Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » SZTK-ba vagy magánorvoshoz...

SZTK-ba vagy magánorvoshoz jártok terhesgondozásra?

Figyelt kérdés

Nincs pénzem magánorvosra, azért vannak jó tapasztalatok az sztk-król is?

Köszönöm a válaszokat.


2010. márc. 7. 10:12
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
80%
Én nem jártam magán dokihoz. Terhességem elejétől SZTK-ba jártam. Bejelentkeztem és mindig időpontra mentem. Amikor meglátott a doki mindig tudta,hogy az én babám lesz a mikulásbaba. Ha felhivtam a rendelőt telefonon, akkor mindig tudta hogy ki vagyok és mennyi idős terhes vagyok. Viszont amikor 36 hetes lettem szivrohamot kapott és betegállományba került, de megkérte az egyik dokit, hogy figyeljen rám és ha kell vizsgáljon. Volt olyan, hogy NST-re egy nap kétszer is elküldtek, de egyébként az utolsó két hétben minden nap voltam és mindig meg is nézte a doki akire "ráhagytak". Hétvégére meg megbeszélte az ügyeletes dokival hogy vizsgáljon meg. Ügyeleten szültem, vadidegen szülésznővel és dokival. És a végén császároztak. Mindenki kedves volt amig a korházban voltam a doki minden nap bejött hozzám, szülésznő is bejött hozzám és még a beteg doki asszisztense is benézett. Kedves volt mindenki. Ja és probléma mentesvolt a terhességem, ugyhogy nem azért figyeltek annyira rám mert gondok voltak. Nekem jok a tapasztalataim. Kérdés, hogy hol szülnél? Amugy nem feltétlen apénz miatt mentem SZTK-ba.
2010. márc. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
67%
magánorvoshoz, mégpedig egy neves főorvoshoz jártam és a teljes gondozás került 20000 Ft-ba (hathetente 5000)és a kötelező négy alkalommal jártam nála. Nem bántam meg hogy hozzájártam. Nyugodtabb voltam így. Az sztk-ba csak beutalókért mentem, de z is kész horror volt, nem egyszer kellett helyretennem a nővéreket és volt hogy az orvost is.
2010. márc. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
67%

az 1.babámmal magán dokinál kezdtem,a 2.vizsgálat után SZTK-ba mentem át.

most várom a 2.babám,szerencsére megúszom a szabadságolásokat,így eddig ugyan az a doki volt mindig.nagyon kedves,aranyos,precíz.Csak az a rossz,hogy baromi lassan halad a sor.minimum másfél óra várakozás alkalmanként

2010. márc. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
34%
Én magándokihoz járok,de a terhesgondozásra az sztk-ba,mikor a dokim van.Meg az UH-okat is az sztk-ba csinálja,mivel ott jobb az UH,rengetegen vannak mindig,de 10percnél többet sose vártam,mert előre ad időpontot,és szólítanak,így én ott szoktam neki borítékba pénzt adni,mert a magánrendelőjébe nagyon ritkán kell menni.(19h)
2010. márc. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
72%

SZTK!

Teljesen meg vagyok elégedve vele, csak időpontra lehet menni, ezért nincs tömeg. Ha 50 kérdésem van akkor 50-re adnak választ. Orvostól is sok minden függ. Régebben jártam magánorvoshoz is, de az első alkalom után nem mentem többet. Ja és én mindig ugyanahoz a dokihoz megyek vissza.

2010. márc. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én Komáromba járok SZTK- ba.. Nem lehet rá panaszom, egyik dokira/nőre sem. Nem kellemetlen a várakozás sem szerintem, addig is lehet ismerkedni, beszélgetni, tapasztalatokat gyűjteni más kismamáktól. Bár eddig hálisten nem kellett soha sem órákat várnom!

Én ajánlom. Nekem bevált!

2010. márc. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Jelenleg SZTK-ba járok terhesgondozásra (Bp.II.), időpontot kell kérni, nagy csúszások nincsenek, negyedóránként adnak időpontot, és nincs tömeg, ha odamegy az ember, aznapra is van, csak akkor lehet, várni kell. Még ultrahang is van a rendelőben, ahol eddig minden alkalommal megnézte a babát, csak genetikaira kell máshová menni. Én időnként adok az orvosnak pénzt itt amúgy, bár úgy látom, ez másoknál nem jellemző a hozzászólók között (a nővér szerint azonban ez sűrűn előfordul azoknál, akik annál is szülnek, akihez SZTK-ba járnak, és ezzel én is így vagyok). A rendelő tiszta, az orvos nem kevésbé készséges és odafigyelő, mint a magánorvos, akihez régebben évekig járta, és neki a magánrendelőjében mindig sokkal többet kellett várnom, hiába időpontra mentem.
2010. márc. 25. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
67%

Szia,


sztk, illetve nálunk van Nővédelmi Központ, de a kettő ugyanolyan.. igen sokat kell várni.. és rengetegen vannak.. de nekem sincs fölösleges pénzem.. és makk egészséges a kislányom :)


28h km :)

2010. márc. 25. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%
Nevetséges, hogy azért lepontoznak valakit irigységből, mert magándokihoz jár. Pfff.
2010. márc. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!