Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, titeket milyen...

Kismamák, titeket milyen "jotanácsokkal" látnak el? És hogy kezelitek?

Figyelt kérdés

Nekem legutóbb azt sütötte el a sógornom, hogy most aludjuk ki magunkat, mert szülés után nem fogunk aludni. Nem tudom, 1. miért gondolta, hogy ez nem jutott eszünkbe, 2. Hogy tudja valaki előre kialudni magát, 3. Miért kene mar most ezen gyotrodnunk.

A "majd megtudjatok" kezdetű mondatokat meg a legjobb fej barátnőm is elsütik, úgyhogy tartok tőle, majd en is osztom a sok bölcsességet.

12+2 hkm


2015. okt. 5. 23:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37%

De tényleg, olyan cukik a tudatlan elsőterhesek néha, hogy csak na, na nem mintha én nem lettem volna ugyanilyen :) ne szìvd mellre, tényleg az esetek többségében nincs a tanàcsok mögött rosszindulat.


Nekem eddig a legjólesőbb az volt, amikor energiaitalt ittam, mert 4. napja nem volt hajlandó semmitől felmenni a vérnyomàsom, ennek következtében iszonyatosan fàjt a fejem, az a zsibbasztó migrén-féle fàjdalom gyötört. Erre megkaptam, hogy majd beteg lesz a gyerekem, ne mérgezzem, inkàbb igyak teàt meg próbàljak aludni, és masszìrozzam a fejem. Na nem mintha ezeken nem lettem volna túl màr az első napon...

2015. okt. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Önkéntelen reflex a tanàcsadàs attól akinen van gyereke afelé akinek most lesz vagy pici. Bennem is kifejlődött,de jól kordàban tartható,ha vki figyel rà. Amúgy nekem ezt a védőnő mondta,én megfogadtam,plàne az utolsó hónapokban,volt hogy napokat aludtam àt. De jó is volt,mert szülés utàn fitt voltam. Mondjuk az adjàl a fogzó gyereknek pàlinkàs kenyeret tanàcstól engem is ver a vìz 😁 De ez ilyen. Mindenki okoskodik. Szerintem érdemes meghallgatni mindent és majd szelektàlsz.
2015. okt. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a sógornőmön akadtam ki, amikor megjegyezte, hogy nem tetszik neki a választott nevünk. Nem mintha ez kérdés lett volna, hogy neki tetszik-e. Szerintem bunkóság leszólni a mások által választott nevet, még ha nem is tetszik. Én se vagyok oda azért, amit ők választottak, de sosem sérteném meg ezzel.

A másik hülyeség, amit automatikusan mindenki mondott, hogy ha sok a savam, akkor biztos nagy haja lesz. Persze nagy haja lett, de nem emiatt, hanem mert mindenkinek sok haja van a családban és férjeméknél is. Savam meg terhesség előtt-után is volt/van, mert refluxos vagyok sajnos.

De nyugi, ha megszületik a baba, csak akkor fog igazán beindulni a "megmondó gépezet"! Úgyhogy tessék megtanulni egyik füleden beengedni, a másikon ki, mert még most jön a java!

2015. okt. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ó én is frászt kaptam ezektől, a legjobb az volt, hogy minek vettünk kiságyat, úgyis a mi ágyunkban fog aludni. Olyan elszomorító volt, hogy mindig a negatív dolgokat hangsúlyozták. Én csak két tanácsot szoktam mondani: hogy minden baba más, nem lehet előre tudni, milyen lesz, kár is előre aggódni, meg hogy ha az ösztönökre hallgatunk és figyeljük a gyerek igényeit akkor minden megoldódik.

Előre kialudni meg nem tudja az ember magát, de bármilyen is lesz a baba belerázódik mindenki előbb-utóbb :-)

2015. okt. 6. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Első: miben cukik és miben tudatlanok?

Mondjuk lehet, hogy azért se nagyon igénylem ezeket, mert nagyon nagy családban nőttem fel, sok gyerek közül a legidősebb vagyok, tehát nem először fogok kisgyerekkel találkozni.

A nevet lehet, hogy jobb is nem mondani, mert az egyik tesom is megjegyzést tett, hogy uristen, ne ezt, hanem azt.

2015. okt. 6. 07:43
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ohh ezek még semmik, figyeld meg ha meglesz a pici, akkor ezek mind meg100szorozodnak. Pl. anyósom tegnapi akciói. A kicsi pihenőszékben, rezgő funkció bekapcsolva, élvezi. Mondom neki, hogy ne vegye ki, hagyja ott, mert amíg ott csöndben van addig jól érzi magát én meg jóhiszeműen kimentem a konyhába mosogatni. 10 perc után jöttem a fürdőhöz és nem látom őket sehol, benézek, hát berakta a kiságyba. Mondom, nem hallottam, hogy sírt volna...bóbiskolt a pihenőszékben gondolta berakja a kiságyba. Megmondtam neki, hogy 5 perc és üvölteni fog. Áhh dehogy. Igaza volt elég volt két perc. Kiveszem a kiságyból erre odajön és kiveszi a kezemből (:@), visszarakja a pihenőszékbe. HIába mondtam neki h felesleges, ez már semmit nem fog érni...megjött a férjem elkezdtek beszélgetni, ő pedig hagyta tovább üvölteni a gyereket a pihenőszékben. Na akkor elegem lett kivettem a gyereket, kőkeményen 20 percembe telt, hogy el tudjam altatni. Kiságy, kioson. Újabb 20 perc után anyósom bement megnézni, kijön és közli, hogy felkapcsolta a villanyt a szobában, hogy a gyerek ne érezze azt hogy este van és aludnia kell...itt már 10jére mnondtam el neki, hogy egész nap ébren volt, mert fájt a hasa, csak 2 órát aludt össz-vissz mikor elmentünk hordózókendővel vásárolni, hagyja már aludni. Áhh nem kell föl...2 perc múlva már nyöszörgött, így kénytelen volt bemenni lekapcsolni a villanyt. Jah és utána kioktatott, hogy szerinte ennek a gyereknek fáj a hasa...hát köszi. :/
2015. okt. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
62%

Én meg azt nem értettem sosem,hogy ilyeneken hogy lehet problémázni. Kaptam én is százával, de le sem tojtam.

Mondjuk elég sokat dolgoztam, nem is volt rá időm,hogy egész nap a terhességemmel legyek elfoglalva. Általában azok éleződnek ki erre annyira, akik folyamatosan a terhességre gondolnak.

2015. okt. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én már a második gyereknél "tartok", de ével óta nem tudtam megszokni a megmondómberek okosságait. Már falnak megyek tőlük, főleg a hasam méretének véleményezése idegesít. Mindkét gyerekemnél viszonylag "kicsi" a hasam, az elsőnél kb. 94 cm-s körfogattal mentem szülni a kiírt időpontban. Kb. ötezerszer hallottam, hogy két kilós sem lesz a babám és hogy jaj, biztos nem eszek eleget... Na, most ugyanezen megyek keresztül, pedig azóta nyilvánvaló, hogy az első három kiló feletti súllyal született és már szép magas, erős kislány.

A másik amitől agybajt kapok - amit egy előttem szóló is leírt - a refluxomra kapott "elmés" tanácsok, hogy biztos hosszú haja lesz, meg egyek sok paradicsomot (na, attól ég csak igazán a gyomrom). Szóval kezd véges lenni a türelmem, pedig tudom, még pár évig hallgatnom kell a rengeteg kéretlen hülyeséget...

2015. okt. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Minden babavàrónak vannak elképzelései, elvei, stb. a gyereknevelésröl, aztàn ezen elvek szép nagy része előbb utóbb megdől. Ez normàlis jelenség, de azért köszi a lepontozàst.


Tényleg én is úgy gondoltam, hogy tàjékozott vagyok, aztàn kiderült, hogy van még hova fejlődni. Mindig van mit tanulni. A tanàcsok között van okoskodó, bàntó, de van amelyik inkàbb csak a "majd meglàtod" kategória, vagy a sajàt "nyomorunkon" ironizàlós. Öcsém is mindig mondja, hogy ő majd nem így, meg nem úgy, mindig csak annyit mondok, hogy ne aggódjon, visszanyal majd a fagyi :)

2015. okt. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Jótanácsok, és ahogy kezelem őket:

1. ,,Egyél rendesen, sovány vagy". Hangulattól függően, vagy azt mondom, hogy ,,jó", és ezzel téma lezárva, vagy hosszasan ecsetelem, hogy mit mivel ettem tegnap, hány, és mekkora adagban, esetleg hogyan készítettem el magát az ételt, arra megyek rá, hogy megunják, be szokott jönni:)

2. ,,A hordozókendő kevés, kell babakocsi", ezt átgondoltam, és belementem, aztán majd meglátjuk, hogy alakul.

3. ,,Nekem nem tetszik a neve", ez speciel anyukám volt a választott lánynévre. A válaszom:,,Majd megszokod". Mondjuk kisfiú lesz, annál majd a becézését kell szoknia. Örültem, hogy a férjemmel közös nevezőre jutottunk, nem igazán érint meg, ha valakinek nem tetszik a választott név.

4. ,,Most pihenjétek ki magatokat kettesben, amég megtehetitek". Ezt egy ismerősöm mondta, és a válaszom lényege az volt, hogy már várjuk a gyerkőcöt, ez ellen nem lehet mit tenni:)


Én ezeket nem szoktam komolyan venni. Ha valamit sokadszorra mond ugyanaz az ember, az tud csak kiakasztani, de olyankor én is átváltok kiakasztó üzemmódba, és addig beszélek neki, ameddig azt nem látom rajta, hogy többet nem fog ezzel piszkálni. Ez engem mondjuk szórakoztat, de ha épp nincs ilyen kedvem, akkor elengedem a fülem mellett. Van, hogy tényleg kapok jó tanácsot, amikről kár lenne lemaradni, én nem bánom, ha ilyeneket mondanak:)

2015. okt. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!