Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 hetesen nincs szívhang,...

6 hetesen nincs szívhang, normális?

Figyelt kérdés

Múlt hét pénteken az uh-on még csak 8.5 mm-es petezsák volt,benne szikhólyaggal. Ma mentem az ügyeletre, mert napok óta erősebben görcsölök. Szerencsére az orvos mindent rendben látott, az uh-on már látszott a 6mm-es embrió, de szívhang még nem. Lehetséges, hogy már ekkora, még sincs még szívhang?

Mindenhol azt olvasom,hogy ilyenkor már van. Ma vagyok 6 hetes és 2 napos.



2015. aug. 6. 21:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én 6 hetes 3 naposan voltam dokinál, és visszahívott rá két hétre. Akkor már volt szívhang. Azóta már 5 éves nagylány. :)

Igazából nem mindegy mikor fogant, nem mindegy milyen a gépe a dokinak...A lényeg, hogy szerintem még ne aggódj!

2015. aug. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A hathetes magzatnak még nincs szive, és valójában nem is szívhangot keresnek. Ekkor még csak szívcső van (kb. halszívnek felel meg evolúciósan) és ennek van egy pulzálása. Ez általában 6-7 mm-es embriónál (nem igazán az embrió kora, inkább a mérete a mérvadó) már észlelhető, de nem minden esetben. MÉG ne tessék pánikba esni, ha a jövő héten ilyenkor sem lesz, az már baj.
2015. aug. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, még nem nem gond. Legközelebb már lesz :) Az én középső gyerekemnek is csak 8 hetesen volt (6 és 7 hetesen még nem). 4 éves egészséges rosszcsont :)
2015. aug. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
7+ volt nálunk is csak, mondjuk 5+ körül nézték előtte, nem 6, de tuti, hogy a korába még belefér.
2015. aug. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ne aggódj,nekem nézte az orvos DE úgy mondta,hogy megpróbálja befogni a szívhangot,szóval semmi nem lett volna ha nincs,ilyenkor még belefér.
2015. aug. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
6 hetes 2 naposan voltam ultrahangon először és nem volt még szívhang. Két hét múlva kellett visszamennem, akkor már volt.
2015. aug. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek,hogy megírta a saját tapasztalatait.

Első baba lesz, és bármennyire próbálok nem izgulni, nem sikerül.

Remélem legközelebb már én is hallhatom a szívhangot. :)

2015. aug. 8. 09:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!