Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek miért terjedt el...

Szerintetek miért terjedt el az a baromság, hogy a pici gyerekek beleihatnak az alkoholba? szülői tudatlanság?

Figyelt kérdés

Bocsánat, de ez engem nagyon kiakaszt,hogy a pici gyermeket akit minden érdekli s mindent megtapizz és kér, ami nagyon is természetes hisz felfedezi a világát. A szülő vagy épp rokon alkohollal kóstolgatja s fel is hörpinti, s vagy izlik neki vagy nem (bocs, nincs hosszú i-m), de ez mind pozitiv és mindenki büszke s jót mosolyognak rajta.

Szerintem ez szánalmas, az a 'pici' alkohol amit kapott a gyerek nem árt, hivatkoznak erre.....lehet, hogy neki nem árt, de annak a picurnak igenis árt. S tökre nem helyénvaló már kisbabákkal és nagyobbakkal alkoholt tuszkolni beléjük. Elég, ha kiskamaszként felfedezi vagy kamaszként, az már természetesebb, hogy kipróbálja.

Nektek mi a véleményetek?

Köszi a vegyes válaszokat:)



2014. júl. 19. 17:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Hat éves voltam, amikor mamáméknál voltunk ebédelni anyáék ittak egy pohár házi bort. Engem érdekelt, hogy mi lehet amit nekem annyira nem szabad innom. Amikor nem figyeltek oda lehúztam egy kis pohárral.

Egész nap szédültem...Lehetett volna nagyobb bajom is.. utólag már ők is mondták, hogy inkább kortyolhattam volna egyet..

2014. júl. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én sem tartom helyénvalónak, de az biztos, hogy EGYSZER EGY korty nem árt.

Az a baj, ha ez sűrűn előfordul, meg jaj, de vicces, hogy a gyerek leissza a sör habját, meg kóstolja csak meg, hogy milyen erős a tequila (egy 2(!) éves kislánnyal kóstoltatta meg az apuka).

2014. júl. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Kisebb, olyan 6-10 éves koromban én is kíváncsi voltam, mit isznak a felnőttek.Nekem megengedték ünnepnapokon, hogy belekortyoljak a pezsgőbe, a házi borba és a sör habját is szerettem lenyalogatni, mókás volt.Tényleg csak belekortyintottam, semmi bajom nem lett tőle és lám, nem lettem iszákos sem, nem szeretem az alkoholt.

Anno lehetett kapni alacsony alkohol tartalmú narancsbólét.Hú, de finom volt!Abból egy pohárkával is megihattam, azt sem éreztem meg.

Jó, persze egy kis totyogósnak még nyilván a konyakmeggy is megárthat , de kicsit nagyobb gyereknek jobb egy kis kortyot megengedni, mint tiltani,megkóstolja, aztán már nem is olyan érdekes...

2014. júl. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
2014. júl. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Engem is itattak gyerekkoromban és én is lehúztam a piákat a tesómmal, ha nem látták. Mert nyilván az érdekes volt amit a felnőttek csinálnak s nekünk azt nem szabad.S mindenki viccesnek találta. De ez nem jó, még egyetlen egy korty sem. Egy akkora kis emberkének meg főleg.

Én ezt nagyon utálom az ismerőseim is ha itatják a gyereküket nem nevetek velük együtt. S a környezetemben ez manapság nagyon trendi. Alkoholról beszélünk kérem szépen. Ha meg kamasz lesz akkor meg basztatjuk, hogy ne igyon, mert az bűn, pici gyerekként meg nyomjuk bele:D szánalmas

2014. júl. 19. 18:00
 6/13 anonim ***** válasza:
Egyet értek veled.
2014. júl. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
köszönöm
2014. júl. 19. 18:03
 8/13 A kérdező kommentje:
Persze, van, hogy nem szokunk rá. Nem szentirás, ha gyerek megkóstolja alkesz lesz. Vagy épp akkor ott látható jele nem lesz rajta, de hidd el annak a növekvő szervezetnek tökre nem tesz jót az alkohol bármilyen formában is. Ha már vmit nem látunk a szemünkkel, vagy nem érezzük a testünkel akkor már nem is létezik....
2014. júl. 19. 18:07
 9/13 anonim ***** válasza:
38%
Ja meg mikor kamera elő citrom a gyerek kezébe, és jaj de vicces, az ilyen akkora egy tetű.
2014. júl. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
nem tudom de én is ideges leszek ha ilyet látok ,egyet értek veled kérdező ,gyereknek nem valo semenyi alkohol.
2014. júl. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!