Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magzatvédő vitamin vs. Sima...

Magzatvédő vitamin vs. Sima multivitamin?

Figyelt kérdés

Babát szeretnénk a párommal. Azt tudom, hogy a folsavat mindenképp pótolni kell, de nem tudom, hogy elég-e mellé a sima multivitamin (Supradynt szedek) vagy inkább szedjek "terhesvitamint"? Az igaz, hogy attól óriásbaba születhet?

Igyekszem figyelni a megfelelő vitamin és ásványi anyag bevitelre, de ez nem mindig sikerül. Hallottam olyat is, hogy a folsavon kívül be lehet vinni mindent a táplálkozással, de nem bízok magamban, biztosra akarok menni :D


2015. szept. 3. 17:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Míg csak próbálkoztok szerintem ha szedsz folsavat akkor jobb is, ha maradsz a sima vitaminnál. Pl a Gravida 30 mg vasat tartalmaz, amíg nincs baba, feleannyira van szükséged és túl lehet adagolni. Egyébként a legtöbb vitamin közel ugyanannyi van a sima vitaminban, mint azokban, amiket terheseknek ajánlanak.
2015. szept. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem a nőgyógyász azt mondta ne szedjek multivitamint, mert van benne valami, ami vetélést okozhat. Meg a terhesvitamint sem javasolta, mert túlsúlyos vagyok. Folsavat napi 2x, 1 kalciumot 1 magnéziumot és 1000 mgos C vitamint javasolt naponta.
2015. szept. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Supradyn tökéletes. Óriásbaba nem születik a terhesvitamintól nem tudom honnan indult ez a városi legenda de.. hülyeség.
2015. szept. 4. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A multivitaminok pedig nem okoznak vetélést.
2015. szept. 4. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!