Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Befordulhat a baba lábal is...

Befordulhat a baba lábal is vagy csak fejjel tud?

Figyelt kérdés
36 hetes elsőbabás kismama vagyok és eddig faros volt a babám, most viszont egyre jobban érzem h fáj a szeméremcsntom és olyan mintha a lábam között lenne vmi és nem tudok tőle menni nagyon fájó érzés már kérdeztem embereket ők azt mondták hogy azért van mert a babám befordult és a csontjaim távolodnak egymastól. az a kérdésem h lehetséges h lábbal fordult be vagy ez hülyeség? az orvosom most szabadságon van és tőle sajnos nem tudom megkérdezni de nagyon félek mert nem szeretnék császárral szülni. Nagyon félek a császártól kérlek segítsetek! Köszönöm előre is

#terhesség #farfekvés #babafordulás
2015. szept. 8. 20:54
 1/3 anonim ***** válasza:

A befordulás az a fejjel való befordulás.

Ha a lába vagy a popója van a "kijárat" felé, akkor nem fordult be.

2015. szept. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lehet a lába lefelé, de azt nem hívják befordulásnak. A befordulás azt jelenti, hogy fejjel van előre. Amúgy faros baba konkrétan lábban van lefelé, sosem nyújtják ki a lábukat, így a lábas baba, tulajdonképpen faros baba. Mindig ülnek.


A faros első babákat csak 1-1 elvétve megtalálható orvos szokta vállalni, egyikük már nyugdíjba ment, akiről tudok. Mivel a mai orvosok általában soha életükben nem láttak faros első szülést, nem fogják vállalni. Ha nem fordul be (nem fordul fejjel lefelé), akkor császár lesz.


Lehetőség még a zeneterápia (zavaró hang lejátszára a pocakod felső részén, akkor onnan elmenekül), sok négykézlábazás, illetve az István kórházban vállalnak külső fordítást. Ez ultrahangos ellenőrzés mellett végzett masszírozó mozdulat a pocakon. Konkrétan kívülről kitapintják, fogják és megfordítják. Jó tapasztalatokról számolnak be, a babák jó része ezek után simán megszületik. Ha ezen múlna a császár, én biztosan bevállalnám.

2015. szept. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha valóban faros, akkor én a helyedben kezdenék barátkozni a császár gondolatával.


Amúgy attól még, hogy érzed beékelődni, attól még nem biztos, hogy a lába van ott. Jó esetben a fejével ékelődik be.

2015. szept. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!