Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Farkaséhségre tápláló és...

Farkaséhségre tápláló és laktató ételeket tudnátok mondani? Az egészségtelen és hízlaló nasik helyett? Mit egyek, állandóan éhes vagyok?! 28 hetesen

Figyelt kérdés
2015. szept. 9. 15:53
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Sovány sajtokat, csíkokra vágott nyers zöldségeket szoktam enni, illetve imádom a pirított karalábét. Olyan alakúra vágom, mintha sült krumpli lenne. :) Beválik. Ezek nasik nekem.
2015. szept. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Salatabol nagyon sokat ehetsz mivel keves a kaloria tartalmuk. Napkozben a gyumolcsoket este mar ne a gyumolcscukor miatt. Es egyel sok rostot mondjuk reggelire es ebedre mert azok telitenek. En zabos dolgokat, gyumolsoket, zoldsegeket es mondjuk salatat hussal eszek. Krumplit es rizst mostansag mar nem. Rizs helyett jo a bulgur mert egeszsegesebb is. Este ha nagyon ram jon akkor par szem valamilyen zoldseg. Ami aztan eleg is mindig rajovok hogy nem is kell tobbet ennem. Csak amit "nem lehet azt akarja mindig az ember". Csinalhatsz dietas sutiket is es azokrol se kell lemondani rengeteg recept van fent a neten.
2015. szept. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Gyümölcsök, zöldségek, főzelékek, levesek. A cukoreredményed jó lett a 24. heti vérvéteből? Csak a farkaséhség miatt kérdezem.


A paleo mozgalomért nem vagyok teljes egészében oda, de ha tápláló sütiket ennél, akkor van egy csomó jó maglisztes recept (a maglisztek nem olcsóak, de ki lehet hozni egész jó áron egy adag sütit, nyilván nem lesz persze olyan olcsó, mint fehér lisztből), de ezek tuti jól eltömnek, és a vércukorszintet is békénhagyják. Ha nem akarsz ezekkel bajlódni, akkor ajánlom a különböző szárított gyümölcsöket és magvakat (földimogyoró kivételével, illetve kandírozott gyümölcsöt ne, és figyeld a cimkén, hogy hozzáadott cukrot tartalmaz-e a szárított gyümölcs, és lehetőleg olyat válassz, ami nem).


Tudom még ajánlani a tojásos ételeket, természetesen jól átsütve, illetve ha már tésztát eszel, akkor legyen teljes kiőrlésű lisztből készült. A tönköly- rozs- durumlisztes ételek sokkal jobbak, mint a fehér lisztesek.


A halak (pisztráng, ponty, harcsa, lazac igen, kardhal, tőkehal, tonhal, cápa, nem), illetve a rákok is jók, mellé köretnek mehet barnarizs.


Levesekből vannak finom, zöldséggel, és nem liszttel besűrített krémleves receptek, ezek is jól tudnak laktatni. Nekem egyik nagy kedvencem volt a kókusztejes vöröslencsés-répás krémleves, nem kell bele sok kókusztejet rakni, így drága sem kell, hogy legyen, de vannak más, hagyományosabb receptek is (pl. brokkolikrémleves, bár azt nekem még jóra nem sikerült megcsinálni:))


Jók még a laktató levesek, pl. a csülkös bableves, bár 28 hetesen már lehet nem kellene neked ajánlgatnom a puffasztó zöldségeket, nem tudom, mekkora a hasad, és mennyire bírod ezeket, nekem még bírja a gyomrom.


Tejtermékekből a sovány túró, natúr joghurt, kefír amik jók. A sajtokat imádom, de nagyon zsírosak, ahogy a tejszínes ételek is. A sovány túrót össze lehet keverni egy kis lekvárral, én pl. ezt nassoltam régebben. Igaz, ez nem épp a legdiétásabb, de annyira nem is rossz (nálunk házi lekvárból van, ami nyírfacukorral készült).


Nagyon jó tápanyagforrás, és laktató is a natúr műzli, amiben csak zab, magvak és szárított gyümölcsök vannak. Lehet kapni elég olcsón az Aldiban/Lidlben, most nem tudom, hirtelen melyikben. Egy pici mézet keversz a natúr joghurtba, és mehet bele a műzli. A zab jó fehérjeforrás, a szárított gyümölcs édesíti a műzlit, és kielégíti a cukorigényedet, a natúr joghurt jó a bélflórádnak, és az egészben lévő tápanyag összességében viszonylag lassan is szívódik fel, tehát nem leszel azon nyomban éhes utána.


Viszont az egyáltalán nem baj, ha sokszor eszel naponta, csak a mennyiséget oszd el, hogy túl sok se legyen, és tényleg legyen benne tápanyag. A "tankönyv" szerint napi 2 rész gyümölcsöt és 3 rész zöldséget kellene legalább enni, amiből 1 rész pl. egy alma mennyiségének felel meg.


Ha van aprítód, akkor gyors, egyszerű, és olcsó mutatvány egy fél répát egy almával beleszórni és összedarálni, a végén lehet rá tenni még pár szem aprított diót. Ha nincs aprítód, akkor lereszelve is ugyanolyan jó. Esetleg erre is lehet tenni nagyon pici mézet, ha nagyon édesszájú vagy.

2015. szept. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A földimogyoró miért nem jó? Jó lett a cukrom, 4-es körüli.
2015. szept. 9. 16:33
 5/9 A kérdező kommentje:
Akkor a sima kefír, joghurt mehet? Zabkását tejjel, mézzel szoktam készíteni, az jó? Aszaltam sok gyümölcsöt, csak tartogattam télire, de akkor azokat is befogom. És a sós szotyi vagy tökmag jó?
2015. szept. 9. 16:34
 6/9 A kérdező kommentje:
Gyümölcsöt szoktam még sajttal, akkor az is jó.
2015. szept. 9. 16:35
 7/9 A kérdező kommentje:
Müzliből van egy kb. fél kg-os bio müzli, ezt szoktam tejjel, ez jó? A müzliszeletet nem óhajtom, mert nagyon tele van vegyszerrel. Nádcukorral főzök, az jó?
2015. szept. 9. 16:38
 8/9 anonim ***** válasza:

A foldimogyoroba sajnos rengeteg a kaloria ahogy a sajtokba is. Pedig en is imadom.

A mez bar nagyon egeszseges de sok kaloria szinten ah a nadcukor.

Van olyan hogy negyedannyi edesito. Stevia es eritrit. Nagyon edes es kaloriamentes. En ezt hasznalom

2015. szept. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. szept. 9. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!