Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terheléses vércukormérésnél...

Terheléses vércukormérésnél van akit 7,6-os értéknél diétára fogtak?

Figyelt kérdés

Az éhgyomri értékem 5,13, a cukor megivása után 1 órával 7,6 és 2 órával is 7,6 lett az eredményem. Neten mindenhol azt irják, hogy 7,8 a határ. Nekem a védőnőm most 7,3-at mondott, és mennem kell a háziorvoshoz beutalót kérni a diabétesz rendelőbe. El vagyok keseredve, itt a nyár, a rengeteg gyümölcs, meg a fagyi amit az eleje óta kívánok...

Volt akinek szintén ilyen értéke volt, milyen étrendet kapott?



2015. jún. 10. 15:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem az első gyerkőcnél 7, 2 lett, csak éhgyomri és 2 órás eredmény volt. Akkor nekem megismételtette a doki és az tökéletes lett, mert mint kiderült nem volt meg a 10 óra az éhgyomri előtt és ráadásul előtte jó pár nap szőlőt ettem, ami kicsit torzít. A doki utasítását betartva a második vérvétel előtt minden tökéletes lett. Igy nem kellett a diéta.
2015. jún. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem ezzel az eredmennyel nem kellett dietaznom.
2015. jún. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

7,8 a határ, én is úgy tudom. Nekem tavaly 7,3 lett az eredmény, a nőgyógyászom előírta a diétát (180g CH/nap) a biztonság kedvéért, és 3 hét múlva megismételtette a vizsgálatot. Bevallom, nem nagyon tartottam a diétát, hiszen benne volt az eredményem határon belül, védőnő is azt mondta szerinte nem kell diéta. Aztán 3 hét múlva a köv. vizsgálaton már 8,6 lett! Irány a diabetológia és végigdiétáztam a nyarat (szeptemberbn szültem). Nagyon hálás vagyok a nőgyógyásznak, mert ha nem küld el mégegyszer terheléses cukor vizsgálatra, nem derült volna ki hogy terhességi cukros vagyok. Szóval érdemes megismételni pár hét múlva, ha 7 fölötti az eredmény.

Egyébként gyümölcsöt ehetsz, csak nézni kell hogy mennyi CH van benne és aszerint kiszámolni hogy mennyit ehetsz belőle. De azzal nem lesz gond, majd úgyis látni fogod ha méred magadnak a cukrot. Nekem a gyümölcstől sosem lett magas, ellenben a pékárut, ami ugye csak teljes kiőrlésű kenyér lehetett, egyáltalán nem bírtam, főleg reggel. Nekem a végén már csak gyümölcsöt lehetett reggeliznem korpovit keksszel, hogy ne menjen fel a cukrom. Fagyit is lehet enni, de csak diétásat. Túró Rudit is lehet enni tízóraira vagy uzsira.

Kitartás, nagyon sok mindent lehet enni, édes dolgokat is, csak diabetikusat. Nem olyan vészes, csak kezdetben. És öröm az ürömben, hogy nem fogsz hízni. :-) A baba növekedni fog, de rád nem fognak menni a kilók.

2015. jún. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem 7,2 lett, és a nőgyógyász, védőnő is diétát javasolt. Diabetológiára nem küldtek - 7,8 fölött küldtek volna. Én mértem itthon néha a cukromat, betartottam a diétát, mert féltem, nehogy inzulinozni kelljen magam. Amúgy azt mondták nekem anno,h 7 és 7,8 közti eredmény határeset. Szerencsére minden jól alakult, és legalább nem kellett fogyóznom szülés után ;)
2015. jún. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!