Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 24 hetes kismama vagyok,...

24 hetes kismama vagyok, voltak cukorterhelésen és a terhelés után kicsit sok 8,6 lett a mért eredmény. Aggódnom kéne a terhességi cukorbetegség miatt? Eddig soha semmi baj nem volt a vércukrommal.

Figyelt kérdés
terhességi cukorbetegség
2015. júl. 25. 14:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez nem jó, diétát majd tartani kell.
2015. júl. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, minden valószínűség szerint terhességi diabéteszes van. De majd a diabetológián megmondják. Nem biztos hogy csak diétáznod kell. Ez független a korábbi eredményeidtől. A 8,6 egyértelműen magas. 7,8 felett soknak számít. De a legtöbb helyen már 7 felett óvatosságra intik a kismamát.
2015. júl. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ch diéta, ha az orvos magától nem küld el dietetikushoz, akkor magánban intézd.

Kellemes mellékhatása a diétának, hogy nem fogsz meghízni a terhesség alatt.

Anno a dietetikusom mondta (terhességi cukor), hogy elvileg minden várandós nőnek ezt a diétát javasolná.


Felhívnám a figyelmet, hogy a diéta szó étrendet jelent, nem mindenféle önsanyargató fogyókúrát!

160 grammos Ch ditétát kellett tartanom és jó közérzetem lett tőle, éhes soha nem voltam és a súlyom is stagnált.

Ahogy szülés után eldobtam a diétát, azonnal jöttek fel a plusz kilók. Most emiatt álltam vissza rá.

2015. júl. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azóta voltam kórházba 180ch diétán. Utána megint volt egy cukorterhelés,és most még több lett mint múltkor 9,9. Hogy lehet ez? Most mit csináljak?
2015. aug. 18. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!