Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Változtatok valamit azóta,...

Változtatok valamit azóta, hogy várandósak/anyák lettetek? Ha igen, miben?

Figyelt kérdés

Ilyen alapvető személyiségvonásokra gondolok, hogy a konfliktuskerülőből saját magát határozottan megvédő, vagy a hirtelen haragúból sokkal türelmesebb lesz. Észrevettetek magatokon bármi ilyet? Hogyan viselik a családtagok?


Én egy nagyon türelmes valaki vagyok, akivel nehéz összeveszni, sosem szerettem a veszekedést, igyekszem elkerülni, de már most érzem magamon, hogy határozottabb, és kevésbé türelmesebb lettem az olyan dolgokkal, illetve emberekkel szemben, akik bármilyen szempontból negatívan hathatnak rám, és ezáltal a babára. Kicsit aggódom, hogy mit fog kihozni belőlem az anyaság:) Nálatok ez hogy volt?



2015. aug. 18. 14:37
 1/3 anonim ***** válasza:

mondhatni ugyanolyan típus vagyok mint te, megspékelve azzal, hogy állandó időhiányban szenvedek, szeretem ha rend van körülöttem és be tudom osztani az időm. Na ez egy újszülött mellett elég nehéz, így az első pár hétben állandóan veszekedtem anyámmal, elég sokat a férjemmel is, parancsolgattam hogy ezt csinálják azt csinálják, de persze nem volt elég jó amit csináltak...de ez csak 2-3 hétig tartott, aztán mikor kezdtem újra ura lenni a helyzetnek, hozzájuk is igyekeztem kedvesebb lenni, mára normalizálódott a helyzet, és szerintem jelenleg azt mondhatom, egy évvel a szülés után, hogy semmit sem változtam, ugyanúgy rend van körülöttem, ugyanúgy nem lehet kihozni a sodromból, kézben tartom a dolgokat, de nem lettem anyatigris, és nem érzem magam felsőbb rendűnek sem azoknál a barátaimnál akik még nem vállaltak gyereket, igyekszem velük is úgy beszélgetni, olyan témákról, mint azelőtt.

A családom pedig nagyon türelmes velem szemben, sőt szeretnének sokkal többet segíteni, csak én szeretem magam csinálni a dolgaim.

2015. aug. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én nyugodtabb lettem. Hirtelen robbantam mindig is, a babát akartam kímélni ettől még pocakban, inkább elszámolok magamban 10-ig és van siker, nem húzom fel magam főleg nem minden apróságon.
2015. aug. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Míg korábban sokszor határozatlan voltam, most elég jól átlátom a választási lehetőségeket és közös érdekeinknek megfelelően döntök is. Viszont most pont elkezdett másokban zavarni a tutyimutyiság, a tehetetlenség, mert én meg nyüzsgök, tennék-vennék, míg mások ha csak lézengenek, az felidegesít :)

Egyébként pedig kezd előjönni az "anyatigris", de az abszolút jó értelmében.

A másik feltűnő dolog: lényegesen kevesebbet káromkodom, mint korábban :D

2015. aug. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!