Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » SZTK-ba vagy magánorvoshoz...

SZTK-ba vagy magánorvoshoz jártok terhesgondozásra?

Figyelt kérdés

Nincs pénzem magánorvosra, azért vannak jó tapasztalatok az sztk-król is?

Köszönöm a válaszokat.


2010. márc. 7. 10:12
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
60%

Magán


az sztk-ba órákat kell várni,büdös van,teleköhögik a levegőt,nem kell,hogy még valamit össze is szedjek.

ráadásul az orvos ott kutyába se vesz darabáruként kezel,az egyéni igényekre nem figyelve.

2010. márc. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
76%
Én sztk-ba járok mert nekem sincs annyi pénzem hogy magán dokihoz járjak,de eddig nincs rossz tapasztalatom.Nálunk felesleges is lenne a magán doki mert úgy is annál szül a kismama aki éppen az ügyeletes orvos,mert megfogadni nem lehet.Legalább is én úgy tudom.Mostanában elég sok rokon,ismerős szűlt és mind azt mondták hogy annál szültek aki éppen ügyeletben volt,pedig unokatesóm magán dokihoz járt.32 hkm
2010. márc. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
72%
10.30-as vagyok.Még annyit hogy nálunk időpont van az sztk-ban is és nemigazán kell sokat várni.
2010. márc. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
79%

SZTK


Nekem sincs pénzem magán dokira, de nekem semmi rossz tapasztalatom nincs az sztk-ról. Lehet hogy néha többet kell várni, mintha magánhoz járnék, de soha nem kell fél óránál többet várni... A doki is rendesen megvizsgál, mondjuk nincs minden hónapban UH, de ki lehet bírni:)

31 hetes km

2010. márc. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
54%

Az elsővel kell egyetértenem. Az SZTK-ban bunkók az orvosok. A közelmúltban sajnos SZTK-s rendelésre kellett mennem, mert a saját dokim külföldön volt és sürgős volt a dolog. Tök hülyének nézett az orvos, olyan beszólásai voltak, hogy legszívesebben elküldtem volna melegebb éghajlatra. A baba nem is maradt meg, igaz a megtapadással lehetett gond, tehát korai vetélés volt, 5.hétben. Miután sikerült elmennem a saját dokimhoz, minden téren megvizsgált, elmagyarázta, hogy mi is történt valójában a szervezetemben és kb fél óra beszélgetést követően még utánam futott a folyosóra, hogy még további tanácsot javasoljon.

Az első gyermekemet nála szültem, fogadott orvos volt. Az utolsó két hétben 3 naponta behívott NST-re, pedig nem voltam veszélyeztetett terhes. Naponta többször meglátogatott a szülés után minden nap.

Én sem vagyok gazdag, de a gyerek az első alapon más területről vontam el a pénzt.

2010. márc. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
71%

Én kombináltam a kettőt...

Ez annyit tesz, a a fogadott orvosomnak volt magánrendelése is, de soha sem oda hívott, hanem mindig a kórházba, ahol dolgozik és ott vizsgált meg. Ott természetesen nem kért pénzt, hiszen a biztosításomra ment a vizsgálat. Időpontot beszéltünk meg, ha megérkeztem rácsörögtem, behívott és megvizsgált. Csak a szülésért adtunk hálapénzt, ami az esetünkben tényleg az volt, nem ő kérte el a fix tarifáját. Illetve néha vittem neki egy-egy doboz csokit, bort.


Viszont előtte nem-terhesen évekig sztk-ba jártam vizsgálatra mindig ugyanahhoz a dokihoz, hiába sztk volt, de időpontot lehetett kérni és csak arra kellett figyelni, hogy ne késsek. A kapott időpontban behívtak, fél órától többet sohasem töltöttem az épületben.

Ha nem költöztünk volna onnan el, akkor oda jártam volna terhesgondozásra.

2010. márc. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
74%

Sajnos én sem vagyok jó véleménnyel az sztk-s rendelésről. Egyik nap pozitívat teszteltem, másnapra sajnos bevéreztem. Pont hétvégére esett, így az ambulanciára mentem fel, nem kiválasztott nőgyógyászhoz. Nem problémamentes a terhességem sajnos. A lényeg az, hogy 12 hetes koromig sztk rendelésre jártam minden második héten, de nem bírtam tovább. Volt úgy hogy odaértem 8-ra és fél 12-kor került rám a sor. Közben pedig még küzdöttem keményen a reggeli rosszullétekkel. A 12 heti uh-on pedig teljesen betelt a pohár. Kiszórt a doki fél perc alatt, még fel sem öltöztem , már rám hívta a következőt stb.......és arról nem is beszélve, hogy minden rendelésen voltunk kb. 30-an és sokat mondok, ha rajtam kívül volt még három fehér nő. Nem vagyok fajgyűlölő, de azokat az embereket akik a 9. gyereküket várták és közben háromszor mentek ki cigizni, nem lehet kedvelni. Káromkodtak, bunkók és büdösek voltak. 1-2 volt köztük akik igényesnek, jól öltözöttnek tűntek és türelmesen vártak.

Szóval 13 hetesen elmentem magándokihoz, azóta 5 percnél többet sehol nem kellett várnom. Nagyon sok előnye van, a mi környékünkön eszméletlen mekkora különbség van a két ellátás között.


20 h km.

2010. márc. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
79%

Sztk


Semmi gondom vele,persze figyelmetlenek mert sokan járnak oda de én mindig kérdezgetek és szépen válaszol is a doki.

Soha nem vártam még fél óránál többet és szellőztetni is szoktak a folyosón,soha nincs büdös.

Most vagyunk a 35. héten és minden rendben eddig(lekopogom),viszont vszínű ha valami gond lett volna időközbe akkor fogadtam volna dokit.

De így egyenlőre azt a pénzt fordíthatom a babámra.

Szülni az sztk-s orvosnál fogok ha minden jól megy mert ő a szülész-főorvos a kórházba.

Boldog babavárást!

2010. márc. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
36%

Első vagyok

Nagyon szépen köszönöm a lepontozást azért mert meg mertem irni az igazat és őszintén.

Ha nem tehetném meg,akkor is előteremteném a pénzt a magánorvosra, meg a férjem is .

2010. márc. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
69%

Sztk.


Nekem nincs vele problémám. Néha kicsit várni kell, de viszek magammal egy könyvet, és elvagyok, észre sem veszem.Igazából rosszabbra számítottam, persze lehetne jobb is, de legalább nem kell alkalmanként 8-10ezret kiadnom, mert kell másra a pénz. A doki normális, mindig rendesen megvizsgál. A magándokikról hallottam már rosszat (persze kisebb arányban), de az még gázabb, ha még fizettem is érte. Úgyhogy szerintem nem feltétlnül rossz, mert sztk.

2010. márc. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!