Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire baj, ha sokkal...

Mennyire baj, ha sokkal kevesebbet eszem, mint amennyit egyébként nem terhesen ennék?

Figyelt kérdés

5.héttől nincs étvàgyam, nagyon sokat hányok, pár falatot tudok csak enni, mert nem kívánok semmit.

Emiatt eddig csak fogytam.


2015. szept. 16. 12:45
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem baj, a baba elveszi amire szüksége van. Nyilván ha van miből tehát azért néha nyilván kell enni. Attól még, hogy te fogsz, ő tud szépen növekedni.

Egyébként én naponta max 2x ettem az elején akkor sem sokat, állandóan hányingerem volt, 4 kilót fogytam. Nem lett belőle baj, mondjuk vitamint szedtem. Ilyen esetben azért kell.

2015. szept. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egyébként a babának max 200-300 kalóriára van szüksége naponta, szóval nagyon kevés mennyiség. Biztosan van miből...
2015. szept. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Minden falat lenyelése szörnyű kín :(

5 kilót fogytam, minden nap egy szenvedés... Ahogy lenyelem, érzem hogy már jönne is vissza.

2015. szept. 16. 13:03
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez az állapot a legtöbb esetben elmúlik az első trimeszter végére, max. a második közepére.De akik végighányják a terhességet, azoknak is normál súlyú babájuk születik, mert a magzat elveszi az anyától a neki szükséges tápanyagokat. Igazából az anya szokta ilyenkor megsínyleni, ha nincs elég "tartaléka".
2015. szept. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja, és csak az utolsó hetekben van csak szükség a plusz 250 kalóriára, mert a terhesség elején az embrió még olyan kicsi, hogy nem igényel ilyen energia-többletet. (Utolsó voltam)
2015. szept. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi, megnyugtattál! :)

Mindenkinek zöld kéz ;)

2015. szept. 16. 14:12
 7/10 anonim ***** válasza:

Első terhességemmel fogytam a 20,-ik hétig 4 kilót, ezt szedtem vissza +2-őt. Tehát összesen 6 kilót híztam.


Most 39 hetes terhes vagyok, fogytam 3 kilót és még fekszedtem 4-et, azaz 7 kilót összesen.


Sokkal kevesebbet ettem az elején is a rosszullétek miatt, most a vége felé meg már azért, mert madár mennyiségű megy csak le egyszerre.


Kíváncsi vagyok mennyi megy le a szülés után, mert a lábam már vizesedik is, szóval ebből a 7 kilóból víz is van.


Ja, az első szülésem után -12 kilóval voltam könnyebb, még ott a kórházban megmértem magam!

2015. szept. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Utolsó, ez igen! Meddig tartottak a rosszullèteid?

Én most vagyok a 11.hèten, eddig -5kg. Pár falatot tudok csak megenni, és sokszor ki is jön...

2015. szept. 17. 14:27
 9/10 anonim ***** válasza:

Nagyjából a 25.ik hétig. De szerencsére nem hánytam, inkább csak étvágytalan voltam.


Mondjuk én 173 cm / 75 kilóról kezdtem a terhességet, tehát volt miből "elvennie" a gyereknek.

Egy 50-60 kilós nőnek azért "kell" híznia :)

2015. szept. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Én alacsony vagyok, 165, mellè 65 kg, tehát nekem volt honnan leadni azt az 5 kg-ot.

Nem mintha hiànyozna, csak az a rossz, hogy étvàgytalan vagyok, miközben korog a hasam, és enni kène, de nem megy...

2015. szept. 17. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!