Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért ilyen pici? Másnak is...

Miért ilyen pici? Másnak is tippeltek ekkora súlyt 36-37. hét körül?

Figyelt kérdés

36+4 hetes vagyok. Ma a dokim átlagban 2600 grammra becsülte a babát! Nem kevés ez? Ahogy olvasom a legtöbb baba ilyenkor már simán van 3 kg körüli!

A doki szerint minden ok.

39+2 hetesen lesz program császárom, addig elérheti még a 3 kg-ot legalább?


2015. szept. 18. 17:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mivel a doki szerint ok, biztos így is van.
2015. szept. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nem kevés, és ez a becslés csak három adatból számított középérték, ettől jócskán eltérhet a valódi súlya.


Nekem szintén a 36. héten mondták, hogy nagyon pici baba lesz, a 40. hétre épphogy lesz 3 kg. Ehhez képest 3,5-lel született 40+3ra. Nem kell ezen parázni.

2015. szept. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ez sokban függ tőletek. Egy ismerősömnek 2100 grammal született a kislánya, teljesen egészséges. 1 héttel korábban jött, tehát a súlya nem változott volna túl sokat.


Mind ez azért van, mert ők maguk is viszonylag kis emberek.

2015. szept. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Még terhesen a szülészet előtt várakoztam, hogy tudjak beszélni az orvosommal, aki épp ügyeletben volt. A mellettünk levő padon egy láthatóan ideges apuka ült, bent szült a felesége. Egy idő után kijött egy nővér és mondta az apukának, hogy sürgősségi császár lett a vége túl kevés magzatvíz miatt, de minden rendben, 3800 g a kisfiú. Még összepakolják őket, aztán nemsokára jönnek, ne izguljon.


Nővér visszament, apukából akkor szakadt ki a feszültség:

"Hát ezt nem hiszem el! TEGNAP voltunk ultrahangon, ahol azt mondták, hogy TÚL SOK a magzatvíz és hogy a gyerek súlya alacsony, 2200 g körül! Tegnap!!"


Szóval ennyit az ultrahangok pontosságáról :)

2015. szept. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

34hetesen 1920gramm volt a lanyom, azt mondta nem lesz a legkisebb, ennek ellenere en is mindenhol azt latom, hogy masoknak ilyenkor mar nagyobb volt. Hetfon megyek megint dokihoz, akkor egy nap hijjan 37hetes leszek, kivancsi leszek mit fog mondani. Igazabol tulzottan nem aggodok, en 2850grammal szulettem, biztos vagyok benne, hogy az en babamnak is megfelelo lesz a sulya. Baratnom egy hete szult, 3900grammos babat hozott a vilagra. Nah azert az se semmi, de szerencsere minden gond nelkul vilagra jott.


Egyebkent: eleg ha 1-2mm-t elmer a doki, maris mas adatokat dob ki a gep... Szerintem ne aggodj.

2015. szept. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
egyrészt teljesen normális, simán lehet még 3 kg a császárig. Másrészt az én lányom is ennyire becsülték 36 hetesen, és 3600 grammal született 40+5 naposan...szóval csak becsülnek, de az nem jelenti azt hogy el is találják mekkora :)
2015. szept. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
36 hetesen 2790 g-ra tippelte a gép (nem a doki tippel, hanem néhány mért adat alapján az UH gép dob ki egy becsült súlyt), 40+2-re 4150 g-mal érkezett a gyerkőc....
2015. szept. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekem a főorvos csinált uh-t a szülés megindulásakor, és hüledezett, hogy kemény dió lesz, mert 4 kg felett van a baba, és hosszra is hatalmas lesz, majd megmondja a dokimnak, hogy figyeljen. Jól betojtam. Dokim nyugtatgatott, hogy ő szerinte a manuális vizsgálat meg az egész terhesség alatti leleletek alapján, jóval kisebb lesz. Erre négy óra múlva 49 cm-vel és 3050 grammal megszuletett az óriásbebink. Gondolom nem akkor ment össze. Úgyhogy ne aggódj, ez csak becslés pár adat alapján.
2015. szept. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Becslés... igaz nem ekkor hanem 31 hetesen de egy héten belül kedden saját dokimnál uh-n 2100 g, szombaton ügyeleten 1600 g. Több mm különbség volt méretekben. Igaz eleve úgy voltam vele, hogy inkább nem adok a becsült súlyra, ezek után meg aztán főleg.


De ha tényleg ennyi a babád is van még pár hete, eléri a 3 kg-t. Elvileg heti 200 grammot nőnek súlyra.

2015. szept. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Azért a 2600 gramm már nem annyira kicsi, ne izgulj! Ráadásul sokszor "félremérik" a dolgokat, simán lehet már most 3 kg körül a babád. Egyébként is, sokat nőnek az utolsó szakaszban!


Nekem viszonylag jól tippeltek, 3200-ra mérték, 3 kilóval született a lányom, de annak idején az öcsémet öt kiló fölöttire tippelte be az orvos a szülés napján (anyum bőgve üvöltött apummal, hogy csináljon valamit, mert a r.ohadék orvos nem hajlandó megcsászározni, pedig ő ebbe belepusztul...:D Eléggé kiakadt.), 4600 grammal született végül, szóval viszonylag nagy eltérés volt (meg 62 centivel, de ez nem lényeges).


De mondom, ha nincs eltérés, és tényleg ekkora a babád, azzal sincs semmi! Ti mekkorák vagytok? Pl. a keresztfiam 2700 grammal született, de ott pl. az egész család "kisebb" mint az átlag.:)

2015. szept. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!