Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kerdesem a kovetkezo lenne:...

Kerdesem a kovetkezo lenne: 27,5 hetes terhes vagyok es ma voltam ultrahangon ahol azt mondtak hogy a combcsont merete az 47 es 50-tol folfele a megfelelo a terhessegi idomnek megfeleloen. Ez mar nem nohet megfeleloen?

Figyelt kérdés
Síndrome de downra is gyanakodtak de a tesxtet mar megcdinaltuk es a legalacsonyabb a riziko....ezt kizartak!
2015. aug. 20. 09:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva nem értem az orvos problémáját, 50 a nagykönyvi de 12 hetes kor után nem egyformán fejlődnek a babák, nem lesz 60 centis mikor megszületik, felnőttként sem 2 méteres. Ez ennyit jelent. Egyébként az az 50 mellé 5 milis tűrést írnak a táblázatok, szóval 45 is rendben lenne.

[link]

Egyébként meg nem pontos a mérés sem.

2015. aug. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne izgulj. Az én kisfiamra is azt mondták, hogy nem lesz hosszú baba a combcsont mérete miatt. Megszületett 57cm-vel és mindig magasabb volt a nagykönyvinél. Még nincs 2éves de 2.5-nek néz ki minimum a magassága miatt. :)
2015. aug. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz vele. Gondolj bele, mennyi 3mm... Egyrészt mérési hibahatár is létezik, másrészt ugye a genetika már érvényesül ilyenkor. Ha elképzeled magad elé az ismerőseidet, van köztük magas, alacsony, kicsi és nagy fejű, hosszú és kurta lábú stb. Na, ezek az adottságok már csecsemő korukban is látszottak bizonyára, és a 12. hét után már a magzat genetikai adottságai is előjönnek. Ha eddig nem utalt semmi Dawn-ra (tarkóredő, orrcsont, szív-rendellenesség stb.), akkor nem valószínű, hogy gond lenne.
2015. aug. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat,megnyugtatoak!

Azt olvastam hogy nem egyforman no a baba res 3mm az nem sok az teny de ahogy mondta az orvos hogy a feje megfelel a 29hetesnek a mellkasa 27 hetesnek es a labai meg 26....megilyesxtett de nem is kikicsit....holnap megyek masik orvoshoz,tobb szem tobbet lat....

2015. aug. 21. 09:18
 5/5 anonim ***** válasza:

Na, akkor én hogy félhetnék... :) Az én kicsim a 37. hétben van, a feje alapján már 40 hetes, minden más a normál méret. A férjem nagy fejjel született, az öcsém szintén: genetika, ezt örökölte mindkét ágról. Soha egyetlen helyen nem mondták, hogy gond lenne, pedig már a 19. héten is nagyobb volt a feje kb. 3 héttel. Ezt az ultrahangot ráadásul Hajdú doktornő végezte az Istenhegyiben, aki az egyik legjobb ezen a téren, és ő sem mondott semmit.


Milliméterekről van szó, teljesen fölösleges aggódnod. :)

2015. aug. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!