Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Babamnal a 27. Heten,31...

Babamnal a 27. Heten,31 hetnek megfelelo combcsontot mettek?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam 4d uh-n, es a szonografus 5,96 cm combcsontot mert a pici lanyomnal, ami egy 31 hetes magzat meretenek felel meg. 27 hetes terhes vagyok.

Minden egyeb adata megfelelo volt a terhessegi hetnek, csak ez nem.

Kicsit ledobbentem, bar a holgy azt mondta, h annyit jelent, h ne keszuljek 56-os ruhakkal, mert nagy baba lesz.

Jovo heten megyek a dokimhoz, vele is lemeretem majd. (Eddig egyik vizsgalat sem mutatott ekkora elterest a mereteinel)

En 168 cm vagyok, parom 190 cm. Kisfiunk 53 cm-el szuletett, most 2 evesen 93 cm.

Szerintetek is azt jelenti hogy hosszu lesz a babank?

Nektek mennyi volt kb a combcsont ilyen idos terhesen?

Koszi a valaszt elore is!


2015. szept. 18. 04:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Nálunk mindkét gyereknél meg két héttel rövidebb combcsontot mértek végig. (3500/55 és 3700/57) Nem kirívóan magasak, de ovisként még nagyobbak az átlagnál - viszont arányaikban hosszabb a felsőtestük, ám vagyunk így a családban még páran :)
2015. szept. 18. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem 2 héttel volt nagyobb a combcsontja.

Magas gyerek is lett, legalábbis magasabb a társainál.

Az én vérvonalamat örökölte, nálunk anyai ágon mindenki 170-175 cm.

2015. szept. 18. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mivel az alacsony embereknek általában a combcsontnál jelentkezik a "deficit", ez a másik irányban is érvényes: aki magasabb, ott a combcsont hosszabb arányaiban.


Nálunk az egész család 170 cm alatt szóródik 3 generációra visszamenőleg (nők 155 körül, férfiak 165 körül). A lányom is alacsony, neki két hét "lemaradása" volt a combcsont hosszát illetően magzatként.


Ergo: valószínűleg magasabb lesz az átlagnál.

A születési súly/hossz öröklődik, de nem feltétlenül korrelál a felnőttkori magassággal. Tehát a születési paraméterek inkább a TI születési paramétereitek alapján becsülhetőek.

A lányunknál ez is bevált, ugyanis mind a férjem, mind én 50-52 centivel és 3200 grammal születtünk. Ő is pont ekkora volt.

2015. szept. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat. :-) igazabol azert remultem meg, mert rogton vmi rendellenesseg jutott az eszembe. Pedig amugy nem vagyok parazos, foleg igy a 2. Terhessegnel.

Orulok, hogy egyikotok sem irts, h ez vmi bajnak is lehet a jele. :-)

2015. szept. 18. 13:03
 5/5 anonim ***** válasza:

Már nekem is tele van a hócipőm az ultrahangos becslésekkel, mindig ráhozzák valamivel a frászt az emberre. Amúgy szerintem ne aggódj, nem biztos hogy hosszú baba lesz. Bár első lányomnak is mindig 2 héttel nagyobb combcsontot mértek, és 55 cm-vel született (tehát elég hosszú volt, de nem kirívóan). Most 2,5 éves és 94 cm magas (nem alacsony, de nem is égimeszelő a hasonlú korú társai között).

Ráadásul épp tegnap olvastam az index-en az egyik radiológus orvos fórumát, ő kijelentette, hogy az UH-s becslések néha brutális elméréseket tartalmaznak, sőt a magzati súlybecslésnek ő személy szerint nulla jelentőséget tulajdonít, mert annyira pontatlan.

2015. szept. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!