Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért van az, hogy semmit sem...

Miért van az, hogy semmit sem érzek a gyerekem iránt?

Figyelt kérdés
16 hetes terhes vagyok és egyszerűen úgy érzem, hogy nem szeretem ezt a gyereket. Mi lesz ìgy?
2015. júl. 25. 19:02
 1/10 anonim válasza:
Ezt nem értem nem szereted?
2015. júl. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ne aggódj emiatt, fogok szeretni ha kézzelfoghatóbb lesz, rugdos, ficánkol. Én akkor szerettem bele végleg amikor megláttam a 30 hetes 5D uh-n a kis pofiját:) Tervezett baba amúgy? Ha nem szerintem adj időt magadnak de nem hiszem hogy ez ne változna meg:)
2015. júl. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem igazàn terveztük, csak úgy "jött".
2015. júl. 25. 19:20
 4/10 anonim ***** válasza:
74%

Ez még bőven változhat. Én pl. azért nem merek kötődni, mert egy barátnőmnek -szörnyűség, de - 2 babája halt meg a 36. és 38. héten. Az egyiknél még az okát sem tudták, a másiknál állítólag a köldökzsinór volt. De ahogy belegondoltam, hogy szerencsétlen hogy várta, mennyit készült és az 1. után azt gondolta, a másodikkal csak nem lesz baj, előre befeküdt a kórházba és mégis az is meghalt... hát én nagyon félek. (Főleg, hogy a családunkban anyai ágon szinte mindenkinek volt 2-3 vetélése - igaz, az első pár hétben, de akkor is.)

Szóval, én nem merek kötődni, úgy vagyok vele, hogy ez az egész állapot még egy esetlegesség, egy lehetőség, hogy hátha ebből baba lesz, akit majd szerethetünk, de bent a pocakban egyenlőre csak annyit tehetek érte, hogy megpróbálok minél egészségesebb ételeket enni és kerülni a káros, veszélyes helyzeteket. De nem merem szeretgetni, simogatni, beszélni hozzá vagy ilyenek. Még nem tudom, rendellenes lesz-e, vagy nem (volt a családban nyitott gerincűvel elvetélő is sajnos).

Amíg nem tartom a kezemben és nem látom, hogy meg van minden porcikája és mozog és sír rendesen, ahogy egy rendes csecsemő... addig nem tudom, nem merem szeretni.

Valahogy meg tudlak érteni, még ha nem is ugyanazok az indokaink.

2015. júl. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%

Ne aggódj idővel megszereted tapasztalat!

Én se szerettem eleinte a kereszt fiamat most meg imádom kis rosszaság :)

33-FF

2015. júl. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
mi sem terveztük a babát,úgy voltam ahogy te. akkor szerettem meg mikor hallottam dobogni a kis szívét,azóta alig várom hogy megszülessen.
2015. júl. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne agyalj ezen van még pár hónapod. Bőven elég,ha akkor megszereted mikor kibújt belőled.

Csak bíztatás ként:

Nálunk is becsúszott nem mondom,hogy nem szerettem,mert akkor hazudnék,de nem éreztem azt,hogy én az ő anyja vagyok ő meg a lányom. Egyszóval ezt a kötődést.

Mindig az mondtam,hogy olyan,mint ha a hugom lenne. Hiába én szültem természetes úton.

Lényeg a lényeg pár hónapra rá mikor megszültem szerelmes lettem belé és ez a kötelék is megjelent köztünk.

Ezzel csak azt akarom mondani,hogy ne idegesítsd magad ezzel a dologgal. Egyél-igyál,pihenj,ne legyenek káros szenvedélyeid,addig a szervezeted a többit elintézi.

Te meg szépen lassan dolgozd fel,hogy anya leszel.

Beszéld meg a pároddal hátha segíteni fog.

Bocs,hogy hosszú lett

2015. júl. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Valószínűleg arról van szó hogy nagy rajtad most a felelősség, nyomás, pláne jogy nem tervezett gyerek volt. Emiatt van benned egy elutasítás, de nem a gyermek hanem a helyzet iránt, csak ezt a gyermekedre vetíted ki. Tidatosítdd ezt magadban. És keress a környezetedben támogatást, család, párod, közeli barátok stb. És beszélj az érzéseidről nyugodtan, tisztázd le és ne fojtsd magadba. Ne szégyelld magad az érzéseid miatt. Egyébként meg az idő előrehaladtával meg ha majd megszületett szeretni fogod.
2015. júl. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Majd megszereted mikor meglátod, ahogy szopizik, ahogy rád néz, mikor először rád mosolyog, kacagni kezd, mikor átölel és beléd kapaszkodik és így tovább. A kötődés nem a két csíkos teszttel jön egy szempillantás alatt, hanem fokozatosan alakul ki.
2015. júl. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
4-es nem éppen normálisak a félelmeid remélem tudod, beszélned kéne erről szakemberrel, ilyen stresszben félelemben gyermeket várni káros lehet a magzatra is. Egy egészséges félsz mindenkiben van, de az hogy nem mered simogatni a hasad, már kóros!
2015. júl. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!