Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy nem lesznek alkohol...

Hogy nem lesznek alkohol szindrómás az ilyen gyerekek? Ti láttatok már ilyen babát egyáltalán?

Figyelt kérdés

Baráti körben beszélgettük,hogy nem is egy nőt ismerünk, aki elég sokat ivott a terhessége alatt, és mégsem lett semmi baja a gyereknek.

Sőt nemrég egy szülésznő ismerősöm mesélte,hogy ő még nem is igazán látott ilyen babát. Mármint,akin születéskor már észre lehet venni. Ti látattok már ilyen gyereket?

Ez is csak szerencse kérdése,mint mondjuk a dohányos kismamáknál?


2015. szept. 29. 14:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem szerencse kérdése.
2015. szept. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Bár az alkohol elvileg jobban roncsol,mint a cigi.
2015. szept. 29. 14:15
 3/9 anonim ***** válasza:

"1000 élveszületésre kb. 9-10 olyan gyermek jut, akinél a magzati korban a szervezetbe került alkohol következtében valamilyen károsodás alakult ki."


Relatív, hogy milyen gyakori.


[link]

2015. szept. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

tankönyvben


Mit értesz az alatt, hogy "elég sokat ivott"?

2015. szept. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen láttam, bár nem babát, hanem kamasz gyereket. 3-at ismerek, mindhárman a tipikus jeleket mutatják: visszamaradott fizikai fejlődés (alacsony, vékony srácok), átlagos intelligencia mellett súlyos tanulási és viselkedési zavarok.
2015. szept. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

én úgy tudom, hogy alkoholisták babái azok, akiken kapásból látszik, mihelyst kibújnak(torzult fej, lebiggyedő száj, ha jól rémlik, anno belefutottam a neten)

az agy ugye hasonlít egy dióhoz, az alkoholszindrómás gyereknek azok a "tekervényei" sem fejlődnek ki rendesen, alapból értelmi fogyatékosok (holott ha anyuka nem ivott volna, lehet egy ép, erős, egészséges gyermeke lesz, egy másik ember egész életét tette tönkre borzasztó)


ha nem alkoholizmusról van szó, hanem alkalmi ivászat magzatkárosítő tényezőit nézzük, akkor tipikusan az első 12 hétben a legesélyesebb, hogy károsít, ott is elsősorban a magzat agyát, ami ugye szabályoz mindent, az értelmi képességet, mozgáskoordinációt, vegetatív idegrendszert, fizikai fejlődést, érést. amit én valószínűsítek, hogy késpbb fog feltűnni (megkésve tud ülni, kúszni, mászni, vagy kimarad egy mozgásforma, azzal az agyi idegpőályá is rosszul alakulnak ki, később tanulási nehézségek lesznek, és kinézetre is "csövekényes" lehet felnőtt korban, de teljes értékű életet tud legalább élni)

2015. szept. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
*valszeg a szülésznő azért nem találkozik alkoholszindrómás babával, mert nem túl sok alkoholista nő szül(kórházban)
2015. szept. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azt lehet, hogy nem találkozik sok alkoholszindrómás babával, de mennyi olyannal találkozik, akinek később lesz az anyja ivásaiból problémája? Mert az viszont elég gyakori..
2015. szept. 30. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is kamaszt láttam csak, akinél egyértelműen az anya alkoholfogyasztására voltak visszavezethetőek különböző problémák. Az a srác is kimondottan alacsony volt, nagyon nyüzüge, vékony testalkatú, és átlagos értelmi képességek mellett elég komoly tanulási nehézségei voltak. Főleg a figyelemkoncentrációjával voltak bajok.
2015. szept. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!