Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan jelentsem be a munkálta...

Hogyan jelentsem be a munkáltatómnak a terhességem?

Figyelt kérdés

Azt terveztem, hogy csak a 12. hét után jelentem be, de 2 hét múlva csapatépítő programunk lesz munkaidőben -tehát kötelező-. Várhatóan a napokban szavazzák meg a kollégák a csapatépítő programját, de csupa olyan van köztük amit terhesen nem vállalnék be (gokart, kötélpályás kalandpark, felnőtt játszótér..szóval csupa extra mozgással járó dolog). Ma vagyok 9 hetes, kiskönyvem még nincs, csak UH leletem van amivel igazolni tudnám, hogy babát várok. Szeretnék részt venni a csapatépítőn, persze csak mint néző/szurkoló..de valamit azért mondanom kell, hogy mért hagyom ki a többit, ezért szeretném már a héten bejelenteni, hogy ne ott legyen kínos a helyzet, illetve mivel már a héten lefoglalják a programot, ha fizetős, jó ha tudják, hogy velem ne számoljanak. Elég lesz ehhez az UH-os papírom? Kell valami nyilatkozat is amit alá kell íratnom?


Köszönöm előre is a válaszokat


2015. aug. 25. 19:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Semmit nem kell aláíratni.

Odamész a közvetlen főnöködhöz és bejelented hogy babát vársz.Ennyi.

2015. aug. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

nem vagy köteles bejelenteni a főnöködnek, de mivel írod, hogy rizikós dolgokban kellene részt venned, mindenképp tedd meg, a baba és a magad érdekében..


És írtam egy papírt, hogy XY idős várandós vagyok, kérném ezt tudomásul venni, főnök aláírásának vonal kihagyva, dátum, még egy UH képet is mellékeltem, amin látható a nevem a kép fölött, mintegy bizonyításul. De ezek közül semmi sem lett volna kötelező, kizárólag a magam védelmében csináltam, meg hogy tudják a kollégák is, akikkel együtt dolgozom, hogy mi a szitu, mert egy várandósra igenis oda kell figyelni és könnyíteni kell a terhein (törvény írja elő), amíg dolgozik.


Amúgy ha határozatlan munkaszerződésed van, nem rúghatnak ki a bejelentés hatására, ha mégis, vissza kell venniük.

2015. aug. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mindenképp írásban tedd meg hogy legyen nyoma szóban is.Én a főnökömnek szóltam személyesen utána a hrnek is jeleztem.

Semmilyen papírt nem kértek, de egy UHos papírnak elégnek kell hogy legyen.

2015. aug. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!