Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehetséges hogy pajzsmirigy...

Lehetséges hogy pajzsmirigy alulműködés okozza a baba lemaradt fejlődését?

Figyelt kérdés
5 hetesen a Tsh 19, az T4alacsony, ekkortól kezdtem el gyógyszert szedni endokriniológus javaslatára. 2,5 hét után már 3,5, majd 1,5 hétre rá a Tsh T4 tökéletes tartományba került. 6hetes ultrahangon 3 napos, még a 8 hetes uh-on 4 napos lemaradást mutatott. Félek mi lesz jövő héten a 12 hetesen. Mert ilyenkor ugyebár egységesen kellene nekik fejlődni.
2015. aug. 6. 10:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy később fogant pár nappal? A legalsó 5%-hoz képest mutat lemaradást, vagy az átlaghoz képest?
2015. aug. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az átlaghoz képest, tér el. A fogantatással nem vagyok biztos, mert csütörtök péntek(4-5) hányás hasmenéssel küztöttem hidegrázással, s nem biztos hogy a hőm így figyelembe vehető e.


[link]

2015. aug. 7. 06:53
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]


Itt a 164. oldalon jobb oldalon látod a méreteket. Látszik az is, hogy +- 5 nap eltérés is belefér, az alsó 5 és a felső 5%-nál az átlaghoz képest. De még egyszer megkérdezem, nem lehet, hogy később fogant?:)


Nekem a menzesz szerint 1 héttel kellene előrébb járnom, az orvosban egy pillanatra sem merült fel, hogy gond lenne a babával, és én is tudom, hogy később fogant, mert előtte nem voltunk együtt. Neked az orvosod mondta, hogy gond lehet a növekedésével a pajzsmirigyed miatt? Vagy miből gondolod? Csak az uh méret önmagában nem jelent semmit, de még így is beleesik a fejlődése a normális tartományba.

2015. aug. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Jaj bocs, látom, hogy írtad, hogy nem vagy biztos a fogantatásban, kicsit figyelmetlen vagyok:)
2015. aug. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Amúgy, ha kb. ugyanannyi "lemaradást mutat" (nem mutat, nincs lemaradva még táblázat szerint, csak a nagy átlaghoz viszonyítva), akkor az azt szokta jelenti, hogy később fogant, és nem lassult be a fejlődése.


Amúgy ilyenkor a tsh a gyerek miatt ugrik meg, nekem ezt az orvosom úgy magyarázta, hogy a baba elvesz mindent, ami kell neki. Ráadásul nálad 5 hetesen észrevették, van, akinél csak később, és gyorsan reagáltál a gyógyszerre is. Elhiszem, hogy aggódsz, de a babád megmaradt, fejlődik, kb. ugyanakkora eltéréssel, így feltételezhető, hogy 3-4 nappal később fogant, mint amit gondoltál.


Beszéllj hozzá gondolatban, hogy fejlődjön szépen, legyen szép egészséges, és az orvosod meg kérdezd ki erről, hogy meg tud nyugodni.

2015. aug. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!