Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Annyira el vagyok keseredve,...

Annyira el vagyok keseredve, csak hízok és hízok :- ( Mi lesz igy a végére?

Figyelt kérdés

36 hetes kismama vagyok és az utóbbi 4 hétben 4-kg-t híztam, minden héten 1kg-val vagyok több :-( nem értem, odafigyelek az étkezésre, szénhidrát bevitelre és mégis csak jön és jön :-(

Persze babám egészsége a legfontosabb!!!! Csak mindig is küzködtem a kilókkal, eddig kordában tudtam tartani, de a végérecteljesen kucsúszott a kezemből az irányítás :-(


2015. szept. 10. 10:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Ne aggódj. Azért szerintem ez nem olyan tragikus. Általában az a jellemző, hogy a végén jönnek fel a plusz kilók. Nem csak te vagy ezzel így.

És egyébként is, ez lehet, hogy csak víz, ilyenkor azért sokan már vizesednek. Nem fog rajtad maradni ez mind nyugi. Már a szülés után is megy le valamennyi. Aztán pedig úgyis lesz majd időd szép lassan leadni. De valakinek a szoptatástól is fogynak a kilók. Na meg nem is a kilók számítanak csak. Nem szabad a számok bűvöletében élni :)

2015. szept. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Én 32 hetesen +6 kilónál jártam, most 37 hetesen +10,5. Szóval nekem is kb ennyi szaladt fel 4 hét alatt pedig olyan nagy étvágyam sem volt a nagy részénél, most visszajött 1-2 hete, ugyanolyan ütemben folytattam a hízást, heti 1 kg, függetlenül az étel mennyiségétől. Sőt, a legutóbbi hétben csak fél kiló volt.

Hogy mi lesz így a végére.. hát mindjárt vége. :D

Összesen eddig mennyit híztál?

2015. szept. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Az utolsó hetekben szedi fel az ember a legtöbbet. Én összesen 9 kg-ot híztam a kisfiammal abból 5 az utolsó trimeszterben jött fel pedig cukor miatt még szénhidrátdiétán is voltam. Nem fog rajtad maradni hidd el.
2015. szept. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

De aranyos vagy,köszönöm szépen a kedves szavaidat! :-)

Különben nem vagyok ilyen nyafogós, de ma ahogy ráálltam a mérlegre elkeseredtem, de igazad van, le fog ez menni :-)

2015. szept. 10. 11:04
 5/16 A kérdező kommentje:
Bocsánat, többes számba akartam irni! Köszönöm a kedved szavaitokat! :-)
2015. szept. 10. 11:06
 6/16 A kérdező kommentje:

170/65-tel kezdtem, nem volt hányingerem igy folyamatosan híztam, meg a cigit is leraktam, bár nem sokat szivtam előtte is, pár száll naponta.

30. hétig híztam 8-at, és azóta még 4-et és még van 4 heten szülésig.

2015. szept. 10. 11:09
 7/16 anonim ***** válasza:

23 kilóval mentem szülni...10 már a kórházba lement, 8 a szoptatással, és csak 5-öt kellett diétáznom, de az is csak annyiból állt hogy oda figyeltem mit eszek.

ne aggódj ezen :) egész életünkben fogyókúrázunk. Ez a pár év most érted és a babádért van :) más nem számít. Persze ne hagyd el magad, de majd ráérsz a szülés után parázni egy évvel, ha még mindig dagi vagy :)

2015. szept. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Akkor ha továbbra is 1 kg/hét, akkor 16 kg lesz összesen. Szerintem az nem vészes. Persze most "divat" 10 alatt maradni. De szerintem úgy 15 szokott az átlag lenni. És a 20 az, ami viszont már kissé sok.

Szóval nyugi, átlagos a hízásod :)

2015. szept. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Szerintem vizet tart vissza a szervezeted. Sokan hajlamosak erre az utolsó hetekben, mert a test úgy értelmezi, hogy a szoptatáshoz sok folyadék tartalék kell. Ez a tartalék simán eltűnik a szülés után.

Az orvosom szerint kb. átlag 12 kiló az élettani súlygyarapodás a terhesség alatt, és ezt simán le lehet adni magával a szüléssel. Úgyhogy ne aggódj, ha még kb. 4 kiló feljön, azt simán le fogod adni.

2015. szept. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok, nem is híztál sokat.. Egyébként én is stresszeltem a kilókon, de hát közeleg a nagy nap, lassan megszülünk, a kilókat meg le kell sz*rni (már bocs a kifejezésért).
2015. szept. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!