Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első 'gyerekesekhez' szól a...

Első 'gyerekesekhez' szól a kérdés inkább. Ti is izgultok, hogy milyen lesz a baba?

Figyelt kérdés
Itt gondolok az egészségi állapotára, jellemére ilyesmi. Már nagyon várom, hogy 'megismerhessem, de bennem van egy kis félsz is. És attól is tartok, hogy vajon milyen szülők is leszünk. Van konkrét elképzelesem, hogy pl nem fogom csokival tömni, mindig együtt akarok minimum 1x egy nap étkezni később is, amikor még tudjuk beszélni a család dolgait, és még vagy ezer dolog. Az ő generációja már más lesz, mint az enyém, és félek, hogy nem fogom megértetni az ő álláspontját. Félek, hogy a felgyorsult világtól nem tudom kellőképpen megvédeni. Csak én gondolkodom ennyire hülyén és ennyire ráparázósan?
2015. aug. 14. 21:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is hasonlóan érzek. Szeretném látni, kíváncsi vagyok milyen lesz. Már a jellemére is értem. Meg természetesen egy kicsit félek attól, hogy milyen anya leszek, sok rossz álmom is volt emiatt, hogy nem tudom megfogni meg hasonlók. De hát próbálok nem ezen stresszelni, majd kialakul minden. Szeptember végére vagyok kiírva.
2015. aug. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem egyedül az volt félelmem, hogy ne egy erősen introvertált, félős gyerek legyen belőle, mert az ilyen típust nehezen tudtam volna kezelni.

Szerencsére kifejezetten vagány, ismerkedős lett, úgyhogy ezt megúsztam.


Megvédeni nem kell, hanem fokozatosan megtanítani neki dolgokat és ugyanilyen fokozatosan felelősségi körökkel felruházni és döntési lehetőségeket biztosítani. Kamaszkorra így várhatóan kialakul benne az a kompetencia, hogy képes lesz mérlegelni egy szituációt és ha hibázik is, tanul a hibájából.


A világtól nem megvédeni kell, hanem segíteni abban, hogy megtalálja a helyét benne.

2015. aug. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A kisfiam 16 hónapos!Bennem is felmerültek ezek a kérdések ,de csak megnyugtatni tudlak !Álmodni sem tudtam volna szebb aranyosabb gyermeket magunknak!És hidd ellen az anyai ösztön tényleg létezik és segít mindenben ,hogy a legjobb anya legyél gyermeked számára!
2015. aug. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem 2,5 éves a kislányom (novemberben jön a hugica). Érdekes, hogy az elsőnél nem izgultam annyira, milyen lesz, mert magától értetődőnek tűnt, hogy nekem csak gyönyörű, okos , tökéletes gyerekem lehet :-D

De most eléggé izgulok, hogy a kicsi is olyan "jól sikerült" kislány legyen, mint a nagyobbik. Mert számos esetben láttam, hogy a lánytestvérek közül az egyik kicsit csúnyácskább mint a testvére, és az olyan igazságtalan...

Persze igazából az a fő, hogy egészséges legyen!

2015. aug. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!