyelt kérdés
A fiamat surgossegi csaszarral szultem.. nagyon nem akartam csaszarral szulni de nemvolt mas valvalasztasom... most ismet szules elott allok es felek h mi lesz... szerintetek megprobaljam megszulni termeszetesen a masikat , ha az orvos is azt mondja h egyelore semmi akadalya, vagy ne reszkirozzak, maradjak a programozott csaszarnal?... melyik a jobb?.. melyikbol egyszerubb a felepules?... aki szult is is , annak melyik szulessel volt jobb tapasztalata?... 3 ev van a ket szules kozt, ugyh a hegem az gyonyoruen ossze van forrva... koszonom a valaszokat

2015. márc. 22. 10:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem is sürgősségi császár volt az első, én nem rizikóztam, a másodikra program császárt választottam. De én külföldön szültem ketteskét és itt teljesen más a terhesgondozás, mint odahaza. Itt mindenfajta vizsgálat nélkül szülhettem volna természetesen is.

Ha otthon szülök, az orvosommal és ő azt mondja, hogy nyugodt szívvel megpróbálhatom természetesen, akkor megpróbáltam volna. De így nem.

4 év van a két gyerkőc között.

Egyébként engem az első császár sem viselt meg különösebben, 2. nap már szuperül voltam. A mostani viszont meg sem kottyant, úgy keltem fel az első alkalommal, mint akit nem is műtöttek és 1 héttel a császár után már a tescoban nagybevásároltam (természetesen a férjemmel). :)

2015. márc. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszod... en szlovakiaban elek, de nemhinnem hbkulomb lenne a terhesgondozas mint magyarorszagon, hat nekem az elso felallasom az maga volt a pokol.. sok vert vesztettem, 8orat vajudtam a csaszar elott... ugyh nekem nemment konnyen... utana mar kilehetett birni.. 3. Nap johogy nem futottam.. de en nemis a fajdalomtol felek.. azt kibirom a gyerekeimert, hanem az altatastol... mert engem komplett alaltattak... intuballtak, 2hetig fajt a tudom meg a torkom... mert alatas kozben nalunk biztonsag kedveert intuballnak is ha szukseg lenne ra.. es vert is kaptam... ah ... nemtudom... epp ezert gondoltam h lehet h ha rendesen megprobalnak se perc alatt meglenne a baba...
2015. márc. 22. 11:08
 3/7 anonim ***** válasza:

Engem se Magyarországon, sem Angliában nem altattak, csak gerinc-érzéstelenítést kaptam. Nem lehet, hogy program császárnál már téged sem altatnának, csak érzéstelenítenének? NEm azért altattak az elsőnél, mert annyira gyorsan kellett cselekedni, hogy nem volt idő az érzéstelenítésre?

Nem tudom mi a jó megoldás neked, de azt javaslom, hogy dönts úgy, ahogy a megérzésed diktálja. Ha császárt mondd, válaszd azt, még ha így nem is adatik meg a természetes szülés szépsége. Ha nyugodt szívvel tudod választani a sima szülést, akkor válaszd azt. :)

1es voltam.

2015. márc. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A kislányomat altatásos sürgősségi császárral szültem. Azért altattak, mert rosszul lett beadva az érzéstelenítés és éreztem, ahogy vágnak, ezért gyorsan elaltattak. Nagyon megviselt, hogy így alakult és lemaradtam a legjobb részekről. Eltelt lassan egy év és sokat meditálok, hogy másodszorra mi lenne a jobb. Nem tudom eldönteni. Talán jobb lenne a sima szülés, mert gyorsabb a felépülés. A császár az első nap volt nagyon nehéz, utána gyorsan helyre jöttem. Én szeretném megpróbálni a sima szülést, mert ha esetleg harmadik gyereket is akarunk, akkor két császár után én egy harmadikat tuti nem vállalnék be. Ha a második is császár lenne, akkor elköttetném magam. Ha simán sikerül szülni, akkor harmadikat is bevállalnék később. A császár mellett csak egy indokom van, hogy tudom mivel jár és már nem ér meglepetés. A sima szülésről fogalmam sincs, biztos félnék, ha tudnám úgy kell majd szülnöm :). 6 órát vajúdtam, az bírható, de a kitolás részétől tartanék, hogy nem bírnám.
2015. márc. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én 4 éve szültem sürgősségi császárral, egy fél napos vajúdás után úgy, hogy már a kitolási szakaszba is belecsúsztunk. Nem próbálom meg a természetes szülést, júniusra várjuk a kistesót.
2015. márc. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat... hat nemtudom... megvarom h mit javasol majd a 36.hetben az orvosom... :-(.... de felek azert... A rendes szulestol meg azert felek mert nehogy megreped a varratom es fajni fog es nemfogok merni nyomni vagy valami... remelem h minden rendben lesz akarhogy is jon vilagra a pici lanyom:-)
2015. márc. 22. 23:05
 7/7 anonim ***** válasza:

Az elsőt császárral szültem, gerincérzéstelenítéssel, 19 óra vajúdás után.

A másodikat rendesen, 6 óra vajúdással.

Én a császárt csalódásként éltem meg, úgy éreztem még erre se vagyok képes! Nekem nem volt kérdés, hogy a másodiknál megpróbálom rendesen!

Megbeszéltem az orvosommal, és azt mondta semmi akadálya.

A gyerekek között 5 év van.

Nagyon örülök a mai napig, hogy sikerült, szerintem sokkal jobb rendesen szülni. Sokkal jobban fáj ugyan, de a végén olyan nagyon örültem!

Én mindenkinek csak javasolni tudom, hogy ha van rá lehetősége, próbálja meg. Ezt a programozott császár dolgot, én egyáltalán nem támogatom, ha csak azért van, hogy anyukának egyszerűbb legyen! Higgyétek el, nem az!

Mindenképpen beszéld meg az orvosoddal, hogy ő mit javasol. De ha nincs akadálya, akkor szerintem próbáld meg.

Sok sikert kívánok neked!

2015. márc. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!