Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan jelentsem be egyszerűen...

Hogyan jelentsem be egyszerűen a terhességem a leendő nagyszülőknek és a családtagoknak? Főleg úgy, hogy meddő is van köztük. Mikor érdemes, hányadik héten?

Figyelt kérdés

Még csak a párom tudja jelenleg 5 hetes vagyok (nemrég derült ki).

Mikor érdemes elmondani a leendő nagyszülőknek? Illetve hogyan?Nem akarom túlragozni meg kreatív módon bejelenteni.. Hogyan közöljük egy közeli rokonnal, akinek nem lehet gyereke és ennek bizony hangot is ad. Ők gazdagok, mi nem. Folyton ha témához érünk akkor elmondja milyen kegyetlenség, hogy náluk mindene meglenne más meg a "semmire" szül. Ehhez hasonló beszólások vannak sokszor. Tudom, hogy ezt elfogadni nem lehet meg feldolgozni se. De én boldog vagyok, viszont nem tudjuk hogyan fog reagálni erre az egészre...

Kicsit attól is tartok, hogy a leendő nagyszülők hogyan reagálnak majd rá.

27 és 29 évesek vagyunk 10 éve vagyunk együtt van önálló keresetünk munkánk, bár saját lakásunk nincs csak hiteles lesz. Van egy autónk átlagosan élünk, de engem a szüleim még mindig úgy kezelnek, mintha 15 lennék, nincs az a normalis szülő-gyerek kapcsolatunk.Cikinek vagy nem is tudom minek érzem jelenleg hogy oda kell állnom megmondani terhes vagyok.

A párom szülei biztosan nem fognak repdesni az örömtől abban biztos vagyok.

De hát tökéletes időpont nincs úgysem, most jött (nem volt tervezett).


2015. aug. 18. 17:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez szülő-gyerek kapcsolttól is függ, hogy mikor érdemes elmondani.

Van, akik együtt mennek orvoshoz is, vannak, akik alig látják egymást...


Én mindenképpen megvárnám az első uh-t, ahol látható lesz, hogy minden ok, dobog a kis szíve.

Próbáljatok felnőni, lassan szülővé változtok, ideje nem anyucitól félni egy ilyen szituációban.

2015. aug. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nos ebben az esetben, hogy nincs meg a szoros szülő-gyerek kapcsolat, illetve a reakciójuk is kérdéses, így biztosan megvárnám a 12. hetet.

Aztán elmentek hozzájuk egy ebédre, vacsorára, felvezetitek, hogy szeretnétek velük megosztani egy örömteli hírt, majd közlitek, hogy babát vártok, hamarosan nagyszülők/nagynénik/egyéb rokonok lesznek.


A meddő párnak is nyugodtan elmondhatjátok, bár nem feltétlen 4-8 szemközt tenném. Nem tudom milyen rokoni kapcsolatban vagytok, de ha összejön egy olyan társaság, hogy a szüleitek + ezek a rokonok, akkor inkább úgy mondanám el nekik. Így nincs az, hogy az orruk alá dörgölitek a dolgot.


Sok boldogságot! :)

2015. aug. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hat ez eleg nehez. Az en kozeli csaladomban is van egy par akiknek 7. eve nem jon a baba. En most varom a harmadikat. Mar a masodiknal is tartottam elmondani, hogy vajon nem bantom e ezzel oket es a szuleiket (ok a keresztszuleim, szoval uncsitesomrol es felesegerol van szo). Dehat nyilvan nem titkolhattam orokke, szoval nekik a 12. het utan mondtad el. Most nem tudom meg mi lesz, ugyanis par napja derult hogy a lanynak sikerult ugyan a lombik, viszont elkezdett verezni, es lehet elvetelt. Szoval nehez ez, kicsit rosszul erzem magam miatta, hogy nalunk meg mar a harmadik van uton. Egyenlore csak anyam tudja, meg a ferjem csaladja sem, bar ok kb tojnak a fejunkre. Szoval azt mondom, nem kell elsietni.
2015. aug. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
én szülőkön, testvéreken kívül senkinek nem jelentettem be. akikkel anyu tartja a kapcsolatot elmondta ő, akikkel nem, azok megtudták ha valahol összefutottunk.
2022. aug. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!