Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Minden héten 1 vagy két üveg...

Minden héten 1 vagy két üveg sör? Orvos ilyet ajánlhat?

Figyelt kérdés

Unokatesóm anyukája nagyon beteg, rákos, sajnos elég rossz prognózisú. Ő babát vár 32 hetes. Érthető módon, rettentően rosszul viseli.

Kb. félidős volt,amikor erről az egészről beszélgettek a dokijával, meg,hogy elég nehéz mert nagyon feszült, nem is tudja kiadni magából, mert a nagyobb tesó előtt nem sírhat, néha úgy érzi megbolondul. A dokija erre mondta,hogy hétvégente lazítson. Igyon meg akár 2 üveg sört is, és próbáljon meg legalább pár órán át nem erre gondolni!

Megmondom őszintén kicsit pislogtam,hiszen ez rendszeres alkohol fogyasztás. Bár megértem szegény, mert tényleg nagyon kivan, de féltem a babát!

Pedig tényleg a dokija javasolta!

Nem lesz baja?


2015. júl. 26. 07:36
 1/9 A kérdező kommentje:

Ja, nemrég a doki (felhívta,hogy keményedik nagyon magnézium nem használ, mit csináljon) azt ajánlotta,hogy igyon meg 3 cent töményet?

Esküszöm,ha éppen nem vagyok ott, és nem "hallom" nem hiszem el. Mondjuk tény,hogy jobb lett tőle!

2015. júl. 26. 07:38
 2/9 anonim ***** válasza:
sokkal kevesebbet árt a sör, mint a stressz. A rövid is jobb a görcsre, mint bebumlizni az ügyeletre gyógyszerekért...
2015. júl. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hmm...mondjuk egy uvegtol nem lesz baja.. de ha mat alkohol akkor inkabb 1,5 deci vorosbort igyen meg, de ne napi szinten...
2015. júl. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De heti 2 üveg akàr??
2015. júl. 26. 08:00
 5/9 anonim ***** válasza:

Az, hogy mennyire árt 1-2 üveg sör, felesleges ezen vitatkozni...

Viszont, számomra megdöbbentő, hogy a doki az alkoholt ajánlja problémamegoldásra. Először csak 1-2 üveg sör, aztán egyre több kell az oldódáshoz.

Tudom, mit élhet át, mi is éppen hasonló helyzeten megyünk keresztül, nagy a feszültség, a stressz, az aggódás, a tehetetlenség érzése, de hosszú távon nem megoldás az alkoholfogyasztás.

Anyukának két gyerek mellett még több feszültségben lesz része, észrevétlenül lehet átcsusszanni az alkoholizmusba, ha minden feszültséget így gyógyít.

Inkább pszichológus, tanácsadó, szülés után sport, vannak egymást segítő csoportok, inkább ezekhez forduljon, mint az alkoholhoz.

2015. júl. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ennyi nem fog ártani, viszont tény, hogy inkább járnia kellene pszichológushoz, ha nem tudja a problémáját feldolgozni. Egyébként azt sem értem miért ne sírhatna a nagyobb gyerek előtt. Ez stresszoldó. Nekem a nagy 3,5 éves a kicsi 10 hós, de sírtam már előttük nem is egyszer. Sőt párom is most hogy meghalt a mamája.Ha megkérdezi mi a gond elmondjuk, hogy szomorúak vagyunk stb. Nem hülye megérteni és egyébként az hogy magában tartja egyáltalán nem jó, a gyerek ugyanúgy megérzi, sőt rosszabb, mert nem kap választ, hogy miért van ez így. Én inkább sírok, mint hogy az én stresszem miatt mondjuk "megüsssem", amikor vele nincs is probléma.
2015. júl. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A legtöbb orvos terhesség alatt sem tiltja az esetenkénti kevés alkoholfogyasztást. Önmagában szerintem az sem durva, hogy egy orvos alkoholfogyasztást ajánl, apukámnak is sörivást javasoltak vesekőre, nagypapámnak pedig vörösbort vérképzési problémákra. Heti két üveg sört még nem neveznék rendszeres alkoholfogyasztásnak. Itt szerintem csak akkor van probléma, ha az orvos stresszoldás megoldására javasolja az alkoholt. Szerintem nem mindegy, hogy azt mondta az orvos, hogy hétvégente igyon meg két üveg sört és lazítson, vagy azt hogy hétvégente próbáljon meg lazítani és kikapcsolódni, ilyenkor akár egy-két üveg sört is megihat.
2015. júl. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi!

Igen van ebben valami, amit írtok, de alapból nem egy piába fojtom a bánatom beállítottságú, viszont tegnap este náluk voltunk, és láttam,hogy mennyire kimerült, elkeseredett, és bizony milyen jól esett neki az a kb. másfél üveg sör,ami megivott.

De utána meg mindig azon idegeskedik,hogy most ettől károsodik-e a baba. Mondtam,hogy csak tudja már az orvos, meg elvileg régen még infúzióba is adtak ennél erősebb alkoholt.

De javasolni fogom neki a pszichológust!

2015. júl. 26. 10:10
 9/9 anonim ***** válasza:
Én 13 hetes várandósan begörcsöltem, a dokim konyakot ajánlott *-*
2015. júl. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!