Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire árthat az idegeskedés...

Mennyire árthat az idegeskedés a babának?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 28 hetes vagyok és kb. 2 hete elég sokat idegeskedek. Eladtuk lakásunkat és most veszünk helyette másikat, de borzasztó sok mászkálással és bonyodalommal jár. A mászkálásra fel voltam készülve, de a vásárlásból származó bonyodalmakra már nem (nem részletezném). A lényeg, hogy nagyon sokszor felhúzom magam, húsvétkor 1 napig fájdogált is hasam. Ráadásul még előttünk a költözködés, ha minden jól megy június közepére minden rendeződik (július 17-re vagyok kiírva), csak hát addig kéne valahogy nyugodtabban kibírni. A babával elviekben minden OK, mocorog sokat, nem keményedik a pocim és görcseim sincsenek szerencsére. Csak arra lennék kíváncsi, hogy mennyire árthatok ezzel az idegeskedéssel a babának és hogy ettől születhet-e esetleg korábban? És volt valaki hasonló cipőben?
2011. ápr. 27. 08:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Én pánikbetegként nyugi bogyót szedtem. Aztán mikor terhes lettem, letettem a bogyeszeket, gondoltam megpróbálom anélkül. Hát volt, hogy nagyon rossz volt, mindenen idegeskedtem és felhúztam magam, meg ilyenek. Erre annyit mondott a dokim, hogy ilyenkor felszabadulhatnak olyan hormonok, amik bejutnak a babához, de hogy árt e neki, az nem bizonyított. Nekem még rá is húzott 2 napot a kiírt időpontra a lányom. Mindenesetre próbálj meg kevesebbet idegeskedni.
2011. ápr. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Terhességet beindíthatja, pont most járt így az egyik ismerősöm, szóval nyugiiiiiiiiiiii :) Boldog babavárást, és ne tessék idegeskedni sokat! :D
2011. ápr. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben járok, mint te. És még a szülés is közel lesz a tiédhez :) Nálunk az van, hogy 1 hónapon belül betörtek hozzánk, sajnos biztosításunk nem volt és a ház ügylet se sikerült. El kellett jönnünk onnan, ami addig is sok idegeskedés volt. Ahol most vagyunk az csak egy átmeneti hely, június közepén költözhetünk a végleges lakásba. Akkor már igen nagy lesz a pocakom, és ráadásul akkor kezdjük majd el kifesteni, bababútort vásárolni, stb. Amire más kismamáknak van közel 9 hónapjuk, azt nekem 1 hónap alatt kell majd megoldanom, mert júli 21-re vagyok kiírva. Félek attól is, hogy mi lesz, ha előbb jön a picilány és még nem lesz meg neki minden... Beszéltem is erről az orvosommal, aki azt mondta, hogy nem tud rá adni semmit, annak se lenne értelme, hogy kiírjon. Én magamtól próbálok annyit tenni, hogy lazán kezelem a dolgokat, és nem pörgök rá mindenre, hiszen biztos meg tudunk oldani mindent. A folyamatos idegeskedéstől eltekintve amúgy álom terhességem lenne :) Boldog és nyugalmas babavárást neked!

27hkm

2011. ápr. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

20. héten kezdtem keményedni, 3 hét múlva már elég durva volt, mert azon is idegeskedtem, hogy miért keményedek annyit. Egyszer nagyon felhúztak, görcsöltem éjszaka, na akkor döntöttem el, hogy az én babám emiatt nem lesz koraszülött. Azt mondtam, kakilok mindenre, és elmúlt a keményedés. Doki is ezt javasolta (meg egy kis vörösbort), mert tényleg beindíthatja.

Nyugiii! :)

2011. ápr. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, tök jól estek!!!!!!! Próbálok nyugiban maradni és csak a pozitív dolgokat nézni, de nagyon nehéz. Ráadásul május végéig dolgozok és még nincs helyettem senki :-(( Úgyhogy még ez is rátesz egy lapáttal.
2011. ápr. 27. 13:12
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az ne a te problémád legyen, hogy nincs helyetted senki. Emiatt tényleg felesleges idegeskedned! Amúgy én is május végéig dolgozom :))) Merrefelé laktok?
2011. ápr. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igazad van... oldják meg ahogy tudják, hiszen január óta volt lehetőségük ez ügyben intézkedni.

Én mosonmagyaróvári vagyok.

2011. ápr. 29. 07:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!