Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 29 hetes kismama vagyok. Az...

29 hetes kismama vagyok. Az ultrahang szerint a babám méretei alapján csak 27 hetesnek felel meg,1060 grammm. Hasonló tapasztalatok? Behozhatja a baba a súlyát még?

Figyelt kérdés
Félek nehogy baja legyen a picinek.Ha kisebb is a súlya, attól még úgy fejlődik, mint ahogy a hetek előírták(Pl.: haj növekedés, belső szervek...)? Szóval ha én most olvasom a Hétről Hétre- internetes oldalt, ott a babám 29 hetes korát, vagy az uh szerinti 27 hetes kort kell olvasnom a hétnek megfelelően?Terhességi cukorbetegségem is van.
2010. márc. 13. 11:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha az orvos nem szólt, biztosan nincs baj. Jól értem, hogy csak egy táblázat ijesztett meg? Azokra nem kell annyira adni, csak a nagy átlag! Nálam sajnos tényleg jóval kisebb volt, a 36. héten 4-5 héttel kevesebbnek mérték, de ezt más tünetek is mutatták, pl. kevés magzatvíz, keringés sem volt megfelelő. Szerencsére végül nem lett nagy baj. Szóval beszélj a dokiddal, meg fog nyugtatni.
2010. márc. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Simán elszámolják,plusz nem is mindig ugyonolyan tempóban fejlődnek.Leírom a saját tapasztalatom,hátha megnyugtat.12 hetes uh-on 11 hetes lett. :) 13 hetesen a 4d-n azt mondták 14 hetes.Az afp-t ez alapján hamarabb csinálták,nem lett jó az eredmény.Akkor a 18 hetes uh-ra ismét az első számítás szerint mentem,de ott meg le...-tak,hogy már 19 hetes vok.Innentől ezt a számítást követtük,majd most 32 hetesen a méretei alapján 33 is lehetne akár.. :) +a méretek szerint vékonynak mondják,de! 1900g a becsült súly,ami megint csak 33 hetesé... Egyébként ha méretek és súly alapján 27 hetesnek felel meg,akkor bizonyára annyi is.A lényeg,hogy azon belül mind az ottani tartományokban legyen.És szerintem ez reális is,mivel ált. 14.nap a peteérés,viszont a terhességet az ut. menstruációtól számolják.Tehát 29 hetes terhességnél 27 hetes baba normális.
2010. márc. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Rettenetesen el vagyok keseredve, ma főleg rám tört ez a pánik riadó, csak sírok egész nap. Itt annyi mindent olvasok, hogy kinek mennyit és sokat mocorog a babája azenyém viszont már a kezdetektől jó, ha napi 3-4szer megmozdul.
2010. márc. 13. 12:41
 4/7 anonim ***** válasza:

Nehogy pánikolj most emiatt! Nem szabad. Hidd el, minden rendben van a babával. Ha gond lenne, biztos mondja a doki is. Ilyenkor már belejátszhatnak a genetikai adottságok is. Nekem is 1 héttel kisebb, mint a kora, de nem lep meg, mert anno én is picinek, és az apukája még kisebbnek született, pedig nem voltunk koraszülöttek, úgyhogy gondolom ezt örökli, végül is akkor mitől legyen 4 kg...A lényeg, hogy amúgy rendben fejlődjön, nem minden a súly meg hogy mekkora a feje, lába...

Másrészt nem biztos, hogy egyforma ütemben növekszik, meg lehet kicsi elmérés is.

Ne sírj, hidd el jól van ő!

2010. márc. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! én is 29 h.vok ill.szerdán töltöttem és akkor voltam dokinál nekem is 27.hetesnek felelnek meg a méretek,most 1000g.Minden uh.1héttel kisebb,ez már genetika is.Az a lényeg ,hogy minden alkalommal növekszik.Nagyon magam alatt voltam én is ,de hidd el nem szabad.Nyugi!
2010. márc. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Ne izgulj annyit!!Én 28 hetes vagyok de UH szerint 26-27!

És Genetikára járok ahová mindennel ilyeszgetnek!!Ne tőrődj vele !!

2010. márc. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
jaj, ez a pánik, én is pánikoltam de utólag milyen vicces :) bocsi... milliméterek törtrészét mérik, és abból jósolnak valamit, ráadásul a terhesség vége felé még nehezebb saccolni, nekem a végén a kórházban már nem is saccoltak (túlhordtam, azt mondták, olyan pontatlan már ilyenkor a súlybecslés, h tök felesleges). A dokim szülés előtti nap megfogta a hasam, azt mondja: ez egy 4,20-as gyerek. Másnap 3,30-cal és 54 cm-rel megszületett (és én is cukoros voltam a 0. héttől). A diéta miatt iszonyat erős gyerek lett. Szerintem még ki is használják, hogy így aggódik az ember... A kora az idő szerint halad. Amúgy 12 hetes kora után azért sem tudják pontosan becsülni a korát, mert minden gyerek más ütemben fejlődik. TÖK FELESLEGES AGGÓDNI! Inkább olvass könyveket a szülés utáni időszakról, az hasznosabb, és pihenj, utána úgysem fogsz... :)
2010. ápr. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!