Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhesseg elso heteiben...

A terhesseg elso heteiben miert mutat mar tobbet a merleg?

Figyelt kérdés

Minden reggel merlegre allok, allandoan 53 kg voltam, most pedig mar 56 kg vagyok. Pontosan mar 56.2 kg.

De mitol lehet ez iulyen hamar?


2015. aug. 18. 15:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
hány hetes vagy?
2015. aug. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
4 hetes
2015. aug. 18. 16:00
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem eszel többet? Mondjuk kívánósság miatt?

Lehet súlykontrollt tartani ha figyelsz az étkezésre,azt ne felejsd el, hogy a szervezeted tartalékol, ezért is szaladnak fel jobban a kilók és azért van az, hogy ha még jól is eszel akkor is fogsz hízni valamennyit mondjuk az akkor inkább a baba és járulékos tartozékai. De persze még nem ilyen fiatal terhességnél. A lényeg, ha odafigyelsz miket és mennyit eszel akkor nem lesz gond, és nem fogsz sokat hízni.

2015. aug. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Rengeteget eszem, munka utan hazaereskor nyitom a hutot, es mindent eszek amit latok. Sosem ettem a muzlit, most pedig reggel ebredes utan az az elso, amelyet mar elozo este elkeszitek tejjel, mazsolaval. Es este lefekves elott is muszaly ennem ugyanilyet, mert olyan finom.

A zold mentalevelet is minden nap vennem kell az uzletbol, mert ugy imadom, amit szinten sosem ettem.

2015. aug. 18. 16:10
 5/11 anonim ***** válasza:
Elkezdtél zabálni és nem érted miért hízol? Ez most kamu kérdés vagy tényleg ilyen hülye vagy?
2015. aug. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem kamu a kerdes, nem zabalok mint egy allat, es nem vagyok hulye mint te gondolod.

Az ilyen valaszra en nem voltam kivancsi.

2015. aug. 18. 16:31
 7/11 anonim ***** válasza:

Hány centi magas vagy? Ha alapvetően vékony vagy, akkor már az első trimeszterben több kalóriára van szükséged, mint egy normál, vagy túlsolyos BMI-vel rendelkező kismamának, így aki vékonyabb, az többet is hízik.


A falási rohamok az ingadozó vércukorszinttől is lehetnek, figyelj rá, hogy többször egyél keveset, és lehetőleg ebből minél kevesebb fehér cukros, fehér lisztes dolgot, valamint a krumplit se most adagold túl:) Estére a cukros műzli sem a legjobb választás, kivéve, ha zabos műzliről van szó, amiben max. a szárított gyümölcsök tartalmaznak cukrot.


De amúgy ez az első trimeszter ilyen tud lenni. Szigorú étrenden voltam korábban, hogy javítsak a pajzsirigy értékeimen, mire jön a baba. De úgy képzeld el, hogy nem ettem kb. semmilyen állati eredetű dolgot (tejtermékek, hús, tojás), kizárólag teljes kiőrlésű, vagy rozskenyeret ettem, abból is az extrudált verziót, zöldséget, gyümölcsöt ettem, és az ebből készült főzelékeket, leveseket, kókuszzsírral főztem mindent, és szinte semmilyen édességet nem ettem, amibe a péksütiktől kezdve benne van minden.


Na, azzal kezdtem a 2. hónapot, hogy jól megutáltam a gyümölcsök, és néhány zöldség kivételével a fentebb felsoroltakból mindent, halat, húst, tejtermékeket kívántam, fehér lisztes dolgokat, a zabra rá sem bírtam nézni, és a teljes kiőrlésű lisztes kenyerek nagy részére sem. Szerencsére a cukros dolgokat nem nagyon kívánom, a többiből viszont ettem, ami jól esett.


A cukorra tényleg nagyon oda kell figyelni, meg a gyorskajákra, és a fehér lisztre, én is igyekszem visszaszokni, most, hogy elkezdődött a második harmad.


A vitaminbevitelre figyelj, friss zöldség/gyümölcs legyen minden nap, és gabonákból is ha lehet, a jbb fajtákat választd. A hal is fontos (kivéve tonhal, illetve a nagytestű tengeri halak a nehézfémek miatt).


Amúgy reggelente szoktad mérni magad?

Mennyit mozogtál az elmúlt egy hónapban a korábbiakhoz képest?


Ezek is mind befolyásolhatják.

2015. aug. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
*a visszaszokást a teljes kiőrlésű lisztre értettem, nem a cukorra, meg a fehér lisztre:)
2015. aug. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is ìgy vagyok nem mértem magam (6 hetes vagyok) de biztos 4-5 kg ami màr feljött. Van màr kis pocakom meg puffadok is. Székrekedés miattcsak gyuümit neg teljes kiőrlésű dolgokat eszem,semmi cukor vagy üdìtő.
2015. aug. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Odafigyelés nélkül van akinek csak úgy szaladnak fel a kilók már az elején is. Akár 30 is lehet a vége. Terhesség esetén a babának kb 250-300 kalória kell, ez annyira minimális mennyiség, hogy nem igazán kell többet enni a baba miatt, érdemes tartani a határt mert 20-30 kiló már megterhelő a szervezetnek, itt most nem az esztétikai szempontra gondolok.

Ha esetleg vékony vagy, akkor lehet megáll a hizas mértéke de akkor sem árt odafigyelni, hogy mit és mennyit.

2015. aug. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!