Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kombinált teszt. Van bármi...

Kombinált teszt. Van bármi értelme?

Figyelt kérdés
Hiszen csak egy arànyszàmot kapok, ami ha rossz akkor úgyis kellenek a tovàbbi vizsgàlatok. Lehúzàsnak érzem a semmire, főleg úgy,hogy ha nem jò az uh akkor megintcsak tovàbb küldenek genetikai tanàcsadàsra. A hatàrozottan eredményt adó tesztek pedig nagyon dràgàk 200.000 Ft- ért. A szülés nem kerül ennyibe. Ki hogy làtja,megéri egy tippért kifizetni 30.000Ft- ot?
2015. szept. 26. 09:29
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Na igen! Itt számít,hogy ha beteg,akkor ki mit csinálna!

Megjegyzem ,azért arra sem árt felkészülni,hogy ha beteg, még ha nem is vetetné el valaki. Ennyi erővel, akkor az uh sem kellene igazán.

Én rossz arányszámot kaptam. Elmentem amnióra, szerencsére negatív lett. Megnyugodtam!

2015. szept. 27. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Mi megcsináltattuk. Az első babánál (5 éve) ingyenes volt, mert a kórházunknak szerződése volt a Sejtbankkal, most 10500 ft-ot fizettünk érte. Akkor 1:2000 volt az arányszám, most 1:6000. Az első babánál 28 éves voltam, most 33.


Természetesen sokat számít az ultrahangot végző orvos hozzáértése. Mert lehet bármilyen korszerű a készülék, ha az orvos úgymond nem túl jó a szakmájában.


Viszont a 4. válaszolót meg kell, hogy cáfoljam. Igenis egy TB futószalagon vizsgáló orvos is lehet jó. Sőt! Akár jobb, mint egy fizetős. :)

2015. szept. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 agleh ***** válasza:
Én is ezen gondolkodom. 39 vagyok (2.baba)és a korom miatt valószínű magas arányszám fog kijönni, akkor viszont ezen fogok végig gondolkodni, hogy vajon minden rendben lesz-e? Viszont most a 12. uh-ra magánklinikára megyünk (fél óra, genetikával egybe kötve), nagyon jó diagnoszta végzi az uh-t. Szerintetek ha ott minden rendben lesz akkor felesleges a kombinált (vagy integrált)teszt?
2015. szept. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Mi megcsináltattuk.Annyira nem drága, hogy ez lehessen az akadály.Akinek ennyi nincs ilyen célra, az hogy fogja felnevelni?!Szerintem érdemes megcsináltatni.
2015. okt. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Kicsit késve találtam rá erre a kérdésre. Én öt lombikon túl 40 évesen estem spontán teherbe. Nekem a korom miatt mindenképpen kellett volna genetikai vizsgálat. Mivel ilyen sokat vártunk a babóra mi nem akartunk kockáztatni a tűszúrásos vizsgálattal nehogy vetélés legyen az eredmény.Az orvosom is azt mondta, hogy nincs baj az 1-2% kockázattal csak akkor ha éppen én esek bele.Ezért én 10 hetesen megcsináltattam a vérből történő genetikai vizsgálatot igaz 197 ezer forint volt de 1 hét múlva tudtam minden oké plusz még a baba nemét is.Ezen a teszten írják, hogy negatív és 99,9% pontosságú. Ahová én járok kórházba ott a kombinált teszt ingyenes azt is megcsináltattam az tényleg csak arányszám nekem 1:5879 ez állítólag nagyon jó.Én nem bántam meg, hogy a drágábbat is megcsináltattam, mert ha gond lett volna akkor még a 12.hét előtt tudtunk volna lépni.
2015. okt. 31. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!