Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6. hét, pár napja egész nap...

6. hét, pár napja egész nap tartó hányingerem van, szinte elviselhetetlen, más is volt így?

Figyelt kérdés
2015. aug. 19. 21:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Bizony! Nekem napra pontosan a 6. héten jöttek elő a tünetek és 24 órában émelyegtem, este pedig hánytam. 15. héten múltak el (akkor mozdult meg a baba), de addig olyan volt, mintha calicivírus hordozó lennék. :S Sajnos semmi sem segített, semmi sem enyhítette a tüneteket. Ezen csak túl lehet esni és reménykedni, hogy nem tart ki a terhesség végéig, mint néhány kismamának. Azt mondják a rosszullét az egészséges terhesség jele, és a sok hormoné, ha nem is igaz bennem tartotta a lelket! :)

22 hkm

2015. aug. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ez bennem is tartja a lelket! :)

Ahogy mondod, egész nap, bár éjszaka nyugalom van, hála Istennek aludni tudok eddig még, de ahogy felkelek... Jön az öklendezés. Az előbb is hánytam. Már kipróbáltam mindent, nem enyhít semmi :(

2015. aug. 19. 21:38
 3/7 anonim ***** válasza:

8+2, én is így vagyok a 6. hét óta. Vannak jobb és rosszabb napok, nekem ami segít (néha): gyümölcsök, sk folyadék és sokszor keveset enni. Ha megvárom, hogy éhes legyek, akkor már késő...

Kitartás! Az első babámnál a 12. héten elmúlt, mintha elvágták volna. (Igaz a másodiknál már nem, de azért reménykedni lehet. :) )

2015. aug. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hogy lehet így kibírni a napokat? :( nem akarok elkeseredni, de a munkavégzés nagyon nehèz, és mellé a buszozás kínszenvedés.

A folyadékkal bajban vagyok, nem nagyon akar csúszni, főleg a víz nem, pedig eddig imádtam!

Na ittam forró citromos teát, ma az jól esett! :)

De más... :/ a hústól undorodom, az édestől is.

2015. aug. 19. 22:38
 5/7 anonim ***** válasza:
1-es vagyok! Hát nehezen lehet kibírni, de sajnos tényleg nincs csodaszer. Talán a kóla segített egy kicsit de azt terhesség előtt sem ittam, nem alatta akartam függővé válni, így csak 2-szer ittam 2,5 decit a 2 hónap alatt. Óvónő vagyok és a gyerekek előtt munkában is tartanom kellett magam, meg nem is szaladgálhattam mosdóba, mert az esetek 90% egyedül voltam a 25 gyerekkel. .) Annyi szerencsém volt, hogy általában 5-6 körül kezdtem hányni, addig csak émelyegtem végig.:) A 6. hét előtt imádtam enni és akkor úgy éreztem soha többé nem fog jóízűen esni egy falat sem. Előtte minden nap ettem sütit-édességet, akkor rá sem bírtam nézni. Enni reggeltől estig csak a sima tejfölös tésztát vegetával (sajt nélkül) bírtam enni, de azt is csak pár hétig. Régen csak vizet ittam, na most kínszenvedés volt 2 litert leerőltetni naponta (érdekes inkább visszafelé is a folyadék jött, mint az étel). Mivel nem akartam cukros löttyöt inni, citromoztam a sima vizet, később már fagyasztott gyümölcsöket áztattam citrommal egy kancsó vízbe. Ezt ajánlom neked is, nem kell szétnyomkodni, csak hagyod, hogy kiolvadjon és elszínezze egy kicsit (kb. 1-2 óra).
2015. aug. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Én is ezeket érzem. Én meg egészségügyi intézményben dolgozom szintén emberekkel, szóval tartanom kell magam nekem is:/ szinte ugyanezeket èlem meg, mint Te. A 6. hét előtt ettem mindenfélét, nagyon jól esett a kaja, most meg a kedvenceimre se tudok gondolni, nem tudom, meddig lesz ez, hogy nem kívànom az ételt... Amit megeszek, azt sem jóízűen. Na sebaj, egyszer véget ér! :)


Köszi a válaszokat! :))

2015. aug. 20. 09:58
 7/7 anonim válasza:

Szia! En 7+4 vagyok, szerencsere nekem csak delutan jon elo, viszont elalvasig kitart :/

Az elso babamnal a haztartasi keksz es a tej segitett.. erdekes, hulyen hangzik... de tenyleg mukodott... Most meg csak rosszabbul vagyok tole... Most a citroms-gyomberes tea ami egy kicsit segit, nem tokeletes, de egy kicsit enyhiti a hanyingeremet. Es persze az elottem szolot megerositem, a hanyinger az egeszseges terhesseg jele es tul kell esni rajta... nincs mese...


Remelem van akinek hasznal a tapasztalatom. Szep, egeszseges babavarast :)

2015. aug. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!