Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tud arról valaki valami...

Tud arról valaki valami adatot, hogy szívhang megléte után hány százalék esély van vetélésre?

Figyelt kérdés

7 hetes vagyok és nagyon félek a vetéléstől. Múlt héten voltam orvosnál, egyelőre mindent rendben talált, volt szívhang is. Tudom, hogy nem szabad rosszra gondolni, de sajnos nem tehetek róla. Legközelebb 2 hét múlva fogok menni...

Egyszer egy fórumon azt olvastam, hogy szívhang után már 5% alatt van a vetélés kockázata, ez reális?


2015. szept. 4. 11:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%

Nem realis, de nem kell ettol felni.

12. het elott minden 4. terhesseg vetelessel vegzodik. Tehat 25%.


12. het utan ez lemegy 5 % ra.

2015. szept. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyesmiről nem olvastam. Csak annyit tudok, hogy 12. hétig fejeződik be a placenta kialakulása, és akkor már stabil a kapcsolat anya és magzata között, ezért szokták ezt vízválasztónak nevezni.
2015. szept. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Próbálj meg nem gondolni ilyesmire. Csak fölöslegesen stresszeled magad. Pihenj, és élvezd ki a gondolatot, hogy ott van a baba. Beszélgess vele. Tereld ell a negatív gondolatoka!
2015. szept. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én nagyon féltem a vetéléstől. A tünetekkel szerencsém volt, mégis azt mondom, hogy egyáltalán nem élveztem a terhesség elejét amiről csakis az aggodalom tehet. Bár 8 hetes korom körül valamiért ez eljutott az agyamig, utána már jobb is volt.

Nem lesz semmi baj! Jobban éreznéd magad, ha valahogy sikerülne pozitív gondolatokat követni.

2015. szept. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Százalékot nem tudok, de őszintén nem mindegy?

Úgy értem, hogy nem lehet előre tudni,hogy te épp beleesel vagy sem abba az x százalékba.

Ez sajnos olyan,hogy a barátnőm kombinált tesztje rossz, de nem veszélyes!1:465-höz. Ez ugye azt jelenti,hogy 465 babából egy születik betegen. Sajnos az amnio után kiderült,hogy ő fogta ki.

Nem mondom,hogy egyáltalán ne aggódj, mert olyat úgysem tud egy kismama, csak azt,hogy ha gond van,akkor így is, úgy is az lesz, viszont az állandó agyalással magadat készíted ki.

2015. szept. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

30% a 12.hétig

akár van szívhang akár nincs


"hála" fejlett diagnosztikának sokkal többen tudják meg h elvetéltek mint régen és "hála" ennek h sokkal több nő idegeskedik miatta


am meg a megtermékenyülés után 70% az esély a vetélésre úgy h nem is tudsz róla

vagyis még az első mensivel távozik

2015. szept. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Hát nem nyugtattatok meg... Én még az 5%-tól is voltam borulva, hát még ilyen 25-3O... Jesszusom!
2015. szept. 4. 12:18
 8/13 anonim ***** válasza:

Első! Azt kifelejted, hogy az általad közölt adatban (12.hétig 4 terhességből egy vetéléssel végződik) belelé van vonva a nem jól megtapadt, illetve rosszul fejlődő szivhang nélküli embriók.

Tekintve, hogy a kérdezőnél ezek nem állnak fenn, így az öt százalék is soknak tűnik.

2015. szept. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Elso vagyok.

De tenyleg ne idegeskedj ilyenen!

Sajnos baj akarmikor lehet, amig nem tartod a kezedben Kicsit addig barmi lehet.

A baratnom 27 hetes babaja halt meg nemregen. :(

A ferjem baratjaeke meg 37. heten. Ez mind igy most nemregen tortent. En meg persze pont ekkor voltam terhes, es en is izgultam nagyon. De nem szabad! Sokkal tobbet artasz vele, es igazabol sajnos ugy sem lehet mit csinalni, nem rajtunk mulik.

2015. szept. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

8- as, az elso vagyok.

Angliaban lakom, nekem itt azzal kezdte a haziorvos is ( itt oda kell eloszor menni), majd a korhazi orvos is, hogy a 12. hetig barmi lehet, 4 bol 1 terhesseg vetelessel vegzodik.

Majd a -2. heti ultrahangon igy keszdtek mikor bementem: gratulalok a 12. hethez, mostmar drasztikusan lecsokkent a veteles kockazata, 25 rol, 5 % ra.

2015. szept. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!