Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan diétázzak terhesen?

Discovery00 kérdése:

Hogyan diétázzak terhesen?

Figyelt kérdés
5. hetes terhes vagyok, elég nagy súllyal estem teherbe 170 cm-hez 114 kg-mal. Dokihoz jövőhéten megyek, gondolom diétára fog fogni. Hogyan étkezzek? 180 g-os szénhidrát diétával kezdhetek? Nem ártok vele a babának? Kérlek segítsetek, szeretnék az egészségem miatt és a baba egészsége miatt odafigyelni.
2015. júl. 30. 19:43
 1/10 anonim ***** válasza:

nekem nem voltak súly problémáim, de rossz a cukrom, már terhesség előtt is az volt és 160g diétán voltam. terhesen nagyon szigorúan tartottam, így én híztam, de rám fért, 62 kilósan mentem szülni... biztosan nem árt, de nem biztos, hogy ez a jó diéta neked, azért keress majd fel szakembert :)

nyilván az jó ha nem eszel cukrot, édességet, vízet iszol, stb. de szerintem ha a cél a fogyás akkor lehet kevesebb szénhidrát kéne, ugye a 180g-so diétának az a lényege, hogy se kevesebb, se több és gyorsan/lassan bomló szénhidrát grammra megvan adva mikor mennyit

2015. júl. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A 150 grammos lenne jó, nem bonyolult, étkezésenként 35 gr, az ebéd 50. Fontos, hogy kevesebb se legyen. És főleg jó cht vigyél be.
2015. júl. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A babánk nm ártasz vele. Én 98 kg-mal estem teherbe, 96-tal szültem és 88 vagyok most, 3 hónappal utána, a kisfiam makk egészséges. Szóval hajrá :)
2015. júl. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
160-180 gramm baromi sok, az idealis testsulyod (kg) masfelszereset kellene fogyasztani naponta grammban kifejezve. Tehat neked kb. 100-110 gramm.
2015. júl. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Utolsó: De nem terhesen!
2015. júl. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én nem fogyni akarok, hanem diétázni a terhesség alatt, h ne hízzak el nagyon. Sztem nagyon kevés a 100-110..
2015. júl. 30. 22:03
 7/10 anonim ***** válasza:
kaloriabazis.hu
2015. júl. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ugy, hogy kiiktatod a feher lisztes, krumplis, feher cukros dolgokat, sütiket, peksütiket, üditöket, gyorskajat, ami ezeket tartalmazza, helyette teljes kiörlesüt eszel, rengeteg gyümölcsöt es zöldseget.


Semmikepp ne elj salatan, a klasszikus ertelemben vett fogyokura ilyenkor szigoruan tilos! Nagyon fontos viszont, hogy amit beviszel, abban legyen tapanyag is, es ne csinaljon terhessegi cukrot. Szoval azok az etelek, amiktöl hirtelen leesik a vercukorszinted ilyenkor kerülendök, ezek pedig a fent felsoroltak. Feher rizs helyett is inkabb barna rizst vegyel, de a legfontosabb a feher liszt es a cukor kerülese.


Varandossag alatt naponta minimum 5 adagnyi gyümölcs es zöldseg ajanlott (1 adagnyi kb. 1 alma).


Na most ezek a tanacsok. A masik meg a realitas, amikor egyreszt hirtelen megkivansz valamit, es semmi mas nem jo helyette, masreszt az össze-vissza jövö emelygestöl örülsz, ha a terhesvitamint meg egy kis vizet le tudsz tuszkolni a torkodon. Probald azert a gyümölcsöket, zöldsegeket is enni.

2015. júl. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Azt a nyolcas nem hangsúlyozta eléggé szerintem, hogy a sok zöldség meg gyümölcs mellé KELL CH-t enni, mert ha nem, akkor nem jut elég tápanyaghoz a baba. Csak a CH ne fehérkenyérből legyen, hanem barnából.
2015. júl. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ehhez meg eszembe jutott, hogy majd ha kivanos leszel, es egeszsegtelen dolgot kivansz, akkor erdemes megnezni, hogy valojaban mi kell a szervezetednek, es megprobalni elöbb azt potolni: [link]


Itt tök jol le van irva.


Nekem is dietaznom kell, több dolog miatt is, es a terhesseg elött mar nagyon egeszseges eletmodot eltem jo ideje, de azota jött a kivanossag es nehezebb. Sokszor van, hogy nem kivanom meg a gyümölcsöket sem, de muszaj napi szinten ennem, ezert ha nagyon megkivanok valami egeszsegtelent, ami mondjuk cukros, akkor elötte eszem egy gyümölcsöt, es megnezem, hogy utana meg tenyleg akarom-e.


Mög az 5-6. het között volt egy idöszakom, amikor hirtelen nagyon megkivantam a zsiros husokat, lehetöleg jo szaftosan, hogy meg azzal is rategyek egy lapattal, napokig pörköltekröl almodoztam. Jarok dietetikushoz, aki mondta, hogy elöbb egyek halat, vigyek be omega 3-6ot, mert valoszinüleg azert kivanom ennyire. Es igaza volt, vettem halat (persze figyelve, hogy ne a tiltott, higanytartalmuakbol vegyek), es közben leföztem egy adag pörköltöt is. Mire megettem a halat, mar sokkal jobban ereztem magam, es a pörkölt eleg nehezen fogyott el, utana pedig mar nem is kivantam a zsiros husokat, a halra viszont atmenetileg elegge rakaptam:)


Szoval tenyleg figyeld, hogy mi az, ami valoban kell a szervezetednek most.


Ami nekem nagyon nehez, az a feher liszt elkerülese. Evek ota szinte kb. semmi feher lisztet nem ettem, kenyeret is alig, azt is teljes kiörlesüt, rozsbol, tönkölybuzabol, a vegen mar jo ideje azt sem. Miota itt van a baba a pocakomban, egyszerüen nem birom ezeket megenni. Altalaban persze tovabbra is ilyet veszek, de egyaltalan nem esik jol, meg egy-egy feher lisztes zsömle nagyon...


A zabos müzlimre sem tudok ranezni, ami a benne levö szaritott gyümölcsökön kivül semmilyen hozzaadott cukrotnem tartalmaz, igy maradt a kukoricapehely, meg a gyümölcs reggelire. Volt par gyengebb pillanatom, amikor vettem Cini Minist meg hasonlokat, de szerencsere az nekem mar emelyitöen edes, igy az gyorsan lekerült a listarol:)


8-as voltam


Ja es a 9esnek nagyon igaza van, valoban nem hangsulyoztam elegge, hogy mennyire fontos a szenhidrat. A gabonaban van egy csomo B vitamin, ami most nagyon kell! Csak ne legyen tulfinomitott.

2015. júl. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!