Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most mit csináljak ha megy a...

Most mit csináljak ha megy a hasam a terhesvitaminoktól?

Figyelt kérdés

Mielőtt terhes lettem már szedtem az elevitet de már akkor abba kellett hagynom mert fekete lett tőle a székletem és hasmenéssel társult, így csak folsavat és vas nélküli multivitamint szedtem, mivel a vas túltengés okozta a fekete színt. Így rendben is volt ,normalizálódott minden, ittam azért normafloret is minden rendben volt.

Aztán nagy örömömre 3. próbálkozós hónapban pozitívat teszteltem múlthét szombaton, így abbahagytam a folsavat és elkezdtem az elevitet, gondolván hogy most már biztos több vitaminra van szükségem, de ugyanaz sajnos előjött mint terhesség előtt.

Na most akkor tegnap vettem femibiont mert hogy olvastam ettől senki sincs rosszul de ma ugyanúgy fekete széklet és hasmenés..

Most mit csináljak, ha beszedem akkor tuti menni fog a hasam, ha nem szedem be akkor meg az a baj mert a babának kell a vitamin.

Vagy álljak vissza simán a folsav szedésére? Gondolom az szimplán kevés..

Az a baj dokihoz csak 2 hét múlva megyek, most meg még hasfogó gyógyszert se vehetek be terhesen.

Ti mit tennétek a helyemben?



2015. aug. 26. 13:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nem kérdés, ha valamitől hasmenésed van, akkor azt ne szedd, pláne ne terhesen! Ha hasmenésed van tőle, akkor a vitamin úgysem tud felszívódni belőle, tehát tök felesleges.
2015. aug. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyelőre csak folsavat szedj. Mellé vas nélküli vitamint ha szeretnél. Az első laboron pedig kiderül, hogy áll a vasad. Igazából a folsav ami fontos a babának meg minden olyan vitamin, ami nem terhesen is fontos neked. Nem kell több pl b vagy c vitaminból. Úgy értem ezeket változatos táplálkozással egyébként is beviszi mindenki a szervezetébe. A vas ami tényleg fontos de ha sok van, akkor a raktárak tele vannak, van miből ellátni a baba szükségletét.
2015. aug. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Ugyanígy voltam, én elfeleztem, napi fél szemtől már nem ment a hasam. A vassal pedig, nem akarok hülyeséget mondani, de nekem vashiányom volt, így szednem kellett, mégis fekete volt a székletem. Szóval lehet hogy a plusz vas így is úgyis "színezi"
2015. aug. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Ne is haragudj, de ha valaki vasat szed akkor mindig fekete lesz tőle a széklete. Ha terhes vagy és világosbarna, vagy sárga akkor igenis úgy jelzi a szervezeted, hogy nem elég ami van benned. Nem biztos, hogy a vastól megy a hasat, sőt, általában attól székrekedés szokott lenni. Inkább a terhesvitamint nem bírod. Szerintem azt hagyd el és beszélj az orvosoddal. De a labornál az orvos is megfogja mondani, hogy elég vagy nem a vas. De a terhességnél a vas és a folsav a legszükségésebb, ha változatosan étkezel külön terhesvitaminra nincs szükség. Kalcium kb a 20 hét után fontos, előtte nem javasolt. Magnézium pedig a görcsök ellen is véd, meg még sok mindenben segít.

Én kb a 15-16. hétig szedtem DM-es terhesvitamint, mellette külön vasat és magnéziumot, semmi márkás drágaság, a fiam most 5 hónapos és kutya baja. Jelenleg is szedem a vasat és a kalciumot, ha egy szemet kihagyok a vasból már világos a végtermékem. Szóval én átgondolnám mit szedek és miért a helyedben!

2015. aug. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor szerintem megpróbálom elfelezni, ha meg úgy is gond lesz akkor csak folsav megint dokiig.

Még annyit segítsetek légyszi, hogy normafloret illetve/vagy széntablettát lehet bevenni így várandósság alatt?

Szombaton elég hosszú kocsi út vár rám aztán nem akarom hogy elrontsa ez a dolog :)

2015. aug. 26. 13:53
 6/17 A kérdező kommentje:

Régen is szedtem vasat utolsó, és akkor nem volt ilyen csak mióta terhesvitamint szedtem/szedek. Gondolom ezekbe nagyobb mennyiség van. Ami nem is zavarna a szín annyira inkább a hasmenés része, és ritkább esetbe de van hogy a vas nem székrekedést hanem hasmenést okoz.

Mondom csak azért furcsa mert más milyen alkotó elemtől lenne a vitaminba?

Tudom, ne is mond az árat, agyvizem felforr hogy ha nem válik be 10 ezer ft-ot kidobtam az ablakon.

2015. aug. 26. 13:58
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy drága, meg kell fizetni a sok reklám árát, meg a nagy cég nevet. Sajnos ez van. Én a DM-essel is tökéletesen megvoltam elégedve, és abban sincs túl nagy eltérés az összetevőkben. (és most jöhet a szokásos lehurrogás a többiektől)

Amúgy lehet, hogy tényleg valamelyik alkotóelemét nem bírja a szervezeted, de így tök felesleges beszedned, mert nem szívódik fel a hasmenéstől. Pár napig hagyd ki a terhesvitamint és szedj csak vastablettát, ha elmúlik a hasmenés akkor a vitamintól volt az egész. Normaflort, szenet vehetsz be, azok nem szívódnak fel, helyileg hatnak.


De mindenképp beszélj a dokiddal. Tanácsos lenne minél előbb, akár fel is hívhatnád. Biztos nem veszi le a fejed.

2015. aug. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Hipp Natal-t nem próbáltad? Ez ivós, nem kell felezgetni, jó ízű, olyan gyümölcskoncentrátum féle. Ízre mint a KUBU.

Én ezt ittam, rendezte a székletemet is.

2015. aug. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül kell terhesvitamint sem szedni.

Oké, hogy sok hasznos dolog van benne, de ha egyébként nem vagy vitaminhiányos és étkezéssel beviszed, amit kell, akkor nem kell semmilyen plusz vitamint szedni.

Megbeszélheted az orvossal, esetleg elküld vizsgálatra, hogy mi okozhatja ezt, de lehet ő is azt mondja, hogy 1-2 fajtát szedj, mondjuk csak folsavat, mást meg nem kell.

2015. aug. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Kiderült valami? Jobban vagy?
2015. szept. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!