Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egy terhes nőt tényleg el...

Egy terhes nőt tényleg el kell kényeztetnie a családnak?

Figyelt kérdés
Egy barátnőm mesélte, hogy a menye meg van sértődve rá, mert a terhesség alatt nem kérdezgette, hogy mit kívánna enni, nem készített neki külön telt mikor mentek, ilyesmi. Elvárható, hogy egy nő a terhes menyét kényeztesse?
2015. júl. 26. 13:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Nem elvarhato, de lehet kedveskedni neki
2015. júl. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
78%

Egy terhes nő ne várja el, hogy kényeztessék.

Egyébként van olyan ember, aki megcsinálja, de nem elvárható. Pedig sokan elvárják, de én hülyeségnek tartom. Nem kell mindent ráfogni a terhességre.

2015. júl. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%

Sértődésre semmi szükség, szerintem ilyet nem lehet elvárni. De azért jól tud néha esni. :)

De azért ne kelljen már körbeugrálni valakit csak azért mert terhes..

2015. júl. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%

Egy kis kedveskedés sose árt, anyukám a másik véglet, ő mindenkit kínálgat, és egy hadseregre képes lenne sütni-főzni. Persze, nem elvárható, de jólesik az embernek.

Anyukám anno létrára mászott nagy pocakkal, az orvosa meg szörnyülködött. :-)

2015. júl. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
58%
Kényeztetni ugyan nem szükséges, de a "széltől is óvni" azonban nem árt. Mégha nem is betegség, nagy jelentősége van annak a bizonyos 9 hónapnak a magzat/leendő gyermek életében.
2015. júl. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
47%

Egyáltalán nem elvárható. Ugyanúgy van 2 keze meg 2 lába.

Ezek a nők szerintem csak a központba szeretnek lenni terhes akkor mindenki áljon haptákba.

2015. júl. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
53%

Kezdem valami ufonak érezni magam (meg az egész családot is), hogy körbeugráltak abban a pár hónapban. És szerintem, igen, el kell kényeztetni - nincs kedvesebb látvány mint egy boldog kismama :)

Na, keserű banyák, lehet lepontozni.

2015. júl. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
77%

Nem kell, de azért illik kicsit figyelnesebbnek lenni.

viszont ha nem azok, azon butaság megsértődni.

nekem szerencsém van. Amikor terhes voltam, anyósom direkt nekem csinált cseresznye kompótot februárban, mert tudta, hogy imádom (pedig nem az első unokája volt a pocakomban).

2015. júl. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
63%
Hát 7, elég szomorú, ha egy kismama a kényeztetéstol Boldog, nem attól a ténytol, hogy gyereket vár.
2015. júl. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
86%

Nos, nem pontoztalak le 7-es, mert ez a te véleményed, és a kérdésre válaszoltál, még ha nem is értünk egyet teljesen. :)


Jól esik egy kismamának, ha elkészítik neki azt az ételt amit szeretne. Nekem gyakran keresztbe állt már a szemem, annyira ehetnékem volt X ételt. El is készítettem.

Én főztem sokat, ha nem is minden nap, a terhességem alatt. Mindig mondta a férjem, hogy nyugodtan készítsek azt, amit szeretnék enni. Bevallom, így is tettem sokszor. :))

Olyan nagy főzéseket nem csináltam, egyszerű ételeket készítettem, és ha ő mondjuk pirospaprikával ette volna a tejfölös húst, megcsináltam neki külön úgy.


Volt olyan, hogy hazamentünk és akaratlanul kiböktem, hogy 'úgy ennék túrós palacsintát'. Na anyukám neki állt sütni, de kértem, hogy pihenjen..hiába. Addig elmentem túrót venni. Kedves volt tőle nagyon, de én nem akartam neki plusz munkát.


Szóval nem vártam el. Nem akartam kiszolgálást, de mint figyelmesség, úgy nagyon jól esett, amikor történt ilyen. Amúgy jól viseltem a terhességet és megtudtam magamnak is csinálni, amit éppen ettem volna. Ezért felesleges megsértődni a barátnőd menyének.

2015. júl. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!