Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » El lehet számolni a terhességi...

Ada206 kérdése:

El lehet számolni a terhességi kort már az elején is? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Sziasztok!Van már egy 2 éves fiam.Szerettünk volna neki tesót.Nem rendszeres a ciklusom,van hogy 28 nap,van hogy 33.

Május 24-én megjött.Utána együtt voltunk a férjemmel 30-án,és június 8-án.(Utána nem,mert külföldön dolgozik).Július 20-án voltam orvosnál.Akkor 8 hetesnek gondoltam magam,illetve vártam hogy lesz szívhang.A szonográfus 6hetesnek mondta a babát,5mm-es volt.Látta a szívmozgást,de nem hallottuk.Ez hogy lehet?Azt tudom,hogy peteéréskor már 2hetesnek számítasz,ezt beleszámoltam.Akkor hogy lehet ez?



2015. júl. 27. 19:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Most lennél 9 hetes a menzeszed szerint, szóval akkor valóban 8 hetes körül voltál amikor orvosnál voltál.

Viszont az is lehet, hogy később fogant, egy későbbi peteérésből, akár egy spontán peteérésből, szóval nem mindig az utolsó menstruáció a mérvadó. Éppen ezért van, hogy a 12. hétig nagyjából egyformán fejlődnek a babák, tehát ha máskor történt a teherbeesés és ez az ultrahangon is megmutatkozik, akkor akár el is térhetnek a terhességi kor számításánál a menzesz időpontjától.

De ezt majd úgyis mondja az orvos legközelebb, hogy akkor mi is van.

És azért nem hallottad a szívhangot, mert nem hangosította ki az orvos.:)

2015. júl. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Legutóbb nekem is pont így volt, két héttel kevesebbett mondtak mint ahogy azt menstruáció alapján számolható (pontos 28 napos ciklussal). Azzal a különbséggel,biztosan tudom hogy a várható menstruáció előtt pár nappal fogant.
2015. júl. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Menzesz szerint én is előbbre járnék, de később volt peteérésem. Az első trimeszteres uh méretekből sokkal pontosabban meg lehet mondani a baba korát, mint az utolsó menzeszből, hiszen még a tökéletes, 28 napos ciklusúaknál is előfordulhat, hogy egy hosszabb ciklus becsúszik későbbi ovulációval.


Majd arra figyelj, hogy az orvos is az uh alapján számoljon (nem mindenki teszi ezt), mert a 12. hét körüli vizsgálatoknál nagyon nem mindegy 1-2 hét különbség, ne riogassanak feleslegesen.

2015. júl. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!Akkor valószínűleg később fogant a baba,mint gondoltam.(Június 8 után pár nappal)

Hétfőn megyek megint uh-ra,majd megírom mi volt!:)

Szép napot Nektek!

2015. júl. 29. 12:29
 5/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok!!

Sajnos rossz híreket kaptam!:((((

A babám meghalt!Az előző uh óta nem nőtt semmit,nem volt keringés,sem szívhang.Holnap megyek missed.ab.-ra...és nagyon félek!CSak sírok,és sírok,nem bírom összekaparni magam.:(

2015. aug. 4. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!