Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ikerterhességgel nem fogadni...

Ikerterhességgel nem fogadni szülészt és elzavarni a védőnőt nagy felelőtlenség?

Figyelt kérdés
2015. szept. 17. 09:16
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
100%
védőnővel mi bajod?
2015. szept. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
90%
A szülészről nem tudok, de a védőnővel, ha nem működsz együtt, akkor a gyermekjóléti szolgálathoz, vagy a gyámügyhöz fordulhat. Nem törvényszerű, de elvileg meg kell tennie.
2015. szept. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
100%

A sima orvos is orvos.

A vedonot meg irasban le lehet mondani.

2015. szept. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
90%

A védőnőt ne zavard el, neki "hivatalból" kell veled törődnie és ha ezt visszautasítod akkor annak következményei vannak (nem tudom a részleteket de engem is fenyegetett ilyesmivel az egyik védőnő).

Nem fogadni orvost nem felelőtlenség, így is ellátnak, jól fog jönni az a pénz másra.

2015. szept. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:

Az elzavarást úgy értettem, hogy le lett mondva, bár harcolt ellene, hogy ne mondjam le.....

Szülészre meg nincs felesleges 120.000-rem plusz legalább egy tízesem minden hónapban, hogy a zsebét tömködjem.

2015. szept. 17. 09:23
 6/43 anonim ***** válasza:
90%

A védőnői szolgáltatást le lehet mondani.

Az ikerterhesség/-szülés mindenképpen extra kockázatokat hordoz magában. Ha jó orvoshoz kerülsz, akkor nincs gond, ha nem, akkor van. Ezt a kockázatot neked kell vállalni.


Én egy gyereket szültem csak, fogadott orvossal. Valamiért az ügyeletes orvos is ott kódorgott körülöttünk (gondolom akkor éppen nem szült más). A kitolási szakasznál kiderült, hogy elakadt a baba koponyája. Az orvosom azonnal riasztott egy kisebb csapatot, hogy vákuummal kell kiszedni, kell a segítség. Az ügyeletes orvos elkezdett vitatkozni vele, hogy dehogy kell, biztos nem nyomok eléggé, még erőltessék.


Az orvosom határozottan csendre intette, hogy ez itt az ő felelőssége, most nem bocsátkozik vitába, vagy segít, vagy menjen ki.

Az orvosomnak lett igaza, ha nem rántja össze a csapatot és nem szedik ki gyorsan vákuummal, simán oxigénhiányos lehetett volna.

Örülök, hogy nem arra az ügyeletes orvosra voltam bízva. Vele később is volt gond, mert a hazaindulásnál is neki kellett volna kiadnia a zárójelentést, de mindenféle, szakmailag megalapozatlan dologgal kekeckedett. Akkor már az osztályvezetőt kellett odahívni, ő tett rendet (ekkor se az ügyeletesnek volt igaza).

2015. szept. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
100%

A védőnői tanácsadás, a jogszabály által a védőnők számára előírt szűrések igénybevétele nem kötelező, mint ahogy az orvosi vizsgálatokon való részvétel sem. A szülő döntése, hogy él-e az adott lehetőségekkel.

A témához kapcsolódó jogszabályok, dokumentumok:


49/2004. (V. 21.) ESzCsM rendelet a területi védőnői ellátásról


Az Egészségügyi Minisztérium szakmai protokollja. A védőnő feladatai a várandós gondozásban. (Védőnői Szakmai Kollégium)


Ha nem is csíped a védőnőt csak pár percet kell vele töltened. Találtál mást vagy ki fogja majd az adatokat lemérni beírni? (Vizelet,vérnyomás...)

2015. szept. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
100%

Normális orvos (aki a szakma iránt elkötelezett és nem a pénz az elsődleges), nem mond árat. Hanem tényleg annyit adsz, amennyit képes vagy és szeretnél.

Nem kell havonta járni, ha nem indokolt. Én talán ötször voltam a terhesség alatt, az utolsó két alkalommal már a kórházba, ügyeleti időbe hívott be és ott nem is fogadott el pénzt. Persze itt már benne volt a pakliban, hogy ha épp szüléshez riasztják, akkor várakoznom kell.


Ha peched van és rossz orvost fogsz ki, akkor viszont a két gyerek fejlesztése még többe fog kerülni.

2015. szept. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
100%
De mért mondtad le? Mert ugye az ingyenes.
2015. szept. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:
Azért, hogy ne járjon senki a nyakamra.
2015. szept. 17. 09:31
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!