Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Idegeskedés miatt lehet baja...

Idegeskedés miatt lehet baja a babának?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy most a párommal is akadtak problémák. Tegnap pl annyira ideges voltam h hánytam is stb. De inkább csak szomorú vagyok. Remélem a tegnapitól nem lett semmi baj. Ez volt az első és igyekszem h az utolsó is h ennyire begörcsöltem.

De a munkahely is kezd stresszes lenni. Esetleg erre tudtok valami megoldást?



2015. aug. 19. 12:24
 1/4 anonim ***** válasza:
a negatív érzéseket azonnal pozitívval kell helyettesíteni, ha ideges is vagy, mondogass olyanokat a babának, hogy minden rendben, semmi baj, stb
2015. aug. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Magnézium az idegeskedésre is szuper!


Viszont ha ennyire stresszes a munkahelyed táppénz nem lenne megoldás? Tény, hogy kevesebb pénz, de ha belefér, akkor a nyugalmad szerintem megéri.

2015. aug. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

lehet baja, de nem lesz.

Két terhességet dolgoztam gyakorlatilag végig, a szülésig. A munkahelyről nem tudok mást mondani, csak hogy naponta felgyújtottam volna már reggelről, de nem véletlenül nem mentem el táppénzre. Itthon sem egyszerű az élet, ha haladni akarok a dolgokkal, akkor szóvá kell tennem, ami hátráltatja és erre a kényelmesebb fél is ráreagál valamit gyakran. Ennek ellenére a terhességekkel semmi gond nem volt, a második napokon belül születik meg, őt még nem ismerem, de az első gyerekünknek sehogyan nme ártott a stressz, nyugis, mosolygós okos kisfiú. Az anyja meg lett a házisárkány :)

2015. aug. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan a párommal semmi gondom nem volt, nagyon harmonikus a kapcsolatunk, a munkahelyem annál kevésbé. Sokszor már a bőgés kerülgetett, mikor reggel indultam. Aztán úgy döntöttem, hogy a szülési szabiig azt a pár hetet-hónapot már fél lábon is kibírom a baba miatt. Így mikor stresszes helyzet adódott, arra gondoltam, hogy növekszik egy gyönyörű baba a hasamban, és csak ez számít. Tojok minden másra. Ha valami van, egyik fülemen be, másikon ki. Ha ez nem tetszett vkinek, mosolyogva végighallgattam, és otthagytam. Ha nem olyan munkád van, ami 100%os figyelmet igényel, akkor kicsit gondolatban kalandozz el, hogy milyen lesz a babaszoba, miket veszel, milyen lesz, ha megszületik stb. Stresszoldónak valóban nagyon jó a magnézium, mellé ajánlom még a kismama jógát vagy az úszást. Illetve egy jó könyvet :) Nem tudom, a pároddal mi a probléma, de próbáljatok nyugodt idegállapotban leülni, és higgadtan megbeszélni a dolgokat. Ha ő erre kevésbé hajlandó, akkor világosítsd fel, hogy apa lesz, felnőttként kell a problémáit kezelni, vegyen erőt magán, és szóljon, ha készen áll a beszélgetésre :)
2015. aug. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!