Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szedhetem a magnéziumot a 37....

Szedhetem a magnéziumot a 37. hét után is? Tényleg fájásgyengeséget okoz?

Figyelt kérdés
magnézium

2015. szept. 17. 20:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
mindenhol felhívják rá a figyelmet hogy 36. hét után nem lehet szedni. Tehát ne szedd.
2015. szept. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én nem próbálkozok vele pedig néha jól jönne, mintha kicsit ingerült lennék mostanában, mióta nem szedem.. Fájásgyengeség biztos nem jó dolog, én nem tennék rá egy lapáttal a magnéziummal.

Ha meg görcsöl a lábad stb, jobb ha az orvosodat kérdezed.

2015. szept. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én szedtem a szülésig a nyugtató hatása miatt, de nem túl nagy dózisban. Az orvosom azt mondta, hogy ennyit lehet nyugodtan. Gyors szülésem volt, magzatvízelfolyással indult, 5 óra alatt meg is született a fiam minden gond nélkül. Kérdezz rá az orvosodnál. Nem mindegy, hogy 300 mg-t vagy 3000 mg-t akarsz szedni.
2015. szept. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Mindenképp kérdezd meg az orvosodat.

Én szintén a szülésig szedtem, mint az előttem válaszoló, mivel anélkül éjjelre mindig begörcsölt volna a vádlim.

Este bevettem egy 500 mg-ost és kész.

Mindkét szülésem gyors, sima szülés volt. Az elsőt 3, a másodikat 1 óra alatt szültem meg. Vagyis a tágulási szakasz nekem észrevétlen volt (mindkét szülésnél még előtte nagybevásároltunk, a másodiknál, még egy órával előtte mentem a páromért kocsival, mensi szerű görcseim voltak, de semmi vészes és mindkétszer úgy mentünk be hogy csak megnézetem maga, mert úgy nem akartunk hazaindulni, hogy utána vissza kelljen jönni - főleg a másodiknál a nagyobbat hurcolászni - és mire beértünk mindkettőnél már irányítottak is át a szülőszobára, mert a baba teljesen be volt ékelődve és ki voltam tágulva - magzatvíz még nem folyt el), a tolófájások pedig ugyanúgy jöttek.

Szóval ha szükség van rá szedd.

2015. szept. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
mind a két terhességben szülés előtti napig szedtem, nem voltak extrém fájásaim, csak amikor szültem, de azt ez az egy-két bekapkodott magnézium már le nem állította volna tuti.
2015. szept. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ugyanezt mondta az én dokim is, hogy nem nagy mennyiségben lehet szedni nyugodtan a szülésig. Nekem a magas vérnyomásomra volt jótékony hatással.

És mikor elkezdődött a vajúdás, nem éreztem fájásgyengeséget... :)

2015. szept. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Én magnerotot szedek 2*1 et. Ez soknak számít? Ti mit szedtetek es mennyit?
2015. szept. 17. 21:37
 8/13 anonim ***** válasza:
4-es vagyok és a Béres 500mg-ost szedtem.
2015. szept. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én is 37 hetes vagyok, nem azt mondta 200 mg-ot szedjek szülésig és lefekvés előtt vegyem be.
2015. szept. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
* nem= nekem
2015. szept. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!