Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért hoz fel mindig anyósom...

Miért hoz fel mindig anyósom tizen huszonévvel ezelőtti negatív történéseket mióta terhes vagyok?

Figyelt kérdés
Egyszerűen szörnyű hallgatni, kismamaként nem azt akarom hallani, hogy ő meg a párom apja nem szerették egymást soha, meg hogy kiráncigálta anno hajánál fogva az utcára, meg hogy a saját anyja soha nem szerette őt úgy mint kellett volna. meg hogy miért nem beszél vele többet a fia a válásról, ami amúgy már 10 éve történt. Mit kell még a mai napig ezt emlegetnie? Senki sem kényszerítette férjhez. Miért rám önti a problémáját ahelyett, hogy a leendő unokája anyjaként pozitív gondolkodással támogatna, ahelyett, hogy azt mondogatja, hogy az én gyerekem is olyan lesz mint a párom, hogy az milyen pokol volt neki, 3 évig nem aludt mellette, folyton sírt, hisztizett nem evett. Egyszerűen menekülök előle, párom meg a lánya nem igazán beszélnek vele és rám zúdít mindent, főleg mostanában. :(
2015. szept. 24. 22:30
 1/8 anonim ***** válasza:

sajnálom :(

szerintem most, hogy nagyi lesz, próbálja eltemetni a régi sebeket aminek az egyik módja a kibeszélés. és mivel írod, hogy mással nem tudja ezt megtenni, így te kapod. bár lehet tévúton járok, de szerintem egy unoka érkezése minden nagyiban feltépi a régi emlékeket és hát van akinek ezek nem pozitívak. anyósom a férjem rosszalkodásairól mesél ódákat, csak ott meg az volt a baj, hogy minden egyes találkozáskor ugyan azokat a történeteket mesélte el. ha mondtam, hogy ezt már mesélte, akkor mint ha meg se hallotta volna, mesélte tovább :D

próbáld meg kiszűrni ezekből a tanulságot, úgy legalább lenne pozitívum, mint kerülendő példa :D kitartást és boldog babavárást :)

2015. szept. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

mert nehéz élete volt és egy megkeseredett, múltban élő, sebeit nyalogató öregasszony lett belőle :-(


emiatt ahogy írod is, az emberek többsége menekül előle, így ha valaki végre meghallgatja, akkor töviről hegyire elhadar neki mindent amit csak valaha valakinek akart mondani. megértelek. a helyedben én is a többiekkel együtt menekülnék. terhesen én se nagyon nem bírtam a diszharmóniát.

2015. szept. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Teljesen átérzem.

Sajnos az én anyósom is mindig csak a rosszról tud beszélni, hiába mondom, h nem érdekel.

Èn is kismama vagyok, és sokszor tragèdiákról meg rossz hírekről tud beszèlni :( egyedül él..

2015. szept. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%

Jajj ezek az anyósok...

Amikor terhes voltam: vérben fogok úszni, bla-bla-bla.

Nekünk és a rokonoknak is ,akiknek kis gyerekeik vannak, mindig azt nyomja, hogy háború lesz, minek kellett gyerek, jajj úgy sajnálja őket, mindenki meg fog halni.

Ha valaki aggódni mer a gyereke miatt: mindenki meghal egyszer, ez az élet rendje!

Magukról (apósnak 1 szava nem lehet): mi már öregek vagyunk, nekünk mindegy, ha háború lesz, kimegyünk és lelövetjük magunkat.


Fúúú, nagyon gáz! Nem 100-asok. :/

2015. szept. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Számomra megtisztelő lenne,ha megosztana velem ilyeneket az anyósom.(Bár még messze vagyok tőle,hogy anyósom legyen:D)Szerintem ez a bizalom jele,ráadásul rengeteget lehet az ilyen anekdotákból tanulni.

Persze azért vannak határok,pl amit a 4-es írt már tényleg durva.

18/l

2015. szept. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
4: atyaég, eliserésem. jó nagy pakkot kaptál a férjed mellé :)
2015. szept. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

nekem a nagymamám mesélte végig a 60 évvel ezelőtti szülése történetét, hogy milyen nehéz volt és hogy úgy verték ki belőle, amikor megszületett a gyermekem, akkor meg hasonlítgatja hogy de az ő fia ilyenkor már beszélt énekelt(14 hósan...), beleszól a gondozásba, etetésbe..

de amúgy alapvetően jó nagymama.

2015. szept. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért mert egy alapból negatív nő. Nekem 2 munkatarsam volt ilyen, azok is mindig a háborút beszélték, hogy majd az én gyerekemet mire nagy lesz, ki fogják kozositeni. Meg ilyen agyatlan dolgok. Napi 8 10 órában egy élmény volt. Az ilyeneket én energiavámpírnak hívom, és a lehető legkevesebb időt szánok rájuk, mert sajnos ragályos ez a fajta negativitas.
2015. szept. 25. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!