Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik! Volt akinek beigazol...

Kismamik! Volt akinek beigazolódott a második babától való félelme?

Figyelt kérdés
Itt mindenki azt írja,hogy a másodikkal sokkal könnyebb volt,nem kellett annyit éjszakázni,nem volt sírós.Valahogy nem tudom elképzelni,hogy minden fenékig tejfel!Vagy tényleg így van??Tapasztalatokra lennék kíváncsi!
2015. okt. 1. 14:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, gyakran van így, mert a rutin nagyon sokat számít. Ha már átéltél egyszer valamit, másodszorra nem olyan ijesztő, nem parázol feleslegesen, nem izgatod magad hülyeségen.

És ami nekem a legfontosabb volt, hogy nem el kellett hinnem, hogy vége van az alagútnak, mert mások ezt mondták, hanem tudtam, hogy vége lesz, és azt is, hogy nagyjából mikor, mert megtapasztaltam.

2015. okt. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én kíváncsian várom, hogy mi lesz a másodikkal mert nekem az elsőnél se volt nehéz semmi. Teljesen rutinból jött minden, mindig tudtam mi baja, mindig meg is tudtam nyugtatni, jó baba volt, gyorsan fejlődött, a fogzásnál picit nyűgösebb volt és egy alkalommal nagyon híg volt a széklete, de nagyjából ennyi. Mindenki irigyelt, hogy nekem milyen jó babám van, csendes, nyugodt gyerek. Védőnőnk nem volt, nem is igényeltük, anyámra és anyósomra csak akkor hallgattam ha egyet értettem velük. Hiába mondták, hogy mi már 3 hónaposan összerágott nokedlit ettünk, nem etettem meg még almával sem 6 hónapos kora előtt. Nekem ilyen gondozási problémáim sosem voltam, inkább a felesleges dolgokon való aggódásom okozott gondot, pedig nem vagyok egy paramami, de féltettem mikor más kezében volt, le ne ejtsék, éjjel ha aludt, hogy vesz-e ugyan levegőt, ha taknyos volt nem fog-e megfulladni stb. Képes voltam a picit szörcsögő, de egyébként nyugodtan alvó gyerek mellett virrasztani egész éjjel. Remélem a másodiknál az ilyen dolgok is majd egyértelműek lesznek.
2015. okt. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Igen az embernek az elsőnél nagyon sok parája van ami felesleges.Ezektől annyira nem is félek, szerintem könnyebben lehet kezelni a másodiknál.Viszont más lesz a felállás ,van már egy akivel nem tudok majd annyit foglalkozni ,esetleg nem tud majd a nagy aludni a picitől.Ha a nagy beteg lesz a picit hogy különítem el amíg újszülött stb.Főleg ha még annyit kell majd éjszakázni mint a nagynál,hogy 2 órát nem aludtam egyhuzamban az kemény volt.Nekem sajna édesanyám meghalt másfél éve aki nagyon sokat segített az elsőnél,anyósom meg idő sok hasznát nem veszem sajnos.
2015. okt. 1. 15:07
 4/5 anonim ***** válasza:
Énis paráztam az elején. Aztán egyre jobb lett minden. Kb a 6.hétig kicsit sírós volt a fiam de az is helyre jött. Lányom nagyon nyugodt baba volt mindig is csak akkor sírt amikor éhes volt vagy beteg. Még a fogzást sem éreztük meg. Ő most 2 éves a fiam 5 hónapos. De sokkal rutinosabb voltam a másodikkal. Nem paráztam ha nem épp 3 óra múlva kelt enni vagy nem épp 7 kor volt fürdés. Lazábban vettem a dolgokat. Ha sírt de csak azért mert kézbe akart lenni nem fogtam órákat megnyugtattam és újra leraktam. Én attól paráztam a legjobban hogy fogom ellátni a 2 kicsi gyereket vagy a lányom nem e lesz féltékeny. De szerencsére minden simán megy.
2015. okt. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2. vagyok. a féltékenységtől én is tartok mert nagyon nagy a szerelem köztem meg a fiam közt. Most egyelőre szereti a kis tesót is, jön haza oviból még be se lép az ajtón, de már azt kérdezi, hogy van a kis tesó meg sokszor puszilatja a hasam. :) Csak majd élesbe is ez legyen. Most azt mondom, hogy nem fogom elhanyagolni, ugyan úgy lesz esti bújás, játszótér, stb, de kitudja mit fog majd érezni ha megszületik a testvére és már nem csak ő lesz. Attól félek a legjobban, hogy anyósomnál lesznek majd problémák mert ott ő az egyetlen unoka, mindent megadnak neki, külön asztala van, amit a száján kiejt a férjem nagymamája azt ad neki enni, körbe ugrálják, anyósommal mindig órákat játszik vele, szóval eléggé el van kényeztetve és ha náluk vagyunk ezt meg is követeli már magának. Ha bepottyan a kis tesó lesz ott balhé szerintem...
2015. okt. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!