Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pajzsmirigy alulműködésem...

Pajzsmirigy alulműködésem van, lehet baja a babának?

Figyelt kérdés

Annyira aggódom miatta! Nem terveztük a babát, 9 hetes terhes vagyok. Járok endokrinológushoz, de nem bírtam szedni az általa felírt adagot, kevesebbet szedtem, mert sokszor erős szívdobogást éreztem. Hétfőn voltam vérvételen ma automatikusan emeltem letrox 75-ről 100 mg-ra. T3 rezisztenciám is van így szedek Trijodthyronin Sandozt is. A prolaktinom a felső határérték körül mozgott így is úgy is. Közvetlen a terhességem előtti értékeim, amik valószínűleg most rosszabbak lesznek:

TSH: 0,02mU/l (0,30-4,0)

FT-4: 10,6pmol/l (11,5-22,0)

FT-3: 7,0pmol/l (3,05-8,1)

Prolaktin: 583,40mU/l (102-496)


2015. aug. 11. 18:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
menj el a nőgyógyászhoz, beszéld meg vele.addig pedig semmi bajod nem lesz.
2015. aug. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A nőgyógyásznak mondtam, azt mondta, ő nem tud ehhez mit szólni. Az endokrinológusom pedig nyaral. Beszéltem vele telefonon múlt héten, mondta hogy nézessek ft4-et ft3-at, mert terhesség miatt valószínűleg emelni kell, de én hülye nem mondtam el neki, hogy én vagyok az aki nem bírta szedni a 100mg letroxot. Sajnos csak most olvastam utána mit okozhat a hiánya, tényleg nem voltam felkészülve a terhességre. :(
2015. aug. 11. 19:40
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha bajt okoz a babánál, akkor magától elmegy. Ha pedig megmarad, akkor valószínűleg jól van. Csak próbáld mihamarabb rendbe rakatni az értékeket.
2015. aug. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi! Remélem nem lesz szellemileg visszamaradott a hülye anyja miatt. :(
2015. aug. 11. 19:48
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem lesz gond, ne aggódj!
2015. aug. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

ezt olvastam:

,,A terhesség első 10-12. hetében a magzat még az anya keringéséből kapja a pajzsmirigyhormont, amely a szervek kifejlődéséhez szükséges. Legújabb vizsgálatok szerint amennyiben ez nem áll megfelelő mennyiségben a magzat rendelkezésére, az újszülöttekben elsősorban a neuro-psychiatriai fejlődés elmaradása figyelhető meg."

2015. aug. 11. 20:21
 7/13 A kérdező kommentje:
Sírni tudnék, és csak jövőhéten lesz eredmény.
2015. aug. 11. 20:22
 8/13 anonim ***** válasza:
Te figyu, azért nem olyan vészesek az eredményeid, hogy sírni kéne miatta. Nyugi! Minden oké lesz a babáddal, elveszi tőled, ami neki kell.
2015. aug. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia! A TSH értékes alapján nekem túlműködésbek tűnik inkább! Ha a TSH magas, az jelenti az alulműködést, legalábbis nekem az jelentette.

Terhesség esetén az alulműködés okozhat gondot, de szerintem neked pont, hogy túlműködik. Persze nem vagyok orvos, de ez a tapasztalatom.

Kezelt alulműködéssel lettem terhes, picit át is ment túlműködésbe, így csökkentettük az adagom. A babával minden rendben, 13. hétben vagyok.

Mindenképp keress fel az eredményeiddel egy endokrinológust, hogy megnyugtasson és beállítsa a gyógyszered!

Ha túlműködésre még emelsz a pm hormonon, még jobban le fogja vinni a TSH értéket, tehát fokozza a túlműködést. A túlműködés okozza a szívdobogás érzést, pörgést, izzadást stb.

2015. aug. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Utolsó, nyilván azért aggódik, mert a t4 kicsit alacsonyabb a referenciatartományál. De azért ez nem olyan vészes szerintem, sokaknál rosszabb a helyzet, csak nem tudnak róla és a babának nem lesz semmi baja.
2015. aug. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!